DZIŚ JEST:   09   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Czwartek
Św. Marii Kleofasowej
Św. Hugona z Rouen
 
 
 
 

Niemcy: profanacja katolickiego kościoła

Niemcy: profanacja katolickiego kościoła
fot. Ssnowball / sxc.hu

W Niederelbert (Nadrenia-Palotynat), w niedzielę 18 sierpnia, uzbrojeni mężczyźni zniszczyli w katolickim kościele obiekty sakralne. Przestępcy oddali mocz koło ołtarza głównego. W innych miejscach kościoła także pozostawili ludzkie ekskrementy.

 

Profanatorzy połamali m.in. krzyż i świecę paschalną. Ten wstrząsający akt antykatolickiej agresji miał miejsce w godzinach między 10 a 14.30. Policja w Montabaur zatrzymała ma już podejrzanych, od których pobrano próbki DNA.

 

Władze kościelne oferują 500 euro nagrody świadkom, którzy pomogliby zidentyfikować napastników. Jak informuje gazeta „Rhein-Zeitung”, kościół w Niederlbert był już w przeszłości obiektem podobnych profanacji.

 

FLC


DATA: 2013-08-26 10:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie karmić trolla Syriusza. Protestanckie kraje (Niemcy, Szwecja, Norwegia...) będą wielkie jako Zjednoczone Emiraty Europejskie. To się dzieje na naszych oczach.
ponad 6 lat temu / Fearless Wretch
 
Do Syriusza: Niemcy wielkie?! buahahaaha! Nie mierz wartości państwa, czy też człowieka dobrami materialnymi, bo się ostro przejedziesz! Ten kto jest uczciwy, dostaje baty, ale zachowuje godność, tak właśnie było podczas II Wojny Światowej, Polska zawstydziła nie jeden kraj, dlatego Jej nie lubią! Ale wszystko ma swój koniec, a Sąd Boży będzie meeeega sprawiedliwy!
ponad 6 lat temu / Tomo
 
W biały dzień (między 10:00 a 14:00) zrobić coś takiego. Straszne rzeczy dzieją się z ludźmi którzy profanują święte miejsca, biada im i ich rodzinom. Mam nadzieję że winni odpowiedzą za ten haniebny czyn.
ponad 6 lat temu / Anonim
 
Syriusz fajny nick sam go często używam,ale szkoda mi, że taki głąb go również używa :( Bo widzisz na świat można patrzeć bardzo różnie. Niemcom się nic nie stało? :D nie kpij bo za naście lat nie będzie Niemców, Rosja pod wodzą bękartów też za swoje zapłaci :) Jest nas wielu...bardzo wielu
ponad 6 lat temu / San
 
Nikt nie pilnuje świątyni? Chyba czas powołać jakieś neo świątyniowców do strzeżenia takich obiektów.
ponad 6 lat temu / Krzyżowiec
 
Jeśli ten atak ma być ilustracją "potęgi" protestanckich Niemiec to potwierdza się powiedzenie, że jeśli Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.
ponad 6 lat temu / Ram
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.