DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Niemcy: skrajnie lewicowa partia „Zielonych” chce „dać zwierzętom głos” przed sądem

Niemcy: skrajnie lewicowa partia „Zielonych” chce „dać zwierzętom głos” przed sądem
fot.jannbr/sxc.hu

Niemieccy „Zieloni” chcą całkowicie zreformować ochronę zwierząt. W tym celu proponują, by różne organizacje mogły reprezentować przed sądem „interesy” świń, bydła czy drobiu.

 

Organizacje broniące praw zwierząt powinny według niemieckich „Zielonych” zyskać prawo do składania na terenie całego kraju pozwów sądowych, tak, by móc reprezentować „interesy” poszczególnych grup zwierząt. – Chcemy dać zwierzętom głos – mówi przewodnicząca jednej z parlamentarnych frakcji „Zielonych”, Katrin Göring-Eckardt w rozmowie z gazetą „Neue Osnabrücker Zeitung”.

 

Miałby to być sposób na silniejszą kontrolę przemysłu hodowlanego. W praktyce miałoby to doprowadzić między innymi do wprowadzenia obowiązku informowania klienta kupującego mięso o sposobie hodowli zwierzęcia, z którego produkt pochodzi, analogicznie, jak jest dziś w przypadku jaj. – Przemysłowa masowa hodowla zwierząt jest już przestarzała – powiedziała Görng-Eckardt.

 

Jak uzupełnia rzecznik „Zielonych” ds. ochrony praw zwierząt, Nicole Maisch, wskutek postulowanych przez partię zmian w prawie w cyrkach nie mogłyby już występować żyrafy czy nosorożce. – Dzikim zwierzętom należy się wolność, a nie namiot cyrkowy – powiedziała. Dodatkowo zakazane zostałoby trzymanie w ogrodach zoologicznych delfinów, a także hodowla niektórych ras psów i kotów, które ze względu na krótkie pyski mają problemy z oddychaniem. Wreszcie partia chce przymusowego kastrowania kocurów, by odciążyć schroniska dla zwierząt.

 

Źródło: noz.de

Pach


DATA: 2017-07-18 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak im przejdzie ta ustawa to ktoś powinien ich pozwać w imieniu wszystkich kocurów. O ograniczanie wolności i możliwości prokreacji. Toż to gorsze od przymusowego kastrowania gwałcicieli, pedofili, itp. ;]
ponad 2 lata temu / Michaldurbas
 
Przecież tu chodzi o to, by pozarządowe organizacje ekologiczne znalazły się bliżej koryta. I o nic więcej.
ponad 2 lata temu / aaa
 
"Dzikim zwierzętom należy się wolność, a nie namiot cyrkowy" - a więc niech to dzikie zwierzę zwane Görng-Eckardt opuści namiot cyrkowy zwany Zielonymi i niech wybierze wolność w puszczy tropikalnej, jak najdalej od Europy.
ponad 2 lata temu / hehehe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.