DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Niemcy jednak kochają uchodźców. Przeciwnicy polityki Angeli Merkel z niewielkim poparciem

Niemcy jednak kochają uchodźców. Przeciwnicy polityki Angeli Merkel z niewielkim poparciem
fot. REUTERS/Thomas Peter/FORUM

Niemcy jednak kochają uchodźców? Jedyna partia poważnie sprzeciwiająca się obłędnej polityce imigracyjnej rządu Angeli Merkel ma nie tylko relatywnie niewielkie poparcie, ale jest też darzona przez większość obywateli dużą niechęcią.

 

Wśród znaczących partii ubiegających się o miejsca w Bundestagu po najbliższych wyborach parlamentarnych w Niemczech zdecydowaną krytykę liberalnej polityki migracyjnej przedstawia wyłącznie Alternatywa dla Niemiec (AfD). Mimo gigantycznych problemów państwa niemieckiego ze skutkami kryzysu migracyjnego, ugrupowanie to jednak nie cieszy się dużą sympatią obywateli.

 

Na partię chce głosować tylko 10 procent Niemców, jednak nie to przesądza w istocie o skali niechęci, z którą spotyka się AfD. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez instytut INSA na zlecenie konserwatywnego tygodnika „Junge Freiheit”, tylko 33 procent Niemców uważa, że Alternatywę należy traktować w Bundestagu na równi z innymi partiami. Zdaniem 51 procent badanych AfD wymaga odrębnego podejścia i marginalizacji. 71 procent ankietowanych nie chciałoby widzieć Alternatywy w rządzie. Co ciekawe, przeciwko udziałowi AfD w realnej władzy opowiada się też 15 procent wyborców… samej AfD.

 

Na tak negatywne postawy wobec AfD wpływ może mieć między innymi bezprecedensowa negatywna kampania medialna. Czołowi niemieccy politycy, dziennikarze a nawet ludzie Kościoła wielokrotnie wypowiadali się za izolacją Alternatywy. W ostatnich  dniach minister sprawiedliwości Heiko Maas uznał nawet, że program AfD jest niezgodny z niemiecką konstytucją.

 

Obecnie w sondażach zdecydowanie prowadzi CDU/CSU, mając kilkanaście punktów procentowych przewagi nad drugą SDP (36-39 do 21-24 proc.). Jak wynika z badania instytut INSA, najwięcej Niemców (20 proc.) ma nadzieję na powyborczą koalicję między CDU/CSU a liberalną FDP. Na drugim miejscu ankietowani wskazywali tak zwaną „wielką koalicję” czyli kontynuację obecnych rządów CDU/CSU – SPD.

 

W badaniu nie najlepiej wypadły notowania samej kanclerz Angeli Merkel. Kolejnej kadencji szefowej CDU na urzędzie kanclerza życzy sobie 39 proc. badanych, przeciwko jest 42 proc.

 

Wybory w Niemczech odbędą się 24 września.


Pach

źródła: jungefreiheit.de, wahlrecht.deDATA: 2017-09-15 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.