DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Niemcy donoszą na Kwaśniewskiego: pracował dla dyktatora Kazachstanu

Niemcy donoszą na Kwaśniewskiego: pracował dla dyktatora Kazachstanu
Lukasz Kobus/Forum

Dziennikarze „Der Spiegel” dotarli do 70 tysięcy maili i dokumentów austriackiego adwokata Gabriela Lansky’ego. Był on zatrudniony przez dyktatora Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. W skład grupy pracującej na rzecz Nazarbajewa miał znajdować się Aleksander Kwaśniewski.

 

Austriak miał za zadanie odczernić wizerunek prezydenta Kazachstanu na Zachodzie. Wśród osób, którym Lansky miał płacić za pomoc w lobbowaniu był ostatni premier NRD Lothar De Maizere i były szef niemieckiego MSW Otto Schily. W oczyszczaniu wizerunku prezydenta Kazachstanu brał udział również były kanclerz Austrii Alfred Gusenbauer, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair i Aleksander Kwaśniewski.

 

Były prezydent III RP miał nawet namawiać byłego prezydenta Niemiec Horsta Köhlera do wzięcia udziału w kazachskim projekcie. Köhler dostał za lobbowanie na rzecz Nazarbajewa 300 tys. euro. Nie wiadomo, ile za swą pracę brał Aleksander Kwaśniewski. Grupa Doradców, która powstała w 2010 roku, stworzyła plan reform politycznych i gospodarczych, które mają pomóc w rozwoju Kazachstanu.

 

Od 2013 roku w wiedeńskiej prokuraturze trwa śledztwo, które ma potwierdzić przypuszczenia, że Lansky jest szpiegiem na rzecz Kazachstanu. Adwokat nie przyznaje się do winy.Źródło: NaTemat.pl

kra


 


DATA: 2015-06-15 13:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

właściwie, to nie ma się co ekscytować, jeżeli coś nowego wypływa o TW Alek. Niby co? Miałby na działce hodować fasolkę? Albo siedzieć na Mauritusie? Przecież to aktywista, energiczny partyjniak, co mimo choroby filipińskiej i goleni, daje radę sprostać wszystkiemu. Nihil novi
ponad 5 lat temu / kamuflaż
 
Drodzy dziennikarze z "Der Spiegel", powiedzcie nam dla kogo pracowal TW "Oscar" i gdzie w tej chwili przebywa...
ponad 5 lat temu / Paragraf
 
Dla kogo nie pracował do tej pory Kwaśniewski? Dla Polski.
ponad 5 lat temu / chłopzewsi
 
Na waciki zarabiał...
ponad 5 lat temu / John Galt
 
Można uznać za cud i wyjątkową opiekę Boską, że jeszcze istniejemy. Pomimo wszystko jesteśmy zwartym narodem. I chociaż przez ostatnie lata rządzili sprzedawczyki, zdrajcy i zdaje się szpiedzy wrogich ideologicznie, kulturowo i RELIGIJNIE państw. A teraz musimy murem stanąć by nie wcisnęli nam muzułmanów. Jak naobiecywali, to niech im udostępnią ich własne, ale zagraniczne domy.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.