DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niemcy nie uznają wyroku za „polskie obozy”

Niemcy nie uznają wyroku za „polskie obozy”
Fot. Facebook / Fundacja Tradycji Miast i Wsi

Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH) w Niemczech odmówił respektowania wyroku krakowskiego sądu, który orzekł, iż telewizja ZDF musi w określony sposób wyrazić skruchę z powodu użycia oszczerczego sformułowania „polskie obozy zagłady”.

 

Postanowienie BGH zostało wydane 19 lipca, lecz opublikowane dopiero we wtorek. Trybunał unał, że gdyby Niemcy uznały wyrok polskiego sądu, nastąpiłoby „oczywiste naruszenie fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów”. 

W efekcie pozew dawnego więźnia Auschwitz Karola Tendery (dzisiaj 96-latka) został oddalony a składający wniosek – obciążony kosztami postępowania w wysokości 4 tysięcy euro.

 

Federalny Trybunał Sprawiedliwości przyznał, iż oszczercze wobec Polski sformułowanie użyte przez ZDF było niewłaściwe. Stwierdził jednak, że telewizja nie musi publikować jako własnych treści narzuconych przez sąd w Polsce.

 

Sprawa zaczęła się 5 lat temu, gdy portal stacji TV napisał o „polskich obozach zagłady Majdanek i Auschwitz”. Nastąpiła interwencja polskiego przedstawicelstwa dypolomatycznego i na witrynie ukazało się w tym samym miejscu stwierdzenie: „niemieckie obozy zagłady na polskim terytorium”. 

W grudniu 2016 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał ZDF przeprosić. Stosowny komunikat ukazał się, lecz w mało widocznym miejscu.

 

W ubiegłym roku sądy w Moguncji oraz Koblencji zatwierdziły wyrok z Krakowa.

 

 

Źródło: tvp.info

RoM

 

 

 


DATA: 2018-08-22 13:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czyli można kłamać w imię wolności słowa mediów. Hipokryci.
10 miesięcy temu / obserwator
 
Dojczland, Dojczland iber ales... Kornik w Niemczech ochronie nie podlega, ale w Polsce to obowiązek. Polityczna władza nad sądami w Niemczech to chleb codzienny, ale w Polsce mają być "niezawisłe", znaczy nie podlegające żadnej kontroli. W Polsce. Natomiast mniemam, że niemieckiej biorąc pod uwagę działalność folksdojczów. Usługi i transport niemiecki w Polsce to tak, ale na odwrót to dumping itd. To się nazywa równość wobec prawa wg. UE.
10 miesięcy temu / ma
 
Sąd sądem a racja i tak jest po naszej stronie....ogłosił " Moralny Autorytet" polskiej targowicy.. czyli kolejna lekcja (po wyrebie lasów w Bawarii) dla spolegliwego PISu o interes narodowy
10 miesięcy temu / jak świat światem
 
Pycha kroczy przed upadkiem. Poza USA i Izraelem, ciężko znaleźć doniesienia z innych krajów, w których wymiar sprawiedliwości tak często stawał po stronie interesów własnego kraju, kosztem elementarnej, ludzkiej przyzwoitości. Ciekawe swoją drogą, czy polskie sądy równie mocno będą powątpiewać w wyroki niemieckich.
10 miesięcy temu / Dante
 
Jak Niemiec może przyznać się do błędu? Jednak historia Objawień Maryi pokazuje, że bucie niemieckiej można zgiąć kark. I niezależnie czy biskupi, politycy, naród niemiecki wierzą w takie sprawy, po prostu wcześniej czy później się to stanie ze względu na krew pomordowanych z ich winy.
10 miesięcy temu / Krakusik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.