DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Niemcy: sąd zezwolił 16-latce dokonać aborcji – wbrew woli jej wierzącej matki!

Niemcy: sąd zezwolił 16-latce dokonać aborcji – wbrew woli jej wierzącej matki!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Ulrike Mai)

Niemiecki sąd przyznał 16-latce „prawo” do zabicia nienarodzonego dziecka. Jej matka, katoliczka, nie chciała na to pozwolić. Niestety – wobec postawy wymiaru „sprawiedliwości” – dziecko zostało uśmiercone.

 

16-letnia Niemka wystąpiła do sądu w Hamm (Nadrenia Północna-Westfalia) o przyznanie jej prawa do zamordowania nienarodzonego dziecka. Jej matka, wierząca katoliczka, nie chciała zgodzić się na taki czyn. Mord akceptował z kolei ojciec dziecka.

 

Sąd przychylił się do skargi 16-latki i pozwolił jej – wbrew woli matki – odebrać nienarodzonemu życie. I tak się też stało, jak triumfalnie podały lewicowe niemieckie media. Dziecko zostało uśmiercone.

 

W Niemczech aborcja jest zasadniczo legalna jedynie w trzech wypadkach: zagrożenia dla zdrowia lub życia matki, ciąży będącej skutkiem czynu zabronionego oraz choroby dziecka. W innych wypadkach – mimo formalnej nielegalności – zabicie dziecka do 3. miesiąca życia jest niekaralne.

 

W przypadku 16-latki nie zachodził żaden z trzech wymienionych warunków uprawniających do legalnej aborcji. Kobieta chciała zabić dziecko twierdząc, że jego urodzenie naraziłoby ją na ogólnie pojęte niedogodności.

 

Jako niepełnoletnia musiała uzyskać zgodę matki. Ta jednak, jako wierząca katoliczka, nie chciała zgodzić się na dokonanie przez córkę morderstwa na nienarodzonym. 16-latka skierowała więc sprawę przeciwko matce do sądu. Sąd pierwszej instancji orzekł, że argumentacja dziewczyny jest niewystarczająca i ciąża nie wiąże się z żadnym zagrożeniem.

 

Nastolatka jednak odwołała się od tego wyroku i sąd drugiej instancji przyznał jej rację.

Decyzję sądu ostro skrytykowała Alexandra Linder z Federalnego Związku Prawa do Życia (BVL). Jak stwierdziła, to czysty absurd utrzymywać, że 16-latka jest już dość dorosła do tego, by utrzymywać relacje seksualne, ale zarazem jeszcze nie wystarczająco dojrzała, by urodzić i wychowywać dziecko. Tak tymczasem uznał sąd w Hamm.

 

Według Linder jedynym autentycznym zagrożeniem są tu konsekwencje, jakie aborcja będzie mieć dla zdrowia i psychiki 16-latki. Zwróciła też uwagę, że sąd nie zainteresował się w ogóle dobrem dziecka, które miało zostać wskutek jego wyroku zamordowane.

 

Z kolei Rainer Beckmann – ekspert ds. medycyny prawnej z Würzburga – ocenił całą sprawę jako przykład na kompletne pozbawienie przez państwo niemieckie praw dzieci nienarodzonych.

W Niemczech każdego roku zabija się około 100 tys. dzieci nienarodzonych. Do tego dochodzi bliżej nieoszacowana liczba dzieci zabijanych wskutek użycia powszechnie dostępnej w tym kraju pigułki „po”. Niemiecki model aborcyjnego bezprawia jest przez środowiska lewicowe w Polsce prezentowany jako docelowy do przyjęcia także w naszym kraju.

 


Źródło: die-tagespost.de
Pach

 

  


DATA: 2019-12-10 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obcy astrom właśnie może ... W niemczech jest to dozwolone od 16 roku życia
8 miesięcy temu / szykuje
 
W komentarzach biadolenie. Ciekaw jestem, ilu z nas robi coś konkretnego w obronie zycia nienarodzonych?
8 miesięcy temu / Robcik
 
ollek - to przepraszam, matka ja zaprowadxila do tego chlopaka czy tez buhajazeby ja zaplodnil ?- tylko w takim przypadku twoj komentarz bylby logiczny. matka potraktowala ja jak osobe dorosla ktora ponosi konsekwencje swoich wyborow.
8 miesięcy temu / Judyt
 
Bl. Katarzyna Emmerich: Biada przede wszystkim tobie Germanio. Nie pomyśleliście nigdy na szlaku waszej zbrodni, że nienawiść wasza i pycha mogły stworzyć dla was niezgłębioną czeluść w miejsce wiecznej zagłady, czeluść, której głębię wielkość waszej winy wypełnię żarem takich płomieni i taką siłą kaźni, jakiej dla innych nie będzie. Nie pomyśleliście nad tym, jaką grozą mogą na wieki zapłonąć, na hańbę waszą i karę, słowa waszej pychy.
8 miesięcy temu / R.
 
@allek: Niektórym głowa służy jedynie do jedzenia zupy, ewentualnie żeby im deszcz do szyi nie padał... Jaką krowę rozpłodową? Działania matki pokazują, że traktuje nienarodzone dziecko jako człowieka ze wszystkimi jego prawami, a przede wszystkim z prawem do życia.
8 miesięcy temu / Bondaree
 
@Obcy Astronom W Niemczech 16 latek może kupić piwo i papierosy. @ollek Czytaj tekst. Matka nie chciała,aby córka poszła na aborcję. Poza tym. Ciekawe co by było gdyby matka chciała aborcji ,a 16 letnia córka chciałaby urodzić dziecko?
8 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.