DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemcy: Zielona polityk proponuje strajk: kobiety miałyby na rok zniknąć z Kościoła

Niemcy: Zielona polityk proponuje strajk: kobiety miałyby na rok zniknąć z Kościoła
fot. youtube/Bündnis 90 - Die Grünen

Kolejny tyleż absurdalny, co bezbożny pomysł pojawił się wśród niemieckich katolickich feministek. Działaczka partii Zielonych wezwała do tego, by kobiety przestały na okres jednego roku kompletnie zniknęły z Kościoła. Miałby na przykład przestać pracować w kościelnych organizacjach charytatywnych i ten sposób zmusić biskupów do decyzji o kilku zmianach, na przykład odnośnie kapłaństwa kobiet.

 

W Kościele katolickim w Niemczech narasta problem z feministkami. Grupy aktywistek, niestety popierane przez niemałą rzeszę zwykłych wiernych, domagają się od biskupów szeregu zmian, w pierwszym rzędzie - dopuszczenia kobiet do sakramentu kapłaństwa. Nie interesuje ich, że biskupi nie mają takiej władzy, bo są związani z jednej strony nauczaniem Stolicy Apostolskiej, z drugiej wyraźną wolą samego Pana Jezusa. Oczekują po prostu, że Kościół katolicki upodobni się w tym względzie do wspólnot protestanckich i po prostu wprowadzi kapłanki.

 

W ubiegłym roku w związku z tym i podobnymi postulatami odbył się krótki, ale skandaliczny strajk kobiet. Przez tydzień feministki postanowiły nie chodzić do kościoła, nawet na niedzielną Mszę świętą; nie chodziły też do pracy w organizacjach charytatywnych czy rozmaitych placówkach prowadzonych przez Kościół. Strajk ów kierowany był przez organizację Maria 2.0, której głównym celem jest odrzucenie przykładu Matki Bożej jako pokornej kobiety, a na jej miejsce promowanie kobiety w Kościele jako aktywnej i kierowniczej. Akcja spotkała się z sympatią kilku biskupów, ale przez większość hierarchów została przyjęta chłodno lub zgoła krytycznie.

 

Teraz pojawił się jednak postulat ponowienia strajku - ale w jeszcze bardziej radykalnej formie. Z nową ideą wystąpiła polityk berlińskich Zielonych, Bettina Jarasch. - Jedyne, co mogłoby pomóc w Kościele katolickim, to byłoby kompletne zniknięcie kobiet. Jeżeli kobiety, które pracują jako wolontariuszki, przez rok nie świadczyłyby pracy, wszystko by się rozsypało - powiedziała Jarasch w rozmowie z dziennikiem „Tagesspiegel”. Według Zielonej „Kościół katolicki jest kierowany przez mężczyzn, ale funkcjonuje dzięki kobietom”. - To musi się natychmiast zmienić - wezwała.

 

Polityk stwierdziła też, że opowiada się za głębokimi reformami w Kościele katolickim; w jej ocenia linia programu Zielonych pasuje do Ewangelii w takich kwestiach jak prawa człowieka czy godność człowieka. Nie wyjaśniła już, w jaki sposób łączy z wiarą katolicką takie postulaty jak powszechny dostęp do aborcji czy ideologię gender.

 

Źródła: PCh24.pl, Katholisch.de

 

Pach


DATA: 2020-10-13 19:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A jakby już postawiły na swoim to tylko będą czekać, aż mężczyzna przyjdzie do spowiedzi - to mu pokażą sakrament pokuty, bo pojednania to nie ma się co po takich spodziewać. Następnie wyeliminują przestarzałe szowinistyczne fragmenty Biblii i zastąpią swoimi agitkami. Oddzielą mężczyzn od siebie bo od kobiet nie dadzą rady i będzie wspaniale, aż kiedyś rura z wodą nie trzaśnie i tynk nie spadnie. Wtedy się znowu kościół zreformuje.
3 miesiące temu / Ewa
 
Mało rozgarnieta Niemka nie zdaje sobie sprawy jakie głupstwa plecie.
3 miesiące temu / DNA
 
Sama jestem kobietą i uważam, że kobiety powinny być trzymane zdala od prezbiterium. Te brednie to są skutki demokracji w kosciele.
3 miesiące temu / Mao
 
Biedni Ci niemieccy katolicy kiedy takich reprezentantów mają w radach katolickich
3 miesiące temu / ula
 
betino jarasch co ty jarasz a dowiemy się skąd u ciebie takie problemy?
3 miesiące temu / krótko
 
@Krakusik proszę nie przekręcać związków frazeologicznych, są to stałe związki wyrazowe. Tam nie ma mowy o kobiecie, tylko o babie: "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle". Proszę nie mylić tych dwu pojęć. Kobieta to osoba godna szacunku, szanująca siebie i mająca swoją godność. Baba to baba, czyli osobnik płci żeńskiej, który sam siebie pozbawia godności na różne sposoby!
3 miesiące temu / Kobieta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.