DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ekskomunika z herezje i schizmę
8 miesięcy temu / Ewa
 
A co by chcieli posolic taka zwietrzala sola?
8 miesięcy temu / Nick
 
A właściwie dlaczego katolicy nie mogą uczestniczyć w Wieczerzy Pańskiej? Przecież sam ryt Novus Ordo został tak spreparowany, że teologicznie nie odbiega znacząco od teologii protestanckiej. Jeśli jest tu ktoś jeszcze, kto uważa, że Nowa Msza jest kontynuacją Mszy Św. w rycie klasycznym powinien w końcu zorientować się, że obecność sześciu protestanckich teologów podczas pisania na kolanie tej liturgii, wymodzonej przez Bugniniego, był wstępem do interkomunii, a w dalszej perspektywie wstępem do utworzenia wspólnej liturgii z heretykami. Jestem przekonana, że żaden protestant nie przekroczyłby progu świątyni, nie mówiąc o przyjmowaniu komunii na Mszy Św. w starym rycie. Po prostu nerwowo by tego nie znieśli, tak arcykatolicka jest to liturgia. Dlatego trzeba było ją zmienić. Jak dla mnie i dla coraz większej ilości wiernych, kapłanów i teologów, nie ma znaku równości między Novus i Vetus Ordo. To są po prostu inne ryty.
8 miesięcy temu / Iw
 
@Adam, interkomunia nie oznacza pełnej jedności doktryny wiary - inaczej byłaby to po prostu komunia w jednym Kościele. O tym zaś, jakie warunki dalsze powinny nastąpić, nie pisałem.
8 miesięcy temu / sp
 
Panie wilku, tu nie o to chodzi czy pojedynczy człowiek jest lepszy albo gorszy, ale o zatarcie różnic pomiędzy religiami w tak zasadniczej kwestii. Jeśli protestant pragnie przyjmować Komunię świętą niech po prostu zacznie być katolikiem, a niech nie przyjmuje Komunii niegodnie ? kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej ? zaciągając na siebie winę i karę z tego powodu Katolik wierzy, że pod postaciami chleba i wina po Konsekracji jest rzeczywisty Jezus Chrystus. W protestantyzmie nie ma kapłaństwa, Konsekracji a rozdawany chleb jest jedynie symbolem różnie pojmowanym zresztą. Jeśli protestant pragnie przyjmować Chrystusa Pana pod postacią chleba niech się stanie katolikiem.
8 miesięcy temu / Elpis
 
Czyli uważacie że kalwinista Orban jest gorszy niż katolicy tacy jak Schetyna, Duda czy Tusk?
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Widocznie pomiędzy "Kościołem niemieckim" a protestanckimi sektami istnieją już tylko "uzasadnione różnice tradycji liturgicznych". Teologicznych różnić nie ma. Skoro tak mówią, to chyba wiedzą jaka jest treść ich wiary i trzeba to przyjąć do wiadomości i wyciągnąć wnioski. A katolikom zapewnić opiekę duszpasterską przez katolickich biskupów i księży.
8 miesięcy temu / Ireneusz
 
Kilka lat temu byłam na Mszy św. w Wielką Sobotę, a że była to wioska, wszyscy się znali i ksiądz doskonale wiedział, którzy ludzie obecni na Mszy są katolikami, a którzy protestantami. Udzielił Komunii świętej wszystkim obecnym w kościele ? zarówno katolikom jak i protestantom. Z tego wniosek, że praktyka wyprzedza dekrety i postanowienia. Tragedia trwa od dawna.
8 miesięcy temu / Elpis
 
@sp Nie, nie może, bo nie ma jedności wiary. Wschodniacy odrzucają prymat papieża, czyściec, odpusty, Niepokalane Poczęcie i dopuszczają rozwody w pewnych sytuacjach. Komunia święta tymczasem jest Komunią nie tylko z Bogiem, ale z całym Kościołem. Interkomunia byłaby więc tu ogromnym fałszem.
8 miesięcy temu / Adam
 
a Pana Boga o zgodę pytaliście?
8 miesięcy temu / Paweł
 
zabawa niewierzących w klocki lego
8 miesięcy temu / axe
 
Interkomunia może zaistnieć między katolikami a prawosławnymi, bo w tych Kościołach jest obecny Najświętszy Sakrament.
8 miesięcy temu / sp
 
Skoro autorami NOM są sami wiecie kto, to dlaczego się temu dziwić? Ta dyskusja za granicą toczy się od 40 lat. Tylko w PL było trochę opóźnienia.
8 miesięcy temu / Xyz
 
Ja wierzę że Pan Jezus przemieni ... w coś dobrego. cyt: "6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie."
8 miesięcy temu / Qwe
 
Jak widać, szkoła frankfurcka ma w nosie fakt, iż hostia staje się Ciałem Chrystusa jedynie wtedy, gdy spełnione są odpowiednie warunki np. sukcesja apostolska duchownego. Widocznie oni nie wierzą już w realną obecność Chrystusa, a jedynie w symboliczny akt spajający lokalną społeczność. Dla szkoły frankfurckiej prawda ma drugorzędne znaczenie.
8 miesięcy temu / aaa
 
Bo "my" jesteśmy zbudowani ze skały, a "oni" z plasteliny...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
A ja im nie wierzę. To rozbijanie KK od wewnątrz. Ciekawe czy papież ich przywoła do porządku?
8 miesięcy temu / DNA
 
Teologicznie doskonały... A gdzie wiara w PRAWDZIWĄ OBECNOŚĆ CHRYSTUSA W EUCHARYSTII????!!!!! Gdyby ci biskupi wierzyli w to że Chrystus przychodzi pod postacią chleba nigdy by im do głowy nie przyszło żeby do Komunii dopuścić heretyków i ludzi bez spowiedzi!!! Katolicyzm to nie teologia. Teologia powinna być tylko pomocą w zrozumieniu nauki Chrystusa, a nie narzędziem do jej wypaczenia!!! Podobno tak właśnie ma być na końcu czasów, ze katolicy zostaną na siłę dopasowani do protestantów, dlatego KOCHAJMY CHRYSTUSA EUCHARYSTYCZNEGO I NIE POZWÓLMY GO OBRAŻAĆ ANI SOBIE ODBIERAĆ!!!!
8 miesięcy temu / Polka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.