28 grudnia 2016

Niemcy: nadchodzi nowa fala muzułmanów. Tym razem przybędą krewni imigrantów

(REUTERS/Pascal Rossignol TPX IMAGES OF THE DAY )

Sprowadzanie rodzin to większy problem, niż nowi uchodźcy – przekonuje polityk niemieckiej konserwatywnej CSU, Johannes Singhammer. Jego zdaniem ze względu na prawo łączenia rodzin Niemcy będą znowu musieli zmierzyć się z dużą falą imigracji.


Liczba uchodźców na niemieckich granicach w porównaniu ze szczytem kryzysu migracyjnego w roku 2015 znacząco się zmniejszyła. Od marca tego roku Niemcy odnotowują kilkanaście tysięcy nowych migrantów miesięcznie. Jednak według polityka konserwatywnej, bawarskiej CSU, Johannesa Singhammera, już wkrótce zaostrzy się inny problem migracyjny, związany z prawem do łączenia rodzin przysługującym uznanym przez RFN azylantom.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Singhammer, wiceprzewodniczący Bundestagu, przekonuje, że napływ rodzin przyjętych dotąd azylantów bardzo silnie obciąży państwo niemieckie – i to w długiej perspektywie. Da się we znaki zdecydowanie mocniej, niż napływ nowych uchodźców. Według aktualnych ustaleń niemal wszyscy docierający do Niemiec Syryjczycy otrzymują żądany azyl lub inną formę uznania ich pobytu, w ten sposób zyskując prawo do sprowadzenia do kraju swoich krewnych, podkreślił polityk CSU. To oznacza, że liczba Syryjczyków w Niemczech może się przynajmniej podwoić.

 

W niektórych miejscach może zabraknąć wystarczającej liczby mieszkań, nauczycieli i wychowawców. Musimy zrobić wszystko, by utrzymać zdolność integracyjną – podkreślił Singhammer.

 

Polityk wyjaśnił, że w swoich ostrzeżeniach koncentruje się na Syryjczykach, bo przykładowo w trzecim kwartale 2016 roku spośród 82 tysięcy rozpatrywanych wniosków o prawo do przebywania w Niemczech przyjęto 99,9 procent. Syryjczycy stanowią w ten sposób największą grupę azylantów, ale przecież nie jedyną, bo azyl przyznaje się także przybyszom z innych państw, choćby z Iraku.

 

Problem póki co nie wystąpił jeszcze z pełną siłą, bo większość Syryjczyków otrzymuje w Niemczech najpierw azyl na okres jednego roku, tymczasem prawo do sprowadzenia rodziny jest możliwe po dwóch latach azylu. Jednak w związku z wciąż trudną sytuacją w Syrii należy spodziewać się, że Syryjczycy będą masowo otrzymywać przedłużenie prawa do pobytu, co będzie wiązało się ze sprowadzaniem krewnych.

 

 

Źródło: faz.net

Pach

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 735 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram