DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Niemcy: Połowa obywateli uważa, że poprawność polityczna gnębi wolność słowa

Niemcy: Połowa obywateli uważa, że poprawność polityczna gnębi wolność słowa
Fot. Reuters/Forum

Niemal połowa Niemców uważa, że poprawność polityczna knebluje w kraju wolność słowa i nie można już dziś mówić tego, co się uważa. Co ciekawe, kaganiec odczuwają nie tylko prawicowcy, ale również niemała część wyborców lewicy, w tym lewicy radykalnej.

 

Ceniona pracownia INSA-Consulere z siedzibą w Erfurcie przeprowadziła badanie opinii publicznej w Niemczech na temat wolności słowa. Okazuje się, że 45 proc. obywateli RFN uważa, że ze względu na tak zwaną polityczną poprawność nie można powiedzieć tego, co by powiedzieć się chciało. Wyraźnie przeciwną opinię ma jedynie 32 proc. Niemców - sądzą, że poprawność polityczna nie blokuje im możliwości wypowiedzi. 14 proc. badanych nie ma w tej sprawie żadnego zdania, a 9 proc. w ogóle nie udzieliło odpowiedzi, co można oznaczać, że problem jest w istocie jeszcze głębszy niż wynikałoby to z wyników.

 

Nie ma przy tym znaczących różnic gdy idzie o podział z czasów sowieckich - o ile na zachodzie kraju kaganiec poprawności doskwiera 45 proc. Niemcom, to na wschodzie - 50 procentom. Problem dotyczy w podobnej mierze mężczyzn (48 proc.) oraz kobiet (43 proc.). Największe różnice widać między pokoleniami: o ile jedynie 35 proc. osób w wieku 18-29 lat narzeka na poprawność polityczną, to w grupach wiekowych 40-49 lat oraz powyżej 60 lat jest to niemal 50 procent badanych.

 

Co ciekawe kaganiec politycznej poprawności doskwiera nawet części lewicowców: skarży się nań 45 proc. wyborców SPD, 36 proc. zwolenników Lewicy i 26 proc. popierających Zielonych. Wśród chadeków kłopoty z poprawnością odczuwa 41 proc. badanych.

 

Najwięcej zastrzeżeń ma względem stanu wolności słowa w Niemczech elektorat liberalnej FDP (63 proc.) oraz Alternatywy dla Niemiec (81 proc.).

 

Źródło: Kath.net

 

Pach


DATA: 2020-07-15 18:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mają przecież co chcieli i dobrze, niech odczują konsekwencje swoich wyborów, a to dopiero począte końca. Mózgi tak przeżarte ideologią, że wątpię aby przyszło opamiętanie.
24 dni temu / Paulus
 
Nam też doskwiera
24 dni temu / asd
 
I ta sama połowa pójdzie w następnych wyborach i znowu zagłosuje na Merkel i całe to lewactwo.
24 dni temu / Neptun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.