DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Niemcy: szef MSW chce zaostrzenia polityki azylowej. Popiera go wiele krajów UE

Niemcy: szef MSW chce zaostrzenia polityki azylowej. Popiera go wiele krajów UE
Fot. REUTERS / Michael Buholzer / FORUM

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer (CSU) chce podjąć bardziej zdecydowane działania przeciwko nielegalnej migracji w Europie. Berlin pracuje także nad nową regulacją azylową.

 

Trzeba temu „skutecznie zapobiegać” powiedział Seehofer w niedzielę 17 listopada w Berlinie, odnosząc się do nielegalnej imigracji. Dodał, że w celu niezbędnego „nowego początku” w polityce migracyjnej, należy również pilnie poprawić ochronę granic zewnętrznych UE poprzez wzmocnienie unijnej agencji straży granicznej i przybrzeżnej – Frontex.

 

Seehofer opowiedział się za stworzeniem „solidnej procedury”, by móc przeprowadzić wstępną analizę wniosków migrantów o azyl jeszcze przed ich wjazdem do Europy. – Oczywiście niedopuszczalne lub bezpodstawne wnioski powinny zostać natychmiast odrzucone na granicy zewnętrznej, bo w tym przypadku nie jest dozwolony wjazd do UE – dodał.

 

Zdaniem szefa niemieckiego MSW, system dubliński – ustanowiony na podstawie konwencji dublińskiej w celu zagwarantowania, że wniosek każdej osoby ubiegającej się o azyl w Unii Europejskiej będzie rozpatrzony przez jedno z państw członkowskich, bez odsyłania z jednego państwa do drugiego z powodu trudności z ustaleniem państwa właściwego do rozpatrzenia wniosku o azyl – powinien zostać zastąpiony przez „ustanowienie ścisłej odpowiedzialności za rozpatrywanie wniosków o azyl”.

 

W ubiegłym tygodniu Trybunał Obrachunkowy UE opublikował raport na temat migracji we Włoszech i Grecji. Kontrolerzy zauważyli, że Frontex faktycznie wysłał więcej personelu niż to konieczne do włoskich punktów dostępowych, które okazały się puste lub prawie puste.

 

Zgodnie z planem Seehofera, osoby starające się o schronienie w UE, musiałyby oczekiwać na rozpatrzenie wniosku poza granicami UE, a nie jak teraz w jednym z jej krajów.

 

Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem dublińskim, pierwsze kraje UE, do których przybywają osoby ubiegające się o azyl, są odpowiedzialne za całą procedurę azylową. Na południowych „granicach zewnętrznych” UE takimi krajami są Grecja, Włochy, Malta, Cypr i Hiszpania.

 

Nawet po wstępnym rozpatrzeniu wniosku, osoby ubiegające się o azyl, które mogą zostać uznane za uchodźców, zostaną następnie przeniesione do tych państw członkowskich UE, które zechcą je przyjąć. Tam dopiero na drugim etapie procedury zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie przyznania lub odrzucenia wniosku o azyl. W razie odrzucenia, osoby takie będą deportowane z pomocą Frontexu.

 

Niemiecki polityk promuje swój plan pośród kolegów z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Minister wskazuje, że rozporządzenie dublińskie „zawiodło” i „Dublin” nie może stanowić „podstawy przyszłej polityki azylowej w UE”. Szef MSW żalił się, że „większość państw w Europie nawet nie odpowiedziała na listy, które Niemcy musiały im wysłać jako pierwsze państwa przyjmujące migrantów”. Dlatego potrzebne są nowe przepisy.

 

W drugiej połowie 2020 r. Niemcy przejmą rotacyjną prezydencję w UE i wtedy zamierzają forsować projekt w sprawie nowej regulacji azylowej.

 

Ustępujący komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos, przyznał, że większość jego partnerów poparła plany niemieckiego polityka. Wsparcia udzielił także partner koalicyjny CSU– SPD.

 

Plany Seehofera skrytykowała niemiecka organizacją praw człowieka Pro Asyl, sugerując, że ​​osoby ubiegające się o azyl nie będą miały zapewnionej prawnej ochrony, a sądowa kontrola „nieprawidłowych decyzji regulacyjnych” nie będzie możliwa.

