DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Niemcy: ohydna profanacja w kościele w diecezji Limburga

Niemcy: ohydna profanacja w kościele w diecezji Limburga
fot. pixabay.com

W Niemczech doszło do straszliwej profanacji katolickiego kościoła. Nieznani sprawcy wtargnęli do świątyni w diecezji limburskiej, powywracali święte figury i pozostawili po sobie nieczystości.

 

Do wydarzenia doszło w katolickim kościele pw. Trójcy Świętej w Großholbach w diecezji Limburga. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy rozbili szyby okien kościelnych kamieniami i wtargnęli do środka.

 

„Wewnątrz uszkodzono - w wyniku popychania i wyrywania - szereg obiektów sakralnych. Z krzyża oderwano i podpalono figurę Jezusa. Sprawcy oddali też mocz w przedsionku oraz na kilka ławek” - poinformowała lokalna policja.

 

Funkcjonariusze szukają obecnie odpowiedzialnych za tę barbarzyńską profanację i proszą ewentualnych świadków o kontakt. Burmistrz Großholbach w rozmowie z lokalną „Westerwälder Zeitung” wyraził głębokie oburzenie, stwierdzając, że doszło do brutalnego podeptania wartości.

 

Pach

Źródło: Kath.net


DATA: 2019-05-21 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@"ja", Bóg stworzył "słabą jednostkę"? Najsilniejszy jest człowiek, gdy staje przed Bogiem jak dziecko. Zaglądnij do Psalmu 91. Będziesz stąpał po wężach i żmijach, a lwa i smoka będziesz mógł podeptać.
ponad 1 rok temu / sp
 
@ sp, Ja wiem, ale to oznacza, że człowiek jest wyjątkowo słabą istotą i do tego głupią. Czemu Bóg stworzył tak słabą jednostkę a potem położył ciężary na jego barki, których nie umie podnieść albo wymaga to zbyt wiele wysiłku? Aniołów podobno więcej się zbawiło. Nie pojmuję tego.
ponad 1 rok temu / ja
 
@"ja", to nie jest kwestia skuteczności/nieskuteczności. Każdy człowiek sam siebie określa - takie ma zadanie na tym świecie.
ponad 1 rok temu / sp
 
Tak się zastanawiam czy diabeł nie jest skuteczniejszy od Pana Boga? Niech mnie nikt nie zrozumie źle, po prostu się zastanawiam czemu zło osiąga triumfy ? Czemu ludzie wybierają zło? Przecież Jezus sam stwierdził, że większość wchodzi przez szeroką bramę, która prowadzi do zguby. Może ktoś mi to wytłumaczy?
ponad 1 rok temu / ja
 
Natężenie iście demonicznej wściekłości przeciwko Bogu i Jego Kościołowi przybrało mocno na sile w ostatnich latach. Tak źle jeszcze nie było. Szatan się spieszy, bo wie że mało ma czasu, chce pociągnąć za sobą jak największą liczbę ludzi i jak najbardziej splugawić to wszystko co się z Panem Bogiem wiąże. Taka narastająca szatańska rozpacz, bo kiedy nastanie koniec, to będzie jego ostateczny koniec.
ponad 1 rok temu / Iw
 
@ohdya - chyba wszystko dopiero przed nami Polakami.
ponad 1 rok temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.