DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemcy: wysokie koszty utrzymania migrantów. Rząd płaci miliardy euro, a to i tak za mało

Niemcy: wysokie koszty utrzymania migrantów. Rząd płaci miliardy euro, a to i tak za mało
http://media2.s-nbcnews.com/

16 tys. euro – tyle kosztuje rocznie utrzymanie jednego uchodźcy lub migranta w Niemczech. Samorządy na zachodzie kraju czują się finansowo przeciążone i apelują do rządu w Berlinie o kolejny zastrzyk gotówki. Jednocześnie chcą przyjmować… więcej uchodźców.

 

Wir schaffen das – zapewniała Niemców Angela Merkel, otwierając w 2015 roku granice dla imigranckich mas. Damy radę – Niemcy mieli być gotowi zarówno sfinansować pobyt kraju milionów przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu jak i zdołać włączyć ich do społeczeństwa. To drugie to, naturalnie, czysta utopia; okazuje się jednak, że także aspekt ekonomiczny w praktyce nie wygląda za dobrze. Samorządy w Nadrenii Północnej-Westfalii, landzie szczególnie silnie dotkniętym napływem migrantów, apelują teraz do rządu w Berlinie o więcej pieniędzy.

 

Prawo o przyjmowaniu uchodźców przewiduje, że niemieckie samorządy otrzymywać mają rocznie 10 392 euro na jednego przybysza. Z tych pieniędzy mają pokrywać koszty lokalowe, ogrzewanie, wyposażenie domowe i opiekę zdrowotną. Jak wynika z ekspertyzy przeprowadzonej na Uniwersytecie w Lipsku, rzeczywiste koszty utrzymania jednego migranta są wszelako wyższe: to nawet 16 tys. euro rocznie. - Oczekujemy, że [Berlin] potraktuje tę ekspertyzę na poważnie i zwiększy ryczałt – powiedział Peter Renzel, jeden z urzędników magistratu w Essen.

 

Problem dotyczy nie tylko uchodźców wojennych, którym niemieckie władze udzieliły azylu. W kraju ochroną cieszą się także migranci, którzy nie mają żadnego prawa do azylu, ale otrzymują status „tolerowanej obecności”. W samej Nadrenii Północnej-Westfalii jest takich osób niemal 60 tysięcy. Ich utrzymanie kosztuje miliardy. Problem zaostrza fakt, że Berlin wspiera samorządy finansowo tylko przez trzy miesiące po odrzuceniu wniosku o azyl. Później na utrzymanie takiego quasi-uchodźcy lokalne władze nie otrzymują już żadnej pomocy.

 

Mimo problemów finansowych lewica deklaruje gotowość do dalszego przyjmowania dużej liczby migrantów. W lipcu kilka miast w omawianym landzie zadeklarowało, że są gotowe przyjąć… więcej uchodźców, niż muszą w ramach ogólnopaństwowego systemu rozdziału przybyszów.

Jak tłumaczył burmistrz miasta Wetter, socjaldemokrata Frank Hasenberg, taki gest jest konieczny w obliczu „aktualnej sytuacji na Morzu Śródziemnym”.

 

Tam działają tymczasem łodzie organizacji nominalnie pomocowych, które w ocenie wielu krytyków we współpracy z przemytnikami trudnią się przerzutem nielegalnych migrantów z Afryki do Europy. Przyjmowanie takich osób popiera gorąco szef MSW Niemiec, chadek Horst Seehofer.

 

Źródła: jungefreiheit.de, pch24.pl

Pach


DATA: 2019-09-26 20:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ala wilk: Nowi mieszkańcy Niemiec będą nas tępić inaczej, ale nie mniej brutalnie. Niemcy wcale nie będą słabe. Będą pełne zdeterminowanych fanatyków Islamu...
ponad 1 rok temu / kid
 
Lepiej niech wydają kasę na migrantów niz na Bundeswehrę. Słabe, lewackie i wielokulturowe Niemcy są lepsze dla Polski niż Białe Aryjskie Niemcy jak w 1939.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Skomentuję po niemiecku, żeby mnie dobrze zrozumieli: JEDEM DAS SEINE!
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.