DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Niemcy: po skardze muzułmanki szkoła odwołała obchody Bożego Narodzenia

Niemcy: po skardze muzułmanki szkoła odwołała obchody Bożego Narodzenia
źródło: pixabay.com

W jednym z niemieckich gimnazjów wystarczyła skarga jednej muzułmańskiej uczennicy, by de facto usunąć obchody świąt Bożego Narodzenia. Mahometance przeszkadzały chrześcijańskie pieśni. Miastem, w którym do tego doszło, rządzi naturalnie lewica.

 

Wśród przyczyn wyjaśniających zgodę europejskich elit politycznych na napływ mas imigranckich z Afryki i Bliskiego Wschodu wymienia się niekiedy skrytą chęć dechrystianizacji Zachodu. Unijni włodarze hołdujący antychrześcijańskim przesądom mieliby żywić nadzieję, że muzułmańskie masy okażą się doskonałą bronią w nowym lewicowym Kulturkampfie.

 

Choć teza ta jest zwykle krytykowana przez mainstreamowe media jako „spiskowa”, rzeczywistość zdaje się ją potwierdzać. Najnowszy przykład płynie z Niemiec, gdzie z jednej ze szkół na życzenie mahometan przeprowadzono błyskawiczną dechrystianizację.

 

Mowa o gimnazjum z dolnosaksońskiego Lüneburga. W placówce tradycyjnie organizowano szkolne obchody Bożego Narodzenia w zwykły przedświąteczny dzień roboczy, gdy wszyscy uczniowie byli w szkole. W tym roku jednak zaprotestowali przeciwko temu muzułmanie. Jedna z islamskich uczennic złożyła skargę – i to nie w geście protestu przeciwko ograniczaniu liczby lekcji na rzecz świątecznych obchodów.

 

Muzułmanka stwierdziła, że z jej wiarą nie da się pogodzić wysłuchiwania pieśni chrześcijańskich. Szkoła wzięła ten głos pod uwagę i natychmiast się ugięła. A może nie tyle ugięła się, co wykorzystała go jako pretekst do przeprowadzenia pożądanej przez władze miasta zmiany? Lüneburgiem rządzi mianowicie Ulrich Mädge z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, której członkowie to zasadniczo albo protestanci (mniejszość), albo ateiści (większość).

 

W konsekwencji w tym roku obchody świąteczne w lüneburskim gimnazjum, owszem, odbędą się – ale w okresie ferii, gdy dzieci normalnie nie ma w szkole. Według najnowszych danych zaledwie 30 procent Niemców wybierze się w tegoroczne święta do kościoła lub do zboru. Ilu uczniów pofatyguje się więc, by w dzień wolny przyjść do szkoły?

 

Decyzję władz szkolnych krytycznie przyjęła lokalna chadecja, pisząc w oświadczeniu o „w najwyższym stopniu niepokojącym sygnale alarmowym”. W ocenie CDU jest rzeczą nie do pomyślenia, że skarga jednej uczennicy muzułmańskiej prowadzi do „podważenia wieloletniej i dobrej tradycji szkolnej”.

 

 

Źródło: kath.net

Pach


DATA: 2017-12-22 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nik nikogo nikogo nie zmusza do przechodzenia na inną wiarę.Wyobraźcie sobie klasę składającą się z uczniów 10 religii i każdy chcę po swojemu obchodzić swoją.Takie obchody pochwalam w szkołach religijnych,ale nie w świeckich.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Władze tego miasteczka się mocno skompromitowały. Ciekawe czy będą tacy stanowczy gdy pewnego dnia grupa miejscowych muzułmanów każe im obchodzić ramadan?
ponad 2 lata temu / zabba
 
krakusik gdybyś przeczytał Pismo Święta wiedział byś o czym piszę.Ty zatrzymałeś swoją wiedzę o swoim Bogu na poziomie katechizmu,zresztą jak 98% katolików.Chrześcijaństwo to coś więcej niż katolicyzm.Spróbuj poczytać w nowym roku Biblię,ona nie parzy.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Czytając XYZ nie wiadomo czy płakać czy śmiać się. Ignorancja staje wytyczną interpretacji różnych faktów i wydarzeń. Brak elementarnej wiedzy i naiwna wiara we współczesną niby naukę prowadzi do takich wypowiedzi.
ponad 2 lata temu / krakusik
 
słabe niemcy- dobre niemcy, wszystko zgodnie z planem
ponad 2 lata temu / iwonka
 
Przecież tak naprawdę Chrystus nie narodził się w grudniu.Wie o tym każdy kto interesuje się religioznawstwem lub ten co choć raz w życiu przeczytał Biblię.Święto Bożego Narodzenia miało i przykryło święto odrodzenia słońca to znaczy przesilenia zimowego.Od tego momentu dnia zaczynało przybywać z stąd odrodzenie słońca.Może warto by ustalić bardziej prawdopodobną datę urodzin Chrystusa i przenieś to święto,a zimą świętować przesilenie zimowe.Jezus chyba zasługuje na to by urodziny Jego obchodzić w dniu bardziej prawdopodobnym jego przyjściu na świat.
ponad 2 lata temu / XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.