DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Niemcy: wyznawcy Allacha zabili siostrę, bo „splamiła” honor rodu

Niemcy: wyznawcy Allacha zabili siostrę, bo „splamiła” honor rodu
Jazdycka świątynia w północnym Iraku fot. Danpanic77/commons/GNU/creative

„Honorowe zabójstwa”, poniżanie i stosowanie przemocy wobec kobiet to częste zjawisko w świecie, w którym rządzi islam lub wierzenia oparte na nim. Te barbarzyńskie obyczaje tak dalekie od poszanowania godności człowieka, są obecne również w Europie. W Niemczech, sąd w Detmold skazał na kary wieloletniego więzienia pięcioro rodzeństwa za zamordowanie ich najmłodszej siostry, która rzekomo splamiła honor pochodzącej z tureckiego Kurdystanu rodziny.


Sprawa 18-letniej Arzu, która została uprowadzona i zamordowana na początku listopada zeszłego roku, wstrząsnęła Niemcami. Dziewczyna wbrew woli rodziców, wyznawców jazydyzmu – synkretycznego kultu czczącego Allaha i otaczającego szczególnym szacunkiem Ziemię, związała się z młodym Niemcem. Gdy pobił ją jeden z braci, uciekła z domu i złożyła na policję doniesienie przeciwko ojcu i bratu. Postępowanie to zgodne z prawem i w pełni uzasadnione, dla dziewczyny oznaczało wyrok śmierci, gdyż „pohańbiła” swój ród.

 

Jej przyszli kaci i zabójcy, nie dali młodej kobiecie spokoju, gnał ich zew zemsty. Odszukali Arzu, która ukryła się w ośrodku dla kobiet w Guetersloh pod przybranym nazwiskiem.

 

W nocy na 1 listopada 2011 r. bracia i starsza siostra uprowadzili Arzu i wywieźli samochodem daleko poza miasto. Podczas postoju padły dwa strzały, które trafiły dziewczynę w głowę. Zamordowaną dziewczynę porzucono na skraju pola golfowego, zabójcy z „oczyszczonym” już honorem odjechali. Zwłoki zostały znalezione dopiero w połowie stycznia tego roku.

 

Do oddania śmiertelnych strzałów przyznał się w trakcie procesu 22-letni brat Arzu, Osman, który został skazany na karę dożywotniego więzienia. 27-letnia Sirin i 25-letni Kirer dostali karę 10 lat pozbawienia wolności za uprowadzenie i współudział w morderstwie, a 21-letni Elvis i 24-letni Kemal mają pójść do więzienia na pięć i pół roku za uprowadzenie.

 

Oskarżeni przyznali się do porwania siostry, lecz utrzymywali, że nie planowali zabójstwa, a jedynie chcieli sprowadzić ją do domu. Siostra nie podzielała zdania swych oprawców, jak powiedział jeden z nich „zdenerwowało go to i stracił panowanie nad sobą”. Biegli podważyli tą wersję wydarzeń.

 

Sąd uznał, że Arzu O. padła ofiarą tzw. honorowego zabójstwa. "Młoda dziewczyna chciała być szczęśliwa. Tego jednak rodzina nie mogła znieść. Ludzie, którzy tutaj (w Niemczech) żyją, muszą też kierować się pojęciem wartości, które panuje tutaj, a nie w kraju, z którego pochodzą" - ocenił sędzia Michael Reineke.

 

 

Źródło: wiara.pl

luk

 


DATA: 2012-05-17 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jazydyzm to nie islam. To mieszanka szyityzmu, nestorianizmu, zaratusztrianizmu. Do tego pierwotne wierzenia judaistyczne i indoirańskie. Praktykują szahada (wymawianią do ucha małym dzieciom), ale i chrzest o obrzezanie. To religia synkretyczna i zestawianie ją z islamem jest nadużyciem. Zresztą, wydaje mi się, że same morderstwa honorowe, wywodzą się nie tyle z religii, ale przede wszystkim ze zwyczajów różnych ludów. A sami jazydzi są też społeczeństwem kastowym.W tej kwestii akurat islam jest równościowy. Wierzą też w reinkarnację. Trochę tajemnicza religia
ponad 8 lat temu / Skanderbeg
 
+
ponad 8 lat temu / Asia
 
Niemcy mają takie problemy od dawna. Żeby nie było, we Francji arabska imigracja, "honorowe" zabójstwa to też problem. Gdyby tylko rządzący (władza, media, służby) sięgali po prawdziwe rozwiązania, a nie po plaster multi-kulti..
ponad 8 lat temu / Jacques
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.