DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niemcy: „nieletni” imigranci szybko dorośli. Połowa z nich okazała się pełnoletnia

Niemcy: „nieletni” imigranci szybko dorośli. Połowa z nich okazała się  pełnoletnia

Prawie połowa rzekomo nieletnich uchodźców badanych w Hamburskiej Klinice Uniwersyteckiej okazała się pełnoletnia. Nie wiadomo, jak wielka jest skala zjawiska zaniżania swojego wieku przez azylantów w całym kraju.

 

Znaczna część napływających do Niemiec uchodźców podawała i nadal podaje się za nieletnich. W wielu wypadkach budzi to uzasadnione wątpliwości. Choć krytycy masowej imigracji postulują sprawdzanie wszystkich uchodźców nieposiadających ważnych dokumentów pod kątem ich wieku, praktyka ta nie jest powszechnie stosowana. Tymczasem zaniżanie swojego wieku, jak wykazały badania prowadzone w Hamburskiej Klinice Uniwersyteckiej (UKE), jest dość powszechnym procederem azylantów.

 

Zgodnie z niemieckim prawem uchodźców można poddawać medycznemu sprawdzeniu wieku, jeżeli lokalne urzędy spraw wewnętrznych mają uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości ich deklaracji. Jeżeli azylant odmawia poddania się badaniu, uchodzi formalnie za pełnoletniego.

Lekarze sprawdzają zwykle uzębienie migrantów, prześwietlają też szczękę oraz palce.

 

Na tej podstawie sugerują urzędowi, który przysłał migranta na badanie, przedział jego realnego wieku. Urząd oceniając wniosek azylanta, kieruje się najniższą podaną przez lekarzy wartością.

 

- To normalna praktyka medyczna, nie wywołuje u nas żadnej sensacji – zapewnia dyrektor Instytutu Medycyny Prawnej, Klaus Püschel. Zwłaszcza środowiska skrajnie lewicowe krytykują badanie uchodźców jako mające uwłaczać ich godności.

 

W samym tylko 2015 roku przyjęto w Hamburgu 2572 „nieletnich” uchodźców. Urzędy 767 osób skierowały na badania do UKE. Okazało się, że aż 41 proc. z przebadanych była w istocie pełnoletnia, a zważywszy na urzędniczą praktykę wybierania z podawanego przez lekarzy przedziału najniższego możliwego wieku jest prawdopodobne, że odsetek ten był w rzeczywistości jeszcze większy.

 

Powyższe dane są obecnie wykorzystywane w debacie w Bundestagu. Politycy prawicowi chcieliby upowszechnienia stosowania sprawdzania wieku. Zarówno Alternatywa dla Niemiec jak i Unia Chrześcijańsko-Społeczna ubolewają, że lokalne urzędy bardzo rzadko i wybiórczo kierują uchodźców na badania, zasadniczo wierząc ich deklaracjom.

 

Młodociani uchodźcy mają w Niemczech szczególne przywileje. Nigdy nie są odsyłani z kraju, mieszkają w lepszych warunkach, mają prawo do darmowej edukacji i w przypadku popełnienia przestępstwa są sądzeni przez sądy dla nieletnich. Takiego statusu oczekuje wielu azylantów. Dla niemieckiego podatnika to tymczasem duży problem, bo utrzymanie nieletnich uchodźców kosztuje o wiele więcej niż uchodźców dorosłych.

 

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach


DATA: 2018-02-07 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znowu temat zastępczy. Co to Polaków obchodzi. Dlaczego nikt nie porusza tematów o zarobkach w Polsce. O smieciowych umowach. O tym że za pracę w Polsce dostaje się mniej wynagrodzenia jak na zachodzie zasiłku. Sądzę, że cała Polska to owce do strzyżenia. A Polacy dalej nie chodzą na wybory, albo głosują na tych samych od lat. Ręce opadają ! Czy tak ciężko to co niektórym pojąć ?
5 miesięcy temu / Predator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.