DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Niemcy: uchodźca z Syrii ma 4 żony i 23 dzieci. Wszystkich utrzymują podatnicy

Niemcy: uchodźca z Syrii ma 4 żony i 23 dzieci. Wszystkich utrzymują podatnicy
fot. denken-macht-frei.info

Niemcy to gościnny kraj… Choć uchodźca był w Syrii majętnym przedsiębiorcą, teraz wraz z całą rodziną otrzymuje od podatników ogromne wsparcie. Integracja? O tym praktycznie nie ma nawet mowy.


W 2015 roku do Niemiec wśród tłumu uchodźców zaproszonych przez Angelę Merkel przybył jeden szczególnie wyróżniający się Syryjczyk. To przedsiębiorca, który w swojej ojczyźnie żyjąc zgodnie z zasadami Koranu i dysponującym dużym majątkiem, utrzymywał cztery żony i 23 dzieci, każdej z nich zapewniając osobny dom i służbę. Gdy wybuchła wojna domowa, muzułmanin przeniósł się do Turcji, a później z całą rodziną przyjechał do Niemiec.


W RFN od samego początku piętrzyły się trudności. Urzędnicy nie wiedzieli, w jaki sposób mają zarejestrować rodzinę jako uchodźców. Przepisy nie przewidywały podobnego przypadku. Rodzinę więc rozdzielono po różnych ośrodkach uchodźczych, a muzułmanin musiał wybrać dwie żony, z którymi chce pozostać. Dwie pozostałe wraz z urodzonymi przez nie dziećmi trafiły do ośrodka w pobliżu Koblencji. Ojciec rodziny, dwie wybrane małżonki i polowa dzieci umieszczono na terenie gminy związkowej Montabaur (Nadrenia-Palatynat).

Niestety, nie obyło się bez problemów. Męska część potomstwa Syryjczyka nieustannie niszczyła meble, w które były wyposażone wynajęte mieszkania. Z kolei żony, które pierwotnie umieszczono we wspólnym lokalu, kłóciły się tak mocno, że musiały zostać rozdzielone. Urzędnicy stwierdzili nawet, że kobiety były niekiedy zamykane w piwnicy. Co więcej nastoletni synowie muzułmanina starali się powstrzymać swoje siostry przed chodzeniem do szkoły. Sąsiedzi skarżyli się ponadto na hałasy dochodzące z lokali zajmowanych przez uchodźców, a także na rowery, które bezładnie parkowano przed garażem lub na ulicy. Skarżono się przede wszystkim na 16-letniego syna Syryjczyka, który miał grozić okolicznym mieszkańcom, a w zamieszkałym przez siebie lokalu zaatakował fizycznie pracowników administracji budynku.


Z powodu trudności w „integracji”, Syryjczyka wraz z dwiema żonami i dziećmi przeniesiono do innej miejscowości na terenie tej samej gminy związkowej. Teraz, jak podkreśla lokalna prasa, są już pierwsze „postępy w integracji”. Przykładowo dziewczynki z uchodźczej rodziny mogą już chodzić do szkoły. Lokalni urzędnicy i wolontariusze zaznaczają jednak, że będą musieli włożyć w integrację rodziny jeszcze wiele pracy, bo zanosi się na to, że Syryjczycy pozostaną w RFN jeszcze bardzo długo – zanim nie skończy się w Syrii wojna domowa, nie ma mowy o ich powrocie.


Oczywiście wszystko to odbywa się na koszt niemieckiego podatnika. Choć Syryjczyk w swojej ojczyźnie był majętny, w Niemczech wraz z rodziną otrzymuje wysokie świadczenia. Jak czytamy na stronie Niemieckiego Związku Pracodawców, to dokładnie 30 030 euro miesięcznie – a zatem równowartość kilkunastu niemieckich średnich krajowych brutto. Autor wpisu na stronie związku wylicza, że na miesięczne koszty utrzymania syryjskiej rodziny całość płaconego przez siebie podatku dochodowego musi przeznaczyć aż... 95 przeciętnie zarabiających pracowników fizycznych. Jak dodaje, 95 robotników miesiąc po miesiącu ofiarowują syryjskiej rodzinie równowartość 2292 godzin pracy, a zatem – 458 dni roboczych.


 

Pach

Źródła: Rhein-Zeitung, Deutscher Arbeitgeber Verband
  


DATA: 2016-10-12 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

RFN Jest cały czas - tylko popularnie nazywa się Niemcami. To nrd zostało zlikwidowane.
ponad 2 lata temu / wac
 
A od kiedy to mamy jeszcze RFN?
ponad 2 lata temu / Korekta
 
Mam ból głowy ????
ponad 3 lata temu / Neron
 
Czyli rozumiem, że należy ich w związku z tym odesłać w rejon wojny drodzy chrześcijanie?
ponad 3 lata temu / Kk
 
Niestety regulamin forum portalu PCh24.pl zabrania wklejania jakichkolwiek linków dlatego... Google > deutscherarbeitgeberverband > 4frauen, 23 kinder
ponad 3 lata temu / do ~ulla30
 
Jesli artukul realny to troche przekichane... ale czyzby niemcy az tak zwariowali hmm...
ponad 3 lata temu / })i({[email protected]?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.