DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Niemcy: Zieloni chcą, by wszyscy lekarze mordowali dzieci poczęte

Niemcy: Zieloni chcą, by wszyscy lekarze mordowali dzieci poczęte
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Niemieccy Zieloni chcą, by wszyscy lekarze zatrudniani w klinikach uniwersyteckich w RFN deklarowali gotowość do mordowania dzieci nienarodzonych. Propozycja spotkała się z krytyką CDU, ale chadecja może wkrótce być skazana na współpracę z Zielonymi.

 

W Niemczech mordowanie dzieci nienarodzonych jest w większości przypadków formalnie zakazane. Kobiety i lekarzy popełniających zbrodnie nie spotykają jednak żadne konsekwencje, bo zabijanie nienarodzonych do 3. miesiąca ciąży jest niekaralne, a w przypadku choroby dziecka mordować można do samego końca ciąży. Skutkuje to około 100 tys. mordów rocznie.

 

Lekarze mogą zatem to robić - ale nie muszą. Niektórzy odmawiają pozbawiania dzieci życia, a ten stan rzeczy jest solą w oku neomarksistowskich rewolucjonistów. Teraz partia Zielonych, ciesząca się w RFN rosnącym poparciem, zaproponowała ograniczenie niektórym lekarzom prawa do niewykonywania aborcji.

 

Z taką inicjatywą wyszła wiceszefowa frakcji Zielonych w Bundestagu, a zarazem rzecznik partii ds. kobiet, Ricarda Lang. W rozmowie z dziennikiem „Die Welt” zaproponowała, by na państwowych uniwersytetach zatrudniać jedynie takich lekarzy, którzy zadeklarują gotowość do mordowania.

 

Według Lang takie kliniki muszą gwarantować „dostęp do opieki w obszarze zdrowia reprodukcyjnego”. Z kolei w Badenii-Wirtembergii, gdzie ministerstwem spraw socjalnych kieruje zielony polityk Manfred Lucha, podjęto już konkretne kroki w celu wyeliminowania z klinik uniwersyteckich lekarzy odmawiających mordowania.

 

Rzecz ma pełne poparcie Zielonych; rzecznik ds. zdrowia tej formacji, poseł Kirsten Kappert-Gonther, powiedziała, że w Niemczech jest za mało możliwości zabicia dziecka. Dlatego kliniki uniwersyteckie powinni „faworyzować lekarzy, którzy są gotowi” uśmiercać dzieci nienarodzone. To mogłoby być w ocenie Kappert-Gonther „wkładem w lepszą opiekę”. Polityk zadeklarowała, że chodzi o „łagodne środki”, faworyzowanie właśnie, tak, by nie wywierać przymusu.

 

Łatwo można się domyślić, że ta rzekoma „łagodność” to element szerokiej strategii – w przypadku wprowadzenia zaproponowanego przez Zielonych rozwiązania szybko pojawiłyby się już mniej „łagodne” kolejne kroki, tak, by w efekcie całkowicie wyeliminować z państwowych placówek w Niemczech lekarzy odmawiających przykładania ręki do zabójstwa.

 

Koncepcja Zielonych została skrytykowana przez wiceprzewodniczącego frakcji CDU/CSU w Bundestagu, Herhmanna Gröhe. Polityk podkreślił, że gdyby zatrudnianie lekarzy na uniwersytetach miało być zależne od gotowości do przeprowadzania eksperymentów na zwierzętach, to Zieloni byliby oburzeni. Tutaj tymczasem chodzi o życie ludzkie, zaznaczył.

 

Nie można jednak mieć nadziei, że CDU/CSU utrzyma taką linię. W ubiegłym roku partia zdecydowała się na poluzowanie możliwości reklamowania mordowania dzieci nienarodzonych pod wpływem nacisków ze strony koalicyjnej SPD. Z kolei w 2016 roku formacja poparła wprowadzenie w Niemczech homoseksualnych pseudomałżeństw, mimo, że jeszcze kilka lat wcześniej deklarowała wobec tego zdecydowany sprzeciw.

 

Co więcej CDU/CSU przyjmuje skrajnie lewicową logikę także w innych obszarach; zaledwie kilka dni temu CDU postanowiła, że 50 proc. jej członków i deputowanych do Bundestagu musi być kobietami. Niemiecka chadecja cały czas idzie na lewo a kurs ten może jeszcze przyspieszyć. Według aktualnych sondaży po wyborach w 2021 roku rządzącą koalicję CDU/CSU będzie mogła utworzyć tylko z Zielonymi, co oznacza konieczność zawierania wielu daleko idących kompromisów.

 

Pach


DATA: 2020-07-13 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sodoma, Gomora ,inaczej tego nie idzie nazwać obrzydlistwo w XXI w.
25 dni temu / Oburzona
 
Zieloni czerpią inspiracje z totalitarnych działań hitleryzmu.
25 dni temu / Obserwator
 
Jak już doszło do ciąży, to chyba nie ma co się martwić o "zdrowie reprodukcyjne" chyba? Poza tym: skąd ci Zieloni się biorą, skoro swoje dzieci wyrzynają z lubością?
25 dni temu / Pokręć
 
Bandytów Zielonych czyli czerwonych już dawno powinno się separować w więzieniach. Może Niemcy muszą być krajem poważnie zredukowanym, zdepopulowanym skoro tak usilnie do tego dążą. Jasne jest, że żaden socjolog nie zbada tego zjawiska samodestrukcji bo wszelkie ogłoszone wnioski uznane zostałyby za mowę nienawiści i faszyzm wobec wszechobecnej, niemiecki woli mordowania.
25 dni temu / magis
 
Najpierw to proponuję niech lekarze mordują dzieci zielonych. Wtedy będzie spokój z tak krwiożerczymi propozycjami.
25 dni temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.