DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Niemcy bezdyskusyjnie winne są Polsce reparacje – uważa minister Macierewicz

Niemcy bezdyskusyjnie winne są Polsce reparacje – uważa minister Macierewicz
Antoni Macierewicz. fot.Zuma Press/FORUM

Zdaniem szefa resortu obrony, Państwo Polskie nigdy nie zrzekło się praw do odszkodowań za straty poniesione w wyniku działań wojennych. Dlatego też z prawnego punktu widzenia Niemcy są Polsce winne reparacje – twierdzi szef MON.

 

Minister Macierewicz podkreślił na antenie TVP Info, że nie jest prawdą fakt, jakoby Polska zrzekła się reparacjo od Niemców. Polityk PiS przypomniał, że zajmował się sprawą już w roku 2000, gdy był liderem Ruchu Katolicko-Narodowego.

 

Reparacji zrzekła się nie Rzeczpospolita Polska, a „sowiecka kolonia zwana PRL” – powiedział szef MON zauważając, że owo zrzeczenie się dotyczyło tylko części Niemiec, również marionetkowego względem Związku Sowieckiego tworu – NRD. Jednak nawet to działanie miało, zdaniem Macierewicza, jedynie znamiona „aktu publicystyczno-politycznego”.

 

Minister odniósł się również do Powstania Warszawskiego zauważając, że pochodzi z rodziny żyjącej w stolicy od 200 lat. Zdaniem Antoniego Macierewicza działania Niemców latem i jesienią roku 1944 miały charakter ludobójstwa.

 


Źródło: naszdziennik.pl / TVP Info

MWł
 


DATA: 2017-08-02 13:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Macierewicz nie wymusi na Niemcach odszkodowań, gdyż nie taki jest cel jego akcji. Zapewne celem jest odwzajemnienie napastliwości Niemiec wobec z Polski. Czy na tym coś ugra, czas pokaże. Ale tego ciemny wymierający komuszy lud nie pojmie.
ponad 2 lata temu / do nn
 
Oj ludu mój ludu! Co ty pleciesz mniemając,że Macierewicz swoim ględzeniem wymusi na Niemcach odszkodowania dla Polski.Dano nam wschdnią część Niemiec przedwojennych, to wystarczy.
ponad 2 lata temu / nn
 
Szkoda że nn wysiłkiem intelektu nie dorasta do pięt nawet min.Macierewiczowi, dlatego sobie roi jakoby jego jałowe gadanie było równe gadaniu Macierewicza. Bo u nn gadanie jest zawsze bezsensownym jałowym pustosłowiem, a Macierewicz na podstawie swego gadania coś jednak realnie tworzy.
ponad 2 lata temu / do nn
 
Oj,Tomaszu,Tomaszu i ty takie bzdury powielasz,mniemając,że coś znaczą.To właśnie są czcze urojenia.Myśl trzeźwo i logicznie,że pan Macierewicz wywołał bzdurne mniemanie o realizacji roszczeń wojennych Polski od Niemców.Poczytaj też te inne wpisy.Nie być opanowany obsesją jak w porównaniu z (do nn).
ponad 2 lata temu / nn
 
@do nn-Co za wysiłek intelektu.Dziękuje za uznanie,że moje gadanie jest porównane z gadaniem min.Macierewicza.Tylko,że tam to jest jałowe pustosłowie,napuszonego swą pychą ministra,a tu jego bezsensownego publicznego gadulstwa.
ponad 2 lata temu / nn
 
NN produkujesz nowe chore urojenia Pozdrawiam Kazimierza S.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.