DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Niemcy mają prawo do dumy z Wehrmachtu? Szokujące słowa lidera niemieckiej partii antysystemowej

Niemcy mają prawo do dumy z Wehrmachtu? Szokujące słowa lidera niemieckiej partii antysystemowej
Wyprowadzenie chorągwi krzyżackich z Zamku Królewskiego na Wawelu przez żołnierzy Wehrmachtu. See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons

Alexander Gauland, jeden z liderów i założycieli antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec podczas przedwyborczego wiecu stwierdził, że jego rodacy mają prawo do dumy ze swoich żołnierzy walczących podczas I oraz II Wojny Światowej.

 

Polityk AfD porównał swój naród do Francuzów i Brytyjczyków, którzy są dumni z historycznych wodzów. – A my mamy prawo być dumni z osiągnięć naszych żołnierzy na frontach I i II Wojny Światowej – stwierdził Alexander Gauland.

 

W trakcie II Wojny Światowej wojsko niemieckie dopuszczało się licznych zbrodni przeciwko ludności cywilnej oraz wojskowym. Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze sądził i skazał na wysokie kary (w tym karę śmierci) najwyższych dowódców Wehrmachtu.

 

Jednak w opinii Gauland nie należy obecnie oceniać Niemców przez pryzmat okresu nazistowskiego, gdyż zbrodnie nie odzwierciedlają tożsamości dzisiejszych Niemców. Jeśli jednak doszłoby do zmiany postrzegania Wehrmachtu to i owa tożsamość mogłaby ulec zmianie.

 

24 września Niemcy wybiorą swoich przedstawicieli do Bundestagu. Ewentualny sukces AfD będzie oznaczał z jednej strony niechęć do proimigranckiej polityki Angeli Merkel, z drugiej zaś coraz bardziej uzasadnione staną się obawy o stosunek społeczeństwa RFN do narodowego socjalizmu.

 


Źródło: wp.pl

MWł
  


DATA: 2017-09-15 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naucz się odróżniać wyzywanie od nazywania, a także dokształć się nieco i przestań robić z siebie pośmiewisko jako korwinowska bezmyślna gimbaza. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak warunek konieczny i warunek wystarczający, więc łaskawie cię dokształcę. Uznawanie przynajmniej prawa naturalnego jest warunkiem koniecznym by być prawicą, ale nie jest warunkiem wystarczającym. Dlatego chrześcijańscy socjaliści prawicą nie są, mimo że uznają prawo naturalne, a nawet uznają Prawo Boże. Z kolei, to czy twój znajomy poganin-katofob jest prawicą, zależy od jego podejścia do prawa naturalnego. Jeśli tylko ma (nota bene bezpodstawne) złe zdanie o katolikach, ale nie chce ich w jakikolwiek sposób gnębić, to jeszcze może być prawicą. I nie kłam że nie zachwalasz Wehrmachtu. No chyba że musisz okłamywać samego siebie, to OK. Nie kłam też że ogranicza cię miejsce w komentarzu, gdyż dobrze wiesz że możesz podzielić komentarz na kilka części.
10 miesięcy temu / do mentalnego Niemca
 
@do mentalnego Niemca: Problem w tym, że argumentów mam wiele, a ogranicza jedynie miejsce w komentarzu. Nauki polityczne to coś więcej niż dzielenie ich na lewicę i prawicę z decydującym kryterium, którym jest zgodność z Prawem Bożym. Bo wtedy dochodzi do idiotycznej sytuacji, kiedy prawicą stają się chrześcijańscy socjaliści (w miarę popularni w UK), a lewicą staje się np. mój znajomy patriota, antykomunista, wolnorynkowiec, konserwatysta, uważający religię katolicką za ideologię narzucającą duchowe niewolnictwo na narodzie polskim przez watykańskich (niepolskich) kapłanów; sam jest wierny tradycyjnej wierze przodków, czyli słowiańskim (i "polskim") bóstwom. Czyli lewak? Dokształć się nieco i przestań robić z siebie pośmiewisko jak korwinowska gimbaza, która wszystko wokół wyzywa od lewactwa, co tylko jej nie pasuje. Nie zachwalam Wehrmachtu, tylko dostrzegam, że Niemcy mają z czego być dumnymi.
10 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
Widzę że jak zawsze nie masz argumentów na swoje sprzeczne z faktami tezy, jak np. ta o rzekomej prawicowości nazizmu. Przecież był on systemem opartym na prawie sprzecznym z Prawem Bożym i prawem naturalnym, a więc już z tego powodu nie mógł być prawicowy. Zgadza się że Nowoczesna to też lewactwo najgorszego sortu, dlatego wcale mnie nie dziwi że ją też popierasz. No i oczywiście że lewak który zachwala Wehrmacht i jest z niego dumny, ten nie jest Polakiem tylko Niemcem, albo zakompleksionym folksdojczem. Jeśli jesteś tym drugim a nie rodowitym Niemcem, to sorry za pomyłkę.
10 miesięcy temu / do mentalnego Niemca
 
Współczesne Niemcy potwierdzają niestety słowa, że demokracja bez wartości zamienia się w jawny lub ukryty totalitaryzm.
10 miesięcy temu / Obserwator
 
Wehrmacht zasługuje na szacunek, ale szacunek Niemców, a nie Polaków. Dumnym z Wehrmachtu Polak być nie może - to chyba oczywiste? Natomiast nie zabierajmy tej dumy prawdziwym Niemcom, tak jak nie zabierajmy dumy z OUN-UPA prawdziwym Ukraińcom. Każdy patriotyzm zasługuje na jakieś poważanie i zrozumienie. A na szacunek, to trzeba zapracować. My możemy być dumni z NSZ w czasie wojny i obecnego naszego wojska, WOT, a także katolickich armii prowadzących wojny w imię naszej wiary na przestrzeni dziejów. Widzę, że jak zawsze nie masz argumentów na swoje sprzeczne z faktami tezy, jak np. ta o rzekomej lewicowości nazizmu. Oczywiście wszystko, co nie pasuje do Twojej wizji prawicowości, jest "lewactwem najgorszego sortu". Czyli np. nasza Nowoczesna Rysia P. to też "lewactwo najgorszego sortu"?
10 miesięcy temu / Wolnościowiec
 
No toż właśnie napisałem, że wasza wehrmachtowska swołocz sadystycznie katowała i mordowała by wyniszczyć Polaków w celu zdobycia przestrzeni życiowej. Dlatego na żaden szacunek nie zasługuje, dokładnie tak samo jak armia sowiecka. A narodowy socjalizm to lewactwo najgorszego sortu, podobnie jak bolszewizm, a nie żadna prawica.
10 miesięcy temu / do niemieckiego heretyka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.