DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Niemcy: zagrożenie terrorystyczne powodem przedłużenia okresu trwania kontroli granicznych

Niemcy: zagrożenie terrorystyczne powodem przedłużenia okresu trwania kontroli granicznych
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere poinformował, że rząd postanowił przedłużyć czas obowiązywania kontroli na granicy Niemiec i Austrii. Służby będą również zobowiązane do szczegółowego kontrolowania pasażerów podróżujących z Grecji. Powodem tych decyzji jest obecne nadal zagrożenie atakami terrorystycznymi.


Pomimo obowiązującego Układu z Schengen, znoszącego kontrole osób przekraczających granice państw członkowskich, Niemcy zdecydowały o czasowym utrzymaniu kontroli na granicy z Austrią. Dodatkowo, służby bezpieczeństwa będą w szczególny sposób kontrolowały i sprawdzały pasażerów podróżujących do Niemiec z Grecji. Wydłużenie okresu obowiązywania kontroli jest związane z kryzysem imigracyjnym oraz zagrożeniem terrorystycznym, które występuje w niektórych krajach Unii Europejskiej.


Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere wyjaśniając stanowisko dodał, że obecne przepisy nie zabezpieczają w sposób właściwy zewnętrznych granic strefy Schengen, co także przemawia za koniecznością wydłużenia okresu specjalnej kontroli. Polityk podkreślił również, że w ostatnim czasie wzrósł napływ nielegalnych imigrantów do Grecji, co może także stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Niemiec.


Kontrole na granicach państw należących do strefy Schengen powróciły w 2015 roku, gdy Niemcy zdecydowały się wdrożyć procedurę zabezpieczania granic. Stało się to w wyniku niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów z państw Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu. W związku z ustaleniami z Schengen oraz regulacjami Unii Europejskiej, każde państwo które chce przywrócić tymczasowe kontrole na granicach jest zobowiązane do otrzymania stosownego pozwolenia ze strony Komisji Europejskiej.


W związku z zamachami terrorystycznymi w Europie, decyzję o przywróceniu kontroli na granicach podjęły m.in. Niemcy, Francja, Austria oraz Szwecja i Dania.

 

 

źródło: DW, interia.pl
WMa

 

 

 


DATA: 2017-10-12 23:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.