DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Niemcy: nowa regulacja pozwala na częściowe reklamowanie krwawych „usług aborcyjnych”

Niemcy: nowa regulacja pozwala na częściowe reklamowanie krwawych „usług aborcyjnych”
Fot. lumix2004/sxc

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 

Spór o reklamowanie i informowanie o możliwości dokonania aborcji toczył się w Niemczech przez cały miniony rok. Aktualnie zabijanie dzieci nienarodzonych jest w Niemczech w wielu przypadkach niekaralne, co skutkuje około 100 tysiącami ofiar rocznie. Osoby trudniące się tym krwawym procederem nie mogą się jednak reklamować. Lewica chciała, by uległo to zmianie i pozbawienie życia dziecka traktowane było jak zwykła medyczna usługa.

 

Podczas dyskusji i głosowania w Bundestagu, Chadecja nie przystała na propozycje socjalistów i lewicy, chcąc pozostać przy obowiązujących dotąd regulacjach. Ostatecznie pod naciskiem SPD, Lewicy, Zielonych i FDP, zawarto swego rodzaju „krwawy kompromis”. 

 

Przyjęta przez Bundestag ustawa zakłada, że reklamowanie aborcji będzie nadal zakazane, ale lekarze będą mogli w internecie informować klientów o tym, że trudnią się zabijaniem dzieci nienarodzonych. Nadal będzie jednak obowiązywał zakaz podawania publicznie szczegółowych informacji na ten temat. Te zaprezentuje za nich rząd federalny,  publikując w sieci aktualizowaną co miesiąc listę placówek i gabinetów, w których kobiety mogą zabijać nienarodzone potomstwo. Znajdzie się tam też informacja o wykorzystywanej metodzie odbierania życia dzieciom nienarodzonym. 

 

Ustawa zakłada też, że państwo będzie finansować pigułki antykoncepcyjne dla kobiet, aż do ukończenia przez nie 22. roku życia. Oznacza to wydłużenie okresu dostępu do bezpłatnej antykoncepcji o trzy lata.

 

Źródło: sueddeutsche.de

Pach/WMa

 


DATA: 2019-02-23 13:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro Bundestag zgodził się na reklamę lekarzy i federalne listy placówek aborcyjnych, to powinien też uchwalić obowiązek publikowania zdjęć zabitych dzieci, tak jak obowiązek umieszczania zdjęć raka gardła na pudełkach papierosów oraz napis, że adoracja szkodzi zdrowiu.
3 miesiące temu / Kakondo
 
I tak, krok po kroku, metodą salami, lewacka rewolucja się rozwija.
3 miesiące temu / Ryszard Kubaszk
 
Czy berliński parlamwmt nie wie jak brzmi przykazanie Boga ..
3 miesiące temu / Katolik
 
Jestem za dostępem do pełnej informacji na temat tzw. aborcji. Ba domagam się wprowadzenia obowiązku transmitowania w Internecie na żywo wykonywania tzw. aborcji aby każdy mógł poznać w jaki sposób wykonuje się tą "usługę medyczną", z czym ona się wiąże i co co się dzieje z tzw. płodem. Z główką"płodu", rączkami "płodu", nóżkami "płodu" i tułowiem "płodu". Niech Bundestag nie ogranicza się do zdawkowych informacji o "lekarzu". Niech ujawni cały proceder w pełnej krasie. ...Chyba nie ujawni ... Przecież pokazywanie takich obrazów zwłaszcza dzieciom i kobietom w ciąży to byłoby barbarzyństwo.
3 miesiące temu / emk
 
Bardzo smutne i straszne.
3 miesiące temu / ola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66364"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.