DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Niemