DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Niemcy: sowite dodatki emerytalne dla hitlerowskich nazistów

Niemcy: sowite dodatki emerytalne dla hitlerowskich nazistów
źródło: pixabay.com

Republika Federalna Niemiec do dzisiaj honoruje podwładnych Hitlera i zapewnia im bonusy za wierność i lojalność wobec Führera. Belgijska gazeta „De Morgen” opisała przypadek 27 emerytów – obywateli Belgii, którzy dzięki służbie III Rzeszy dostają co miesiąc od 425 do 1275 euro dodatku do emerytury.

 

Niemcy, pouczające wiele krajów, czym jest demokracja i jak walczyć z faszyzmem, do dzisiaj nie odcięły się od dziedzictwa III Rzeszy. Honorowanie dodatkowymi pieniędzmi byłych funkcjonariuszy hitlerowskich Niemiec nie może być traktowane jak zapewnienie bytu zwykłemu emerytowi, ponieważ osoby osiągające wiek emerytalny nabywają i tak prawo do świadczeń jak każdy inny obywatel.

 

Dowodem specjalnego traktowania członków służb mundurowych, tworzących machinę śmierci hitlerowskich Niemiec, są wypłaty dodatkowych bonusów tym, którzy przysięgali wierność jednemu z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości. Byli podwładni Adolfa Hitlera żyją dzisiaj w różnych państwach, ale władze RFN nadal czują się zobowiązane do premiowania emerytów kiedyś służących III Rzeszy. Jej beneficjentami są obecnie także wdowy po funkcjonariuszach faszystowskich Niemiec, które dostają ok. 400 euro miesięcznie dodatku.

 

W Belgii w czasie II wojny światowej sformowano dwa ochotnicze legiony, które otwarły swoje szeregi dla obydwu narodów zamieszkujących Belgię – legion flamandzki i legion waloński. Informacja o pobieraniu „nazistowskich” dodatków do emerytury przez 27 Belgów, opisana w „De Morgen”, oburzyła społeczeństwo i polityków w Belgii. Kwota od 425 do 1275 euro nie jest bowiem mała nawet w warunkach tego bogatego państwa. Parlamentarzyści Królestwa Belgii zamierzają przedstawić projekt rezolucji adresowanej do rządu, aby tę sprawę uregulować kanałami dyplomatycznymi.

 

Sprawą „nazistowskich emerytur” zajmowano się już w Belgii w 2016 roku, jednak wówczas administracja państwowa uznała, że jest to kompetencja niemieckich organów systemu ubezpieczeń społecznych. Takie pojmowanie praworządności gwarantuje służącym Hitlerowi spokojne i dostatnie życie w demokratycznych państwach Europy.

 

Źródła: Sakha News, Argumenty i Fakty

Jan Bereza


DATA: 2019-02-21 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co na to Żydzi? Ci z Jüdische Ghetto-Polizei, Judenratów i Kapo obozowi też dostają "wkładki"?
ponad 1 rok temu / agricola
 
A wszystko przez te państwowe emerytury.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Nie demonizowałbym tej sprawy. Wszyscy żołnierze sił zbrojnych III Rzeszy składali przysięgę na wierność Hitlerowi. Czy to oznacza, że Niemcy po wojnie mieliby nie wypłacać świadczeń emerytalnych żołnierzom, którzy nabyli takie uprawnienia? A jeżeli wypłacają swoim obywatelom, dlaczego mieliby być dyskryminowani obywatele innych państw, którzy służyli w armii niemieckiej? To, czy był to Wehrmacht, czy Waffen SS, jest bez znaczenia. Cała ta sprawa nie ma na pewno nic wspólnego z ideologią, to są po prostu przepisy emerytalne. Ludzi, którzy służyli w legionach czy dywizjach ochotniczych też nie wrzucałbym do jednego worka i nie potępiał w czambuł. Dla wielu z nich powodem była np. walka z bolszewizmem. Czy podejmowali słuszne wybory, to inna sprawa, ale nie są to takie proste sprawy, jak chciałoby się, żeby było, siedząc wygodnie przed ekranem w 2019 roku. Dałbym tym ludziom i ich dodatkom emerytalnym spokój i nie rozdmuchiwał z tego sztucznej afery.
ponad 1 rok temu / pga
 
A gdyby tak zaprponować owym nazistom inne "rozwiązanie" zastosować wobec nich odmianę akcji T4?
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.