DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Niemcy muszą się rozliczyć! Prof. Wojciech Polak w klubie „Polonia Christiana” w Krakowie

Niemcy muszą się rozliczyć! Prof. Wojciech Polak w klubie „Polonia Christiana” w Krakowie
źródło: Wydawnictwo Biały Kruk

Niemcy podczas II wojny światowej wymordowali ponad 5 milionów 200 tysięcy Polaków, wywozili masowo naszych rodziców i dziadków na roboty przymusowe w głąb Rzeszy (gdzie byli zazwyczaj traktowani gorzej niż zwierzęta), zniszczyli setki polskich miast i tysiące wsi, zrabowali nasze skarby narodowe, dzieła sztuki, aktywa bankowe, zakłady przemysłowe, wywieźli do Rzeszy w celu zniemczenia 200 tysięcy polskich dzieci, celowo spalili wiele polskich zabytków, skarbów kultury, największe archiwa i biblioteki. Te zbrodnie nigdy nie zostały odpowiednio ukarane. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowie gość specjalny klubu „Polonia Christiana” w Krakowie pan profesor Wojciech Polak – współautor książki „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie”.

 

Niemcy są naszym sąsiadem, z którym powinniśmy ułożyć sobie partnerskie stosunki. Konieczne są rozmowy i rokowania dyplomatyczne w sprawach gospodarczych, politycznych i kulturalnych, np.  kwestiach reparacji wojennych, w sprawach związanych z sytuacją ludności polskiej za Odrą i brakiem uznania jej za mniejszość polską w RFN oraz dotyczących szerzenia się nastrojów antypolskich w Niemczech, w sprawie zabierania rodzicom polskich dzieci przez organy państwa niemieckiego, w kwestii dyskryminacji polskich firm i przedsiębiorstw.

 

Tematów do rozmów są tysiące. Punktem wyjścia do dialogu może być jednak tylko stan realny, a nie zakłamana iluzja. A realia są takie, że 75 lat po zakończeniu niemieckiego ludobójstwa na Polakach dokonanego w czasie II Wojny Światowej nasi sąsiedzi zza Odry nie mają najmniejszych skrupułów, żeby pouczać Polaków, oczerniać nas i twierdzić, że to my, a nie oni, jesteśmy po złej stronie historii.

 

Spotkanie w Klubie „Polonia Christiana” w Krakowie

z Panem profesorem Wojciechem Polakiem

odbędzie się

6 października (wyjątkowo WTOREK!)

o godz. 18.30

w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”

przy ul. Świętego Wawrzyńca 6 w Krakowie.

 

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia w promocyjnej cenie książki prelegenta oraz innych publikacji wydawnictwa „Biały Kruk” nakładem którego ukazała się „Zbrodnia i grabież”.

 

Wstęp Wolny!

Serdecznie Zapraszamy!


DATA: 2020-10-07 11:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemiecka polityka ekspansji "drang nach osten" to stały wektor także współcześnie realizowany. Niemcy od zawsze kierują się darwinowskim prawem dżungli "mocniejszy pożera słabszego"; obecnie robią to w oparciu o tzw. "wolny rynek" i UE jako narzędzie do budowania doktryny mitteleuropy organizmu gospodarczego podporządkowanego ich dominacji i interesom. Na integracji europejskiej najbardziej zyskały Niemcy i jest najbogatszym krajem Europy. Doświadczenie historyczne uczy, iż wywłaszczanie Polaków z ich tożsamości materialnej i duchowej może odbywać się różnymi metodami np. dominacja w mediach, itp.. Polskim przekleństwem - od wieków - jest silna kosmopolityczna targowica skwapliwie wykorzystywana w prowadzeniu antypolskiej polityki na wielu obszarach.
3 miesiące temu / t
 
A kiedy odszkodowania od Rosji przyznane wg Pokoju Ryskiego? Proponuje pojsc Rosji na reke i zgodzic sie na przekazanie Polsce jako odszkodowanie 20% ich arsenalu jadrowego. Tak by mozna zamknac sprawe, bezbolesnie. I wtedy mozna juz rozmawiac z Niemcami...
3 miesiące temu / Faszysta
 
Myślałem, że PiS upomni się o reparacje. Tymczasem Kaczyński rozgrywa to politycznie i nie ma zamiaru oficjalnie domagać się odszkodowań. To niegodne, żeby tym grać politycznie traktować jako straszak itp. Sądzę, że to duża wina wszystkich rządów III RP, sprawiedliwość i honor Polski wymaga domagania się reparacji, a nie rozgrywania tego na użytek wewnętrzny. Dziwię się, że PiS w tym przypadku postępuje dotychczas bardzo źle.
3 miesiące temu / Michu.
 
Mamy trzech byłych żyjących Prezydentów Polski nie mówiąc o Tusku, ćo zrobili dla Polski w poruszanych wyżej zagadnieniach?
3 miesiące temu / Mirek
 
Kto ich zmusi?
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.