DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemcy: Rząd chce wykorzystać kryzys gospodarczy, by forsować ideologię feminizmu

Niemcy: Rząd chce wykorzystać kryzys gospodarczy, by forsować ideologię feminizmu
Franziska Giffey, fot. Martin Kraft/Wikipedia

Niemiecki rząd chce wykorzystać kryzys gospodarczy powstały wskutek koronawirusa do gwałtownego forsowania ideologii feministycznej. Minister ds. rodziny, Franziska Giffey z socjalistycznej SPD, zaproponowała udzielanie rządowej pomocy tylko tym firmom, które realizują „postępową” agendę i „promują” pracę kobiet.

 

- Pomoc musi zostać powiązana z wdrażaniem w życie sprawiedliwości płciowej. Kto otrzymuje pieniądze od państwa, ten powinien odwdzięczyć się redukowaniem luki płacowej między pracownicami a pracownikami, wzmacniać możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym czy zatrudniać kobiety na kierowniczych stanowiskach - powiedziała Giffey w rozmowie z tygodnikiem „Bild am Sonntag”.

 

Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo nie realizuje agendy feministycznej, to wówczas trzeba mu zdaniem Giffey powiedzieć: - Tak nie można, za to nie ma żadnej pomocy państwa.

 

Niemiecki rząd federalny planuje przeznaczyć od 75 do 80 mld euro na tak zwany program koniunkturalny, który ma wesprzeć krajowe firmy.

 

Przy okazji Giffey upomniała się o wprowadzenie w niemieckiej gospodarce parytetów. Ten sam postulat stawiają też skrajnie neomarksistowscy Zieloni. Ich zdaniem w zarządach przedsiębiorstw powinny obowiązywać parytety. Temu sprzeciwia się póki co CDU i CSU.

 

Niemcy, podobnie jak inne kraje europejskie, mają duży problem demograficzny. Wskaźnik dzietności w tym kraju wynosi 1,57. Jest zatem lepszy, niż w Polsce, choć i tak dalece zbyt niski, by zagwarantować prostą zastępowalność pokoleń.

 

Nie powoduje to jednak budowania żadnej poważnej polityki prorodzinnej; władze od lat premiują rodziny, w których matki pracują, a nie takie, w których realizowane jest właściwy model cywilizacyjny.

 

Jak pokazał kryzys uchodźczy lat 2014-2016, władze RFN są gotowe zastępować brakujące pokolenia Niemców przysposabianiem ludności napływowej, nawet gwałtownym.

 

Źródła: jungefreiheit.de, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-05-31 21:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy jest to oparte na konwencji stambulskiej czy CEDAW- o likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet? Te biedne kobiety jak chcą pracowac w kopalniach -kopac węgiel to skierować, byc hydraulikiem i in.też?
7 miesięcy temu / Anna
 
Oczywiście są kobiety, które marzą o o wiele liczniejszej rodzinie i nie są zainteresowane pracą zawodową i jest to jak najbardziej OK, o ile tylko mąż jest w stanie samodzielnie utrzymać taką rodzinę, ale wpychanie wszystkich na siłę w taki model rodziny może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zresztą, przynajmniej w naszym kraju, w obecnej sytuacji wielu mężczyzn nie jest w stanie samodzielnie zarobić na utrzymanie licznej rodziny. Owszem można fantazjować o reformach gospodarczych, o odejściu od socjalizmu, o wolnym rynku i wolności gospodarczej, o mniejszych i prostszych podatkach, ale prędzej czy później i tak trzeba wrócić do rzeczywistości, która jest jaka jest, a obecny kryzys ogólnoświatowy tylko dalej pogorszy sytuację materialną rodzin na wiele kolejnych lat. Część 2/2
7 miesięcy temu / rndm1234
 
Czy ten procent dzietności uwzględnia tylko rodowitych Niemców czy łącznie z imigrantami? Bo jeśli z imigrantami to i tak cienko. Wszak wiadomo, że muzułmanie mają dzietność daleko wyższą od Europejczyków. Tam rodziny mają pewnie więcej niż pięcioro dziec i tak naprawdę zawyżają statystykę dzietności. A jeśli tak, to gdyby policzyć dzietność rodowitych Niemców, to byłaby być może niższa niż 1, a już na pewno do tej granicy by się zbliżała.
7 miesięcy temu / Iw
 
Gdy kobiety chca być jak mężczyźni zawsze będą jak a nie mężczyźni. Ich piękno leży w ich kobiecości delikatności i powołaniu. Jest tyle pięknych niewiast w historii które wpłynęły na losy świata. Czy znasz Najpiękniejsza i najbardziej kobiecą w swej istocie Niewiaste która podbiła serce samego Boga ?
7 miesięcy temu / Beethovena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.