DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Niemcy: poprawnościowe przepisy nie pozwalają policji odnaleźć sprawcy brutalnego mordu

Niemcy: poprawnościowe przepisy nie pozwalają policji odnaleźć sprawcy brutalnego mordu
Fot. humansarefree.com

W połowie października zgwałcono i zamordowano w niemieckim Fryburgu młodą studentkę. Sprawcy jak dotąd nie schwytano. Policja posiada jego DNA, ale… nie może sprawdzić nawet, jakiego jest koloru skóry. Wszystko przez poprawność polityczną.


Na sprawę zwraca uwagę tygodnik „Junge Freiheit”. Według dziennikarza Felixa Krautkrämera niemiecka policja, posiadająca DNA sprawcy gwałtu i mordu, mogłaby zawęzić krąg podejrzanych, ustalając szereg cech fizycznych sprawcy. To jednak nie jest możliwe ze względu na polityczną poprawność. Obowiązujące od ponad 20 lat przepisy nie pozwalają bowiem niemieckiej policji na wykorzystywanie DNA celem ustalenia, czy przestępca był Europejczykiem, Afrykaninem czy Azjatą.

 

Prawodawstwo pozwala jedynie na wykorzystanie DNA podejrzanego pod kątem jego płci oraz porównanie go z DNA sprawców innych przestępstw.

 

Krautkrämer przekonuje, że powstrzymywanie policji przed dowiedzeniem się więcej o sprawcy po prostu utrudnia śledztwo i sprawia, że jeżeli chodziło tu o seryjnego mordercę, to może dojść do kolejnych zbrodni. Co więcej… kilka tygodniu po październikowym mordzie rzeczywiście zgwałcono i zabito we Fryburgu jeszcze jedną kobietę. Zbrodnie nie muszą mieć ze sobą związku, ludzie jednak po prostu się boją. „Tymczasem policja nie wie nawet, czy chodzi o człowieka białego czy czarnego, południowca czy Niemca, blondyna czy bruneta. I to w sytuacji, w której mogłaby się tego dowiedzieć” – pisze publicysta.

 

„Jest jedną rzeczą, gdy polityka policji sprawia, że z powodów poprawności politycznej nie podaje się publicznie pochodzenia sprawcy przy jego opisie. Gdy jednak poprawność polityczna utrudnia policji wykonywanie jej pracy i efektywne szukanie sprawcy, może mieć to zabójcze skutki. Najpóźniej wówczas, gdy morderca znowu zaatakuje” – kończy autor.

 

 

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

DATA: 2016-11-18 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to jest agonia tego narodu?
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
Cytat z artykułu niemieckiego dziennikarza: "Jest jedną rzeczą, gdy polityka policji sprawia, że z powodów poprawności politycznej nie podaje się publicznie pochodzenia sprawcy przy jego opisie. Gdy jednak poprawność polityczna utrudnia policji wykonywanie jej pracy i efektywne szukanie sprawcy, może mieć to zabójcze skutki." Czyli cenzura jest ok. Takie ma myślenie człowiek sowiecki/unijny.
ponad 4 lata temu / miedzywierszami
 
Płeć można określić z DNA? No nie, to straszne niedopatrzenie prawodawcy. Przecież nie ma już płci biologicznej. :)
ponad 4 lata temu / gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.