DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Niemcy: SPD chciałoby adopcji dzieci przez homozwiązki. Co z wielką koalicją?

Niemcy: SPD chciałoby adopcji dzieci przez homozwiązki. Co z wielką koalicją?
Lider SPD, Sigmar Gabriel i przewodnicząca CDU/CSU, Angela Merkel fot. TOBIAS SCHWARZ/REUTERS

W Niemczech życie polityczne toczy się w miarę spokojnym rytmem, mimo, że trwają twarde negocjacje koalicyjne między zwycięską CDU/CSU a SPD. Socjaliści chcieliby m.in. przyznania prawa do adopcji homoseksualnym związkom partnerskim.

 

Niemiecka konstytucja nie nakłada żadnego limitu czasowego na utworzenie powyborczej koalicji. Wiadomo jednak na pewno, że szefem nowego rządu będzie lider zwycięskiej CD/CSU czyli Angela Merkel.

 

Negocjacje w sprawie nowego rządu trwają już jednak od dwóch miesięcy. I choć szef frakcji CDU/CSU w Bundestagu, Volker Kauder zapowiada, że umowa koalicyjna zostanie zawarta do końca listopada, to jednak muszą ją jeszcze zaakceptować członkowie socjalistycznej SPD, czyli półmilionowa rzesza polityków.

 

A ci nie są entuzjastycznie nastawieni do tzw. wielkiej koalicji, czyli porozumienia chadeków z socjalistami. Obawiają się, że mogą na niej stracić poparcie. Tak stało się w czasie trwania ostatniej wielkiej koalicji w latach 2005-2009.

 

Do ustalenia warunków umowy koalicyjnej między CDU/CSU a SPD zostało jeszcze kilka ważnych kwestii. Jest to na przykład kwestia płacy podstawowej. Socjaliści chcą by ustalono ją na poziomie 8,5 euro za godzinę.

 

Spór dotyczy także uprawnień dla homoseksualnych związków partnerskich. Socjaliści postulują by zezwolić im na adopcję dzieci, czemu sprzeciwiają się chadecy.

 

W dziedzinie ochrony środowiska i rolnictwa lista rozbieżności jest dłuższa niż uzgodnionych spraw. Jest porozumienie w sprawie polityki zagranicznej, ale tu nie ma w zasadzie różnic pomiędzy partiami. Nieźle idą negocjacje na temat budżetu i finansów.

 

Socjaliści, by uchronić się przed wchłonięciem swoich wyborców przez CDU/CSU przyjęli na ostatnim zjeździe deklarację w której ogłosili swoją otwartość w przyszłości na porozumienia koalicyjne z innymi partiami w tym i z postkomunistyczną Lewicą.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2013-11-19 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zabiorą dzieci polskim emigrantom i dają do adopcji homosiom.Mądre rodziny wrócą do kraju , a o nieroztropnych usłyszymy jeszcze nie raz w mediach.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.