DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Niemcy: pół roku z zakazem wjazdu dla diesla i…? Eko-eksperyment wyczyścił tylko portfele

Niemcy: pół roku z zakazem wjazdu dla diesla i…? Eko-eksperyment wyczyścił tylko portfele
źródło: pixabay.com

Pół roku po wprowadzeniu w Hamburgu stref, w których ograniczony został ruch dla pojazdów diesla ze starszymi typami silników, przyszedł czas podsumowań. Jak się okazuje, zakaz nie przyniósł żadnych ekologicznych efektów, a jedynie odchudził portfele Niemców.

 

W Hamburgu zakaz dla starszych diesli (w sumie objął dwie trzecie zarejestrowanych w tym mieście pojazdów, ale nie dotyczył autobusów i mieszkańców strefy) obowiązywał od 31 maja 2018 roku na dwóch odcinkach głównych arterii miasta. Liczono, że przekraczane normy stężenia tlenków azotu spadną. Nic takie się nie stało, a wskazania ledwo drgnęły (zmiana rzędu 5 procent). Zwiększyła się za to emisja dwutlenku węgla – to efekt większej liczby pojazdów benzynowych.

 

Przeciwnicy stref wskazywali też, że w wyniku wyznaczonych objazdów, mniej ekologiczne pojazdy będą musiały nadkładać drogi, więc wyemitują więcej substancji, o których ograniczenie walczą ekolodzy.

 

Eksperyment pokazał też, że Niemcy zareagowali histerycznie na zakaz i podejmowali irracjonalne z punktu widzenia ekonomicznego decyzje. Bo choć wielu z nich zakaz w ogóle nie dotykał, pozbywali się swoich całkiem dobrych samochodów z silnikiem diesla po mocno zaniżonych cenach. Okazuje się zatem, że eko-strefa wyczyściła jedynie niemieckie potfele.

 

Źródło: auto-swiat.pl

MA


DATA: 2019-02-04 14:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@banita Należy rozdzielić dwie kwestie, jest ekologia i "ekologia". Niestety prawdziwa ekologia nie przynosi zysków dla korporacji. To z czym na co dzień mamy do czynienia to ekologia tzw. korporacyjna, czyli najmniej w niej jest faktycznie ekologi, a są podejmowane działania mające na celu wypełnić czyjąś kieszeń.
5 miesięcy temu / bbb
 
@banita: "ekolodzy to naukowcy science fiction" - proszę nie zakłamywać pojęć, jak to czynią neomarksiści. Ekolodzy to naukowcy, którzy w pracowniach albo w terenie badają m.in. związki między organizmami, interakcje organizmów i środowiska nieożywionego itp. Ci, co w imię lewicowych idei terroryzują ludzi, to ewentualnie "ekologiści" albo "ekofaszyści", najczęściej bez wykształcenia i pojmowania Świata, i nie mają nic wspólnego z nauką.
5 miesięcy temu / Republikanin
 
Eksperyment pokazuje jedynie, że ekolodzy to "naukowcy" science fiction. Namnożyło się tego jak wyznawców półksiężyca. Można właściwie stwierdzić że to nowa religia chcąca z krajów zrobić państwa wyznaniowe tworząc coś na kształt prawa szariatu ekologicznego. Może ekoveganicznego.
5 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.