DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemcy niechętni wobec USA. Blisko połowa z nich za kluczowego partnera wskazuje Chiny

Niemcy niechętni wobec USA. Blisko połowa z nich za kluczowego partnera wskazuje Chiny
The White House from Washington, DC [Public domain]

Spór o obsadę stanowiska szefa „Mostu Atlantyckiego” pogorszył – i tak już nie najlepsze – stosunki niemiecko-amerykańskie. Brak regularnych kontaktów na linii Waszyngton – Berlin i negatywne nastawienie społeczeństwa RFN do Stanów Zjednoczonych z satysfakcją upowszechniają rosyjskie media.

 

Przeciwko nominowaniu w czerwcu tego roku Sigmara Gabriela na stanowisko szefa organizacji Atlantik-Brücke wystąpił amerykański ambasador w Niemczech Richard Grenell. Informację tę ujawnił niemiecki „Der Spiegel” dodając, że interwencja amerykańskiego dyplomaty nie przyniosła efektu, ale skutkiem było unikanie kontaktów z Grenellem przez niemiecką kanclerz Angelę Merkel oraz szefa resortu spraw zagranicznych RFN Heiko Maasa.

 

Sposób załatwienia nominacji na kierownicze stanowisko w tej niemiecko-amerykańskiej organizacji lobbystycznej, mającej budować porozumienie między RFN a Stanami Zjednoczonymi, jest dowodem na zapaść kontaktów i brak porozumienia między ekipami rządzącymi po dwóch stronach Atlantyku. Rozbieżności dotyczą dzisiaj przede wszystkim wizji stosunków z Iranem, warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz wysokości wydatków na zbrojenia ponoszonych przez kraje członkowskie NATO. Jak podkreśla rosyjska gazeta „Izwiestia”, poziom 2 proc. PKB na zbrojenia osiągają na razie tylko Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Grecja, Estonia i Polska. Pozostałych 23 członków NATO nie spełnia tego ustalenia.

 

Zawirowania na politycznych szczytach mają odbicie w opinii publicznej w Niemczech i – jak piszą Rosjanie – obecnie aż 85 proc. obywateli RFN negatywnie ocenia poczynania Waszyngtonu, a aż 45 proc. Niemców jako kluczowego partnera wskazuje… Chiny.

 

 

Źródła: www.atlantik-bruecke.org / iz.ru / spiegel.de

JB

 

 


Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 52 | Niemieckie rewolucje

 

Niemieckie rewolucje

 


DATA: 2019-08-20 10:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy to pragmatyczny naród. Kto trochę zna Chiny, to wie, od jak dawna Niemcy są zaangażowani w rózne biznesy w Chinach co najmniej od 100 lat i ilu niemieckich przedsiębiorców tam obecnie działa. Wystarczy zdać sobie sprawę, że tzw. dyplomacja ekonomiczna Niemiec zatrudnia w Chinach kilkuset dyplomatów grubo powyżej 500 osób wspierających niemieckie interesy gospodarcze w Chinach. Porównanie z Polską to jak porównywać Bajkał z Zalewem Zegrzyńskim. Warto więc może wziąć przykład z Niemiec i trochę przeorientować się geopolitycznie a nie wisieć na cienkiej nitce u Wuja Sama.
ponad 1 rok temu / the_Observer
 
Czyli wszystko jasne. Nowa komunistyczne euroazja. Przypomnę, że rząd Morawieckiego idzie na pasku Niemiec.
ponad 1 rok temu / V73
 
..siła niemieckiej propagandy na wewnętrznym rynku
ponad 1 rok temu / grimm
 
Pracowałem z kilkoma Niemcami w latach 20 lat temu. O wojnie rozmawiali niechętnie, ale sentyment do dawnych czasów pozostał. Ameryki nie lubili, a wojska amerykanskie uważali za okupacyjne. Niemcy niczego dobrego nie wnoszą do bezpieczeństwa Europy. Miliony muzułmanów zrobią swoje za parę lat. Przejmą Niemcy. Wielu z nich otwarcie to przyznaje.
ponad 1 rok temu / Second
 
Odnoszę wrażenie, że nie jest prawdą informacja o tym, że 45 procent Niemców wskazuje Chiny jako swego kluczowego partnera. A gdzie w tym badaniu opinii publicznej "zapodziała" się Rosja ? Rosja zawsze dla Niemców była kimś, z którym na podwórku europejskim - i nie tylko - trzeba się "dogadywać" dla wspólnego dobra. Poczynania Niemców w ramach Unii Europejskiej wskazują, że Niemcy są orędownikiem sojuszu Unii Europejskiej z Rosją i uważają, że Rosja w obecnych czasach robienia wspólnych "interesów", jest dla Niemców ważniejsza niż USA. Ponadto Niemcy chcą się "wybić" na niepodległość uważając, że obecność Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej ogranicza ich możliwości kształtowania Europy na niemiecką modłę. Co to oznacza dobrze wiemy - pamięć I i II wojny światowej niechaj będzie dla nas przestrogą.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.