DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Niemcy: zakazy wjazdu dieslem do miast mogą zostać zniesione

Niemcy: zakazy wjazdu dieslem do miast mogą zostać zniesione
fot. cararr / sxc.hu

CDU i FDP opowiadają się za nową naukową oceną dopuszczalnego stężenia tlenku azotu w powietrzu. To próba walki z wprowadzanymi w wielu niemieckich miastach zakazami wjazdu samochodami wyposażonymi w starsze silniki Diesla.

 

Wiceprzewodniczący CDU Thomas Strobl powiedział w rozmowie z dziennikiem „Bild”, że jego partia wespół z liberalną FDP chce sprawdzić, czy obowiązujące obecnie limity stężenia tlenku azotu w powietrzu nie są zbyt rygorystyczne. Według Strobla sprawą powinna zająć się niezależna komisja ekspertów.

 

Wiceprzewodnicząca FDP Katja Suding wskazuje z kolei, że „wątpliwe wartości graniczne [ustalone przez] naukowców nie mogą zagrażać dłużej mobilności milionów obywateli i ściągać złą sławę na cały przemysł samochodowy”. Zdaniem Franka Buschmanna, sekretarza generalnego tej partii, w Niemczech wszystkie zakazy wjazdu do miast samochodami z silnikiem Diesla powinno zostać zawieszone. Potrzeba jeszcze przynajmniej dwóch lat, by sprawdzić rzeczywisty wpływ obecnego stężenia tlenku azotu na zdrowie, podkreślił.

 

Pozytywne stanowisko wobec propozycji CDU i FDP przedstawił już minister transportu, Andreas Scheuer z CSU. – Apele pulmonologów muszą doprowadzić do tego, że zakwestionowane zostanie wdrażanie wartości granicznych i być może ulegnie to zmianie – powiedział „Bildowi”.

 

Scheuer nawiązał w ten sposób do żywo dyskutowanej w niemieckich mediach tezy, jaką przedstawiło niedawno grono lekarzy specjalistów. Ich zdaniem dopuszczalne stężenie  tlenku azotu może być utrzymywane na o wiele wyższym niż dziś poziomie bez większej szkody dla zdrowia.

 

Według Scheuera należy zakończyć „masochistyczną debatę, jak możemy sami sobie bardziej zaszkodzić coraz ostrzejszymi wartościami granicznymi”. 

 

Obostrzenia dotyczące starszych modeli silników Diesla już wprowadziły lub mają wkrótce wprowadzić takie miasta jak Berlin, Bonn, Darmstadt, Essen, Frankfurt nad Menem, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolonia czy Stuttgart. Zakazy rozważa też Moguncja.

 

Źródła: jungefreiheit.de / adac.de

Pach


DATA: 2019-01-28 16:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65781"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.