DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Niemcy nie obawiają się wiecznej kary w piekle

Niemcy nie obawiają się wiecznej kary w piekle
Obraz Hieronima Boscha/Wikipedia

Według najnowszego badania mniej niż co szósty mieszkaniec Niemiec jest przekonany, że istnieje piekło. Większość nie obawia się wiecznego potępienia. Najwięcej osób zdających sobie sprawę z ryzyka kary po śmierci jest wśród muzułmanów.

 

Badanie dotyczące wiary w istnienie piekła przeprowadziła szanowania pracownia INSA-Consulere. Wynika z niego, że tylko mniej niż co szósty mieszkaniec Niemiec ma świadomość faktycznego istnienia piekła. Pozytywnie na pytanie o istnienie piekła odpowiedziało 15 proc. badanych.

 

Najwięcej wierzących w istnienie piekła jest wśród muzułmanów - 51 proc. wyznawców islamu uważa, że po śmierci człowiek może zostać skazany na wieczne potępienie. Wśród protestantów z tak zwanych wolnych kościołów o realności groźby kary wieczystej przekonanych jest 44 proc. ankietowanych. Wśród mainstreamowych protestantów jest ich o wiele mniej, bo jedynie 15 procent. Spośród katolików w istnienie piekła wierzy jedynie co piąty (19 proc.).

 

Przy tym aż 50 proc. Niemców w ogóle deklaruje, że w piekło nie wierzy; 27 proc. nie ma w tej sprawie pewności.

 

Najbardziej w istnienie piekła wątpią osoby starsze - wśród Niemców powyżej 60. roku życia jedynie 13 proc. jest przekonanych o tym, że piekło istnieje. Wśród osób w wieku 18-29 lat przekonanie o rzeczywistym istnieniu piekła żywi 25 procent.

 

 

Gdy idzie o preferencje polityczne, to w istnienie piekła wierzy najwięcej wyborców Alternatywy dla Niemiec (22 proc.); dalej plasują się wyborcy CDU (19 proc.), SPD (18 proc.) oraz FDP (15 proc.).

 

Źródło: Kath.net

 

Pach


DATA: 2020-11-22 18:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z książki "Pouczenia złego ducha" wynika, że to jedno z największych zwycięstw szatana na ziemi, kiedy ludzie nie wierzą w piekło i w istnienie diabła.
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Nie mogą wierzyć w piekło, bo musieliby sie nawracać, odrzucić poprawność polityczną, stanąć w prawdzie. A tak- udają, ze te wszystkie kłamstwa i dziwactwa upowszechniane w zyciu publicznym są ok.
1 miesiąc temu / ell
 
Ciekawe. Tylko 51 % muzułmanów wierzy w piekło? Czyli już nie są tacy radykalni i się laicyzują. Najciekawsze. Więcej protestantów w Niemczech wierzy w piekło niż katolików. To ich tam pastor piekłem straszy w zborze?
1 miesiąc temu / trooper
 
Niemcy są specjalistami od urządzania innym nacjom piekła na ziemi. To od nich idą najpaskudniejsze rewolucje.
1 miesiąc temu / M
 
Niemcy uważają że są posiadaczami " wyższej kultury "; pokazali swoją " kulturę " w Auschwitz i mega-ludobójstwie jakiego się dopuścili, zwłaszcza na narodzie polskim, którego chcą pouczać o praworządności i kulturze.
1 miesiąc temu / t
 
Niemcy nie boją się piekła, bo już raz je stworzyli i im się upiekło... Ale ich nie minie w niedalekiej przyszłości.
1 miesiąc temu / Raróg
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.