DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Niemcy: partia usuwa polityka, bo mówi prawdę o demografii i imigrantach

Niemcy: partia usuwa polityka, bo mówi prawdę o demografii i imigrantach
Thilo Sarrazin. Fot. Richard Hebstreit / Wikimedia Commons

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec postanowiła usunąć ze swoich szeregów wieloletniego członka i niezwykle głośnego pisarza, Thilo Sarrazina. Powód? W swoich książkach Sarrazin przestrzega przed skutkami kryzysu demograficznego i problemami z integracją islamskich migrantów.

 

Specjalna komisja działająca wewnątrz Socjaldemokratycznej Partii Niemiec uznała, że z szeregów formacji należy usunąć Thilo Sarrazina – wieloletniego polityka SPD, cenionego ekonomistę, byłego finansowego senatora Berlina i byłego członka zarządu Banku Centralnego RFN. Sarrazin ostrzega bowiem przed demograficzną katastrofą i skutkami masowego napływu ludności islamskiej do Niemiec, a to w SPD uchodzi za przejaw rasizmu.


Sarrazin znalazł się w SPD na cenzurowanym w 2010 roku, gdy wydał później wielokrotnie wznawiany bestseller: „Deutschland schafft sich ab” (pol. Niemcy same się usuwają). W książce przedstawił dużą ilość bardzo twardych danych na temat fatalnego stanu niemieckiej demografii oraz opisał w rzetelny sposób kłopoty związane z napływem nieintegrującej się ludności muzułmańskiej. Władze partii próbowały już wówczas odebrać mu legitymację, co się jednak przez lata nie udawało – aż do teraz.


„Rozprzestrzenianie antymuzułmańskich i kulturowo-rasistowskich wypowiedzi (…) pod płaszczem jego powszechnie znanej i nieustannie podkreślanej w informacjach prasowych przynależności do SPD podważa wiarygodność partii i jej zaangażowania na rzecz jej wartości i podstawowych zasad” - uznała specjalna partyjna komisja.


Sarrazin w komentarzu do decyzji komisji wyraził swoje głębokie ubolewanie i stwierdził, że jest to ewidentne uderzenie w wolność debaty i wewnątrzpartyjną demokrację. Polityk zapowiedział, że będzie się od decyzji odwoływał i nie zawaha się zanieść sprawy nawet do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Do tego czasu pozostaje formalnym członkiem SPD – choć nie chce go partia od lat karmiąca się między innymi głosami niemieckich Turków.

 

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach


DATA: 2019-07-12 18:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobra decyzja! Co on jest ograniczony umysłowo - niby profesor - że jest x lat członkiem partii która sprowadziła obce kultury do RFN i on się temu sprzeciwia? To ktoś jak u nas poseł Kłopotek czy do niedawna Pan Świerzyński.
ponad 1 rok temu / guter
 
Ciekawe, bo ten pisarz ma takie arabskie nazwisko.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Europejska wolność słowa. Staliśmy się niewolnikami systemu. Powoli jestesmy gotowani jak ta żaba.
ponad 1 rok temu / Niko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.