DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Niemcy deportują nawróconych chrześcijan. Czekają ich prześladowania

Niemcy deportują nawróconych chrześcijan. Czekają ich prześladowania
Zdjęcie ilustracyjne: Bagdad, nabożeństwo irackich chrześcijan odprawiane przez abp Louisa Raphaëla I Sako. FOT.REUTERS/Ahmed Malik/FORUM

Niemcy muszą bardziej zdecydowanie i skuteczniej chronić swoich konwertytów na chrześcijaństwo pochodzących z Bliskiego Wschodu. Oto najważniejsza konkluzja raportu Open Doors Germany (ODG).

 

ODG objęło swoim raportem 6516 chrześcijan nawróconych w okresie pomiędzy lipcem 2017 a pierwszą połową 2019 r. To zarówno katolicy (w większości), jak i przedstawiciele innych odłamów chrześcijaństwa. Dla wielu władze w Berlinie nie są w stanie zapobiec m.in. deportacji do kraju pochodzenia „nowych chrześcijan”.

 

Tam są prześladowani, karani, niektórym grozi nawet kara śmierci. ODG zwraca uwagę, że już w trakcie postępowania azylowego wielu z nich spotkało się z oskarżeniem o „nieuczciwą zmianę wiary dla korzyści dalece różniących się od pobudek religijnych”. Oskarżenia takie padały i padają zarówno ze strony Niemców różnych wyznań, jak i muzułmanów z RFN i zagranicą.

 

Jak czytamy w raporcie ODG „sytuacja taka utrudnia, a nawet dyskredytuje działania księży i pastorów, którzy potwierdzają powagę wiary nawróconych”. Jednak nawet w rzadkich przypadkach tzw. „fałszywego nawrócenia” uchodźcy i tak napotkają na prześladowania w kraju pochodzenia.

 

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) przed 1 lipca 2017 roku wydał pozytywne decyzje dla konwertytów w blisko 68 procentach przypadków. Po tej dacie liczba pozytywnych wniosków spadła do 36 procent. Najwięcej osób stanowili nawróceni mieszkańcy z Iranu (łącznie 4550), a następnie uchodźcy z Afganistanu i Syrii.

 

Źródło: opendoors.de

ChS

 


DATA: 2019-11-15 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Margeritta u Roli była Polka z Ukrainy, która zamieszkała w Polsce i nie wraca na Ukraine bo tam jej grożono i wyzywano ją.
7 miesięcy temu / midas
 
A ja wciąż pamiętam masowe chrzty, gdzie nachodźcy chrzcili się od razu, jak tylko postawili swoją nogę w Europie. Uważam, że tylko nieliczni naprawdę zmienili religię. Nie wierzę w to. Asia Bibi spędziła 8 lat we więzieniu, za swoją wiarę, którą miała odwagę wyznawać właśnie w swojej własnej, islamskiej republice Pakistanu. Ci tchórze czekali z nawróceniem z wygody, aż dotrą do Europy. Teraz bohą się wracać. Oni uciekli jak apostołowie, a każdy z nich poza św Janem, który wytrwał pod Krzyżem, został zabity, a nieraz ukrzyżowany. Na tym polega chrześcijaństwo. Chrześcijaninem masz być wszędzie.
7 miesięcy temu / kid
 
Nic dodać nic ująć. Widać satanistyczny charakter tego wszystkiego i kogo się traktuje jak swoich.
7 miesięcy temu / dws
 
Nie mogę czytać takich tekstów bo krew mnie zalewa. Deportuje się chrześcijan którzy na100% będą co najmniej prześladowani a gwałcicieli islamskich sie nie deportuje bo grozi im ta śmierćnp. Szwecja tak tłumaczy.
7 miesięcy temu / Pepe
 
Nie,nie koniecznie golonka i gorzałaniektórzy z nich w ten sposób oszukują,poznałam takich.Bardziej fachowo po katolicku,tego nie da się udawać.Ja bym to inaczej zrobiła,ale nie będę uprzedzać oszustów,aby się przygotowali na taką ewentualność.Mam na to sposób nie do podważenia. :
7 miesięcy temu / Dorota
 
@corleone: a masz pewność, że Polacy z Kresów będą chcieli osiedlac się w Polsce?
7 miesięcy temu / Margeritta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.