DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 

Niemcy: rada duszpasterska krytykuje biskupa za… zakaz błogosławienia „homozwiązków”

Niemcy: rada duszpasterska krytykuje biskupa za… zakaz błogosławienia „homozwiązków”

W ubiegłym miesiącu biskup  Monastyru Felix Genn zakazał księdzu w swojej diecezji udzielić kościelnego błogosławieństwa „parze homoseksualnej”. Sprawa stała się głośna, bo jednym z „panów młodych” miał być wpływowy w regionie lewicowy polityk. Teraz biskupa krytykuje lokalna rada duszpasterska.

 

Rada duszpasterska z Emmerich am Niederrhein wydała specjalne oświadczenie, w którym nie kryje swojego ubolewania z powodu decyzji biskupa. Gremium, które składa się z wyłonionych w drodze wyborów świeckich oraz członków tak zwanego zespołu pastoralnego, zarzuca Felixowi Gennowi „brak zaufania do wiernych”.

 

 Biskup uzasadnił publicznie swoją niezgodę na błogosławieństwo dla gejowskiej pary tłumacząc, że opinia publiczna mogłaby to uznać za swoisty „ślub kościelny” dla homoseksualistów. Rada uważa to jednak za błąd. „Szkoda, że biskup Genn tak słabo ufa swoim owieczkom, sądząc, że nie potrafią zrozumieć, iż błogosławieństwo dla kochających się nie jest niczym więcej i niczym mniej, jak tylko życzeniem wszystkiego dobrego” – przekonuje gremium. „Uważamy, że jako chrześcijanie nie zostaliśmy potraktowani poważnie” – dodaje.

 

Rada, która w Emmerich am Rhein ma w założeniu „pomagać’ topniejącej liczbie kapłanów w sprawowaniu posługi duszpasterskiej, nie dostrzega żadnych minusów ceremonii błogosławienia „homoseksualnego związku” w kościele.  „Skoro dwóch mężczyzn obiecało sobie po prostu, że będą się o siebie troszczyć i poprosiło o błogosławieństwo dla tej obietnicy”, czytamy w komunikacie podpisanym przez rzecznik rady, Gabriele Debiel, „skoro dziś święci się samochody, zwierzęta i budynki, to wydaje się nam niemiłosierne i fałszywe, nie pobłogosławić ludzi, którzy o to proszą, odmawiać im tego”, protestuje rada. „Skoro każdy człowiek jest kochany przez Boga, to czy nie powinniśmy zakładać, że Bóg także każdemu dobrze życzy”, pyta gremium.

 

Decyzja bp. Felixa Genna wywołała w Niemczech spory oddźwięk, bo o błogosławieństwo dla swojego homoseksualnego związku poprosił sam burmistrz z Emmerich am Rhein, socjaldemokrata Peter Hinze. Lokalny ksiądz Stefan Sühling obiecał politykowi, że takiego błogosławieństwa udzieli. Jak poinformował później biskup, nie proszono go wcześniej o zgodę. Gdyby tak się stało, udałoby się zapobiec zamieszaniu. Tymczasem sam Hinze krytykował biskupa w lokalnych mediach, przekonując, że wraz ze swoim partnerem zostali potraktowani jako wierni „drugiej kategorii”.

 

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

 

 


DATA: 2017-10-31 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

...hore spoleczeństwo sami niewiedza co chca. A wybuchlo to tam za pontyfikatu Franciszka. SMUTNE
9 miesięcy temu / Marek
 
Okropne że w 21 wieku zboczona chuć do kogokolwiek i czegokolwiek nazywana jest przez prymitywnych demoralizatorów "miłością". Pora się ucywilizować, postępowcy.
9 miesięcy temu / do Postępowiec
 
Zboczony burmistrz i jego chłop nie są 'wiernymi drugiej kategorii' bo nie są żadnymi wiernymi. Mogą iść do lutrów to może nawet ich lesbijska pastorka 'pobłogosławi'. postempaku - takie same oburzenia i niedowierzanie mieliście w XX, XIX, XVIII wieku i jeszcze się nie zorientowaliście o co w tym chodzi...
9 miesięcy temu / ww
 
Postę[email protected] A czy ty przypadkiem nie mylisz miłości z prostytucją i perwersją, nie mówiąc już o zwyrodnieniu seksualnym.
9 miesięcy temu / DNA
 
Biskup ma rację nie ufając swym owieczkom skoro one nie wiedzą, że dobro tych panów wymaga by żyli w czystości.
9 miesięcy temu / Mmj
 
Świeci się samochody, bo przez jazdę samochodem nie idzie się do piekła. Natomiast przez kontakty homoseksualne - tak. Jeden biskup o tym wie (chyba tylko on czytał Biblię) i chwała mu za to. Nie można akceptować zła.
9 miesięcy temu / Wodzu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.