DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Niemcy: partia Merkel zgodzi się na ustawę pozwalającą na reklamowanie aborcji

Niemcy: partia Merkel zgodzi się na ustawę pozwalającą na reklamowanie aborcji
REUTERS/Fabrizio Bensch

Niemieckie media informują, że partia Angeli Merkel przystała na propozycję socjalistów z SPD, aby przegłosować ustawę pozwalającą na promocję aborcji. Dotychczas prawo zabraniało namawiania i reklamowania zabijania nienarodzonych dzieci. Jeśli projekt zostanie przyjęty, aborcja będzie mogła być przedstawiana jako zwyczajne świadczenia lekarskie.

 

„To gorzka porażka dla ochrony życia poczętego” - tak umowę między CDU i SPD w Niemczech skomentował ks. prałat Karl Justen, kapelan Bundestagu i szef Biura Katolickiego w Berlinie. Według informacji niemieckich mediów, chadecy zgodzili się na to, by SPD wraz z Zielonymi, Liberałami i Lewicą przegłosowały własny projekt ustawy zezwalającej na reklamowanie i promocję aborcji.

 

Obecnie zgodnie z paragrafem 219a niemieckiego kodeksu karnego „namawianie do aborcji oraz jej reklamowanie i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowych” jest zakazane. Po tym, jak sąd rejonowy w Giessen skazał lekarkę Kristinę Hanel na grzywnę 6 tys. euro za informowanie na swojej stronie internetowej o takich usługach, w Niemczech rozgorzała debata. W Bundestagu sprzeciw wobec liberalizacji tego prawa zasygnalizowali jedynie chadecy i skrajnie prawicowa AfD. 

 

Według informacji niemieckich mediów, tworzący z chadekami wielką koalicję socjaldemokraci, uzyskali od nich zgodę na złożenie własnego projektu liberalizacji, który najprawdopodobniej zostanie przegłosowany większością SPD, Liberałów, Lewicy i Zielonych.

 

Prałat Karl Justen w imieniu niemieckich biskupów zdecydowanie skrytykował plany polityków. Podkreślił, że ubolewa na tym, że współpraca wielkiej koalicji chadeków i socjaldemokratów zaczyna się od „manewru na koszt życia nienarodzonego”. Jego zdaniem „to bardzo rozczarowujące”. Poprzez zniesienie paragrafu 219a niemieckiego kodeksu karnego aborcja będzie mogła być przedstawiana jako zwyczajne świadczenia lekarskie.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

 

 


DATA: 2018-03-09 18:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy zgłupiały do reszty i płatni mordercy dzieci będą mogli się....(sic!) Reklamować....Ale niejaka Katarzyna Emmerich wielka mistyczka wymieniała m innymi Niemcy jako kraj który przestanie istnieć nie trudno się domyśleć jaki kraj powstanie na jego miejscu...
ponad 2 lata temu / Jan
 
CDU to dzisiaj nie jest partia chadecka, z chadecją ma coraz mniej wspólnego. To partia liberalno-lewicowa i polscy politycy powinni to podkreślać na każdym kroku.
ponad 2 lata temu / Dino
 
Chyba Merkel jest w ciąży z Schulzem i dlatego ta propozycja. Może Merkel skorzysta z reklamy.
ponad 2 lata temu / DNA
 
Masakra. Szkoda gadać co się dzieje w Niemczech. Czy biskupi zaprotestują???
ponad 2 lata temu / nika
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.