DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Niemcy i Chiny gotowe do zacieśnienia współpracy

Niemcy i Chiny gotowe do zacieśnienia współpracy
Fot. Reuters / Forum
#JEDWABNY SZLAK    #NOWY JEDWABNY SZLAK    #CHINY    #NIEMCY    #POLITYKA    #AZJA    #EUROPA    #MOCARSTWA    #BERLIN    #PEKIN    #MAAS

Dyrektor chińskiego biura Komisji Spraw Zagranicznych, Yang Jiechi oraz szef niemieckiej dyplomacji, Heiko Maas podczas ostatniej konferencji bezpieczeństwa w Monachium potwierdzili gotowość do zacieśnienia współpracy w kwestiach międzynarodowych i stawienia czoła globalnym wyzwaniom – donoszą chińskie media.

 

 

„W obecnej sytuacji międzynarodowej Chiny i Niemcy muszą zacieśnić współpracę, wspólnie chronić multilateralizmu i światowego porządku, opartego na zasadach” – podało w swym komunikacie chińskie MSZ.

 

Maas podkreślił, że jego państwo przywiązuje wielką wagę do rozwoju stosunków z drugą stroną i jest gotowe do zacieśnienia współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach, również w ramach projektu budowy Pasa i Szlaku (Nowy Jedwabny Szlak).

 

Yang zauważył, że Pekin również gotów jest do wzmocnienia kompleksowej współpracy z Berlinem i ma nadzieję, iż chińskie firmy inwestycyjne oraz technologiczne w Niemczech będą traktowane sprawiedliwie.

 

8 lutego niemiecki minister federalny ds. gospodarki i energii Peter Altmaier oświadczył, że Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) zbada, czy urządzenia Huawei umożliwiły gigantowi technologicznemu zbieranie danych z niemieckiej sieci komórkowej i przekazywanie ich władzom.

 

W ubiegłym roku Australia, Japonia, Nowa Zelandia i Stany Zjednoczone zakazały chińskim gigantom telekomunikacyjnym udziału w kontraktach rządowych, podczas gdy kilka innych krajów wyraziło swoje obawy dotyczące działalności Huawei.

 

Yang Jiechi, członek Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin spotkał się z niemieckim ministrem spraw zagranicznych na marginesie 55. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Urzędnik pełniący także funkcję dyrektora Biura Komisji Spraw Zagranicznych Komitetu Centralnego partii komunistycznej powiedział, że oba kraje są wszechstronnymi partnerami strategicznymi, a współpraca przyniosła im wiele korzyści.

 

Chiny są skłonne utrzymywać bliskie kontakty na wysokim szczeblu oraz wzmacniać dialog i komunikację na wszystkich szczeblach i we wszystkich dziedzinach. Yang zachęcał do włączenia się inwestorów w inicjatywę Pasa i Szlaku. Zapewnił także, że Pekin przywiązuje dużą wagę do więzi między Chinami a Europą i będzie nadal wspierać proces integracji europejskiej. Wesprze też Europę w odgrywaniu ważnej roli na arenie międzynarodowej.

 

Ze swej strony Heiko Maas zaznaczył, że Niemcy przywiązują wielką wagę do rozwoju relacji z Chinami. – Inspirujące jest utrzymywanie stosunków dwustronnych na wysokim poziomie – powiedział dodając, że Niemcy są skłonne do zacieśnienia współpracy we wszystkich dziedzinach, także współpracy w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku.

 

Jak zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji, w obecnej sytuacji międzynarodowej Berlin oczekuje, że Chiny odegrają ważniejszą rolę w kwestiach międzynarodowych i będą chciały wzmocnić strategiczną komunikację oraz współpracę w utrzymaniu multilateralizmu, by wspólnie stawić czoła światowym wyzwaniom.

 

Podczas trwającej trzy dni konferencji w Monachium odbywały się liczne spotkania dwustronne jej uczestników. Chińscy urzędnicy rozmawiali także m.in. z przedstawicielami Libii, by uregulować sytuację w kraju.

 

 

Źródło: china.org.cn

AS

 

 

 


DATA: 2019-02-18 16:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I nic dziwnego, wchodzą na miejsce Polski, która oddała sprawę walkowerem. Niemcy przejęli już ogromne kontrakty z Iranem, nic tylko chwalić rząd.
3 miesiące temu / finka
 
BRONIC SWIATOWEGO PORZADKU W OPARCIU O JAKIE ZASADY PYTAM SIE.....PANUJACE W KOMUNISTYCZNYCH CHINACH CZY POFASZYSTOWSKICH NIEMCZECH ?
4 miesiące temu / XXXXX
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66233"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.