 

Jak na razie nie wiadomo, co się stanie z osobami ubiegającymi się o azyl przylatującymi do krajów UE samolotem, na przykład do Berlina. Czy zostaną one również przeniesione do krajów na granicach zewnętrznych? Nie wiadomo też, co się stanie z osobami ubiegającymi się o azyl, które zakończyły pierwszy etap procedury, ale żadne państwo członkowskie UE ich nie chce.

 

Niemcy wypowiedziały także wojnę arabskim klanom przestępczym i wprowadzili losowe kontrole na wszystkich przejściach granicznych, by uniemożliwić wjazd do kraju m.in. przestępców narkotykowych i zniechęcić migrantów do przemieszczania się między państwami członkowskimi UE.

 

Niemiecka policja skarży się na klany pochodzenia arabskiego, które stosują przemoc i dopuszczają się „spektakularnych przestępstw”. Potrafią pozyskiwać setki tysięcy potencjalnych nowych rekrutów pośród uchodźców i migrantów.

 

W Berlinie mówi się o funkcjonowaniu „społeczeństwa równoległego” podobnego do mafii. Na początku tego roku niemiecka policja wprowadziła nową politykę, która dotyczy rodzin klanów przestępczych w dużych miastach.

 

W połowie stycznia 1300 funkcjonariuszy policji zrobiło naloty na bary, zakłady bukmacherskie, kawiarnie i herbaciarnie pod zarzutem prania pieniędzy, uchylania się od płacenia podatków i niezgłaszania dochodów w Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW).

 

Losowe kontrole przeprowadza się na polsko-niemieckim przejściu granicznym w Görlitz. Minister spraw wewnętrznych Saksonii Roland Wöller z zadowoleniem przyjął to posunięcie. – Bezpieczeństwo zaczyna się na wszystkich granicach, nie tylko na granicy austriackiej. To było jedno z naszych żądań wobec rządu federalnego – zaznaczył

 

Tłumaczył, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa i swobody przemieszczania się należy wiedzieć, kto przyjeżdża do kraju.

 

– Nikt tego nie rozumie, gdy przywódcy klanu przestępczego, którzy zostali już deportowani, wracają do domu po kilku tygodniach – powiedział, odnosząc się do członka kryminalnego klanu Miri, który ostatnio powrócił do Berlina. – Dlatego ci, którzy nie mają prawa wjazdu do naszego kraju, muszą zostać odrzuceni na granicy – dodał Wöller.

 

Źródło: euractiv.com, infomigrants,net, keeptalkinggreece.com

AS


DATA: 2019-11-19 13:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to może wreszcie i u mnie na krańcu Kolonii zamkną kawiarnię szisza-bar, pralnię bukmacherską i ten zdechły kebab razem z tą pijalnią piwa i kioskiem! Mieliśmy kiedyś mały sklepik, ale zniszczyły go media oskarżając o wykorzystywanie ludu pracującego, a teraz cały drobny biznes daleko od centrum i na peryferii w ich łapskach! I to nie jest tylko w mojej dzielnicy, tak jest każdej dzielnicy Kolonii. Szisza-narko-bary i pralnie bukmacherskie, przy kioskach!
8 miesięcy temu / Janusz z Koloni
 
ludzie nie dajcie się zwieść, to mydlenie oczu. Tak najpierw w barcelonie, potem spotkali sie w marakeszu pod przewodnictwem niemiec i francji i zaakceptowano pakt imigracyjny-zalegalizowano nielegalna migracje.Czyli przygotowano grunt na kolejny ,,kryzys,, migracyjny, a teraz to. tak samo deportacja w wiekszosci przypadkow dziala tylko na papierze. te wielkie niusy w wiadomosciach grecja debortowala 12000 uchodzcow i do konca miesiaca deportuje kolejne 20000, co z tego??? jak przyjezdza 120000 kazdego miesiaca. ostatnim rokiem zeby pozbyc sie islamu byl rok 1989 teraz jest juz za pozno. co rusz w mediach sa deportacje, ograniczenia itd. ale to mydlenie oczu. na zachodzie zawsze mowia potrebujemu muzulmanow bo nie ma kto pracowac na emerytury, a pote co rok podwyzszaja wiek emerytalny bo oni nie pracuja a maja prawo do emerytut. NIE DAJCIE SOBIE MYDLIC OCZU!!!
8 miesięcy temu / Hej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.