DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Niemcy: niepokojące doniesienia o Komunii dla protestantów

Niemcy: niepokojące doniesienia o Komunii dla protestantów

Rozdawanie Komunii świętej protestantom staje się w Niemczech coraz powszechniejszą normą. Jeden z biskupów ma sugerować duszpasterzom, by wręcz zachęcali mieszane katolicko-protestanckie małżeństwa do wspólnego przyjmowania Eucharystii.

 

W czerwcu 2018 roku niemieccy biskupi opublikowali za zgodą Ojca Świętego dokument, w którym dopuszczono do Komunii świętej protestantów żyjących w małżeństwie z katolikiem.

 

Rozwiązanie miało być wyjątkowe i przewidziane dla par, które byłyby dręczone przemożnym duchowym pragnieniem wspólnego uczestnictwa w Eucharystii, tak silnym, że mogłoby ono zagrozić trwałości samego małżeństwa.

 

Rychło okazało się, że przynajmniej dla niektórych hierarchów to o wiele za mało. Biskup Würzburga Franz Jung zaprosił wkrótce wszystkie mieszane wyznaniowo pary do przyjęcia Komunii świętej nie podając żadnych warunków.

 

Teraz do dzieła przechodzi diecezja Rottenburga-Stuttgartu. Jeszcze przed wakacjami jej biskup Gebhard Fürst zapowiadał w życie wcielenie dokumentu w życie. Okazuje się, że praktyka będzie bardzo odległa od teorii.

 

Jak informują zatroskani diecezjanie na łamach portalu katolickiego Katholisches.info, w wydanym w październiku liście skierowanym do współpracowników, bp Fürst nie tylko umożliwia protestantom przyjmowanie Eucharystii, ale nakazuje duszpasterzom zajmującym się przypadkami mieszanych wyznaniowo par zachęcanie do wspólnego przyjmowania Komunii.

 

Według Katholisches.info w ten sposób bp Fürst wywiera presję na księży, którzy mogliby wahać się, czy rzeczywiście wydać zgodę na coś, co w ich najgłębszym przekonaniu jest świętokradztwem. Co więcej jest prawdopodobne, że protestanci, którzy nie mieli wcale zamiaru ubiegać się o dostęp do Komunii świętej, pod wpływem nacisku ze strony duszpasterzy zaczną to robić.

 

List, na którym powołuje się medium, nie został jak dotąd opublikowany na stronie diecezji.

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach


DATA: 2018-10-26 09:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A pro po NORM czy PRZECZYTALIŚCIE dokument EKUMENICZNEGO Kościoła papieża J.P.II i p. Franciszka "Od Konfliktu do Komunii ? Chyba NIE. Wasze zdziwienie i zaniepokojenie ŚWIADCZY O TYM. No to kiedy wreszcie wyznaczycie GRANICE. Do II S.W. czy od... Sami przecież piszecie , że Kard. Marx przyjaciel p. Franciszka buduje NOWY kościół . Nie podał daty >OD< kiedy. Oprócz zatroskania wskazane jest RACJONALNE MYŚLENIE. Co z tym >BAŁAGANEM ZROBIĆ< ???
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Szczegolne przypadki - dwa slowa oto co niektorzy potrafia z tego zrobic i do czego to prowadzi,nawet nie powinno byc glosu sprzeciwu wobec tych ,ktorzy z a w c z a s u patrzac dalekowzrocznie sprzeciwiaja sie modernistycznym i progresywnym nadinterpretacjom, nie po to slowo stoi by plynnie i dobrowolnie manipolowac jego znaczeniem,moim skromnym zdaniem zawsze powinny byc szczegolowe przypisy czysto i klarownie blokujace takie proby reinterpretacji robiace z wyjatku praktyke powszechna ale chyba i to niestety modernisci pomijaja uzywajac amnezji.
ponad 1 rok temu / Nick
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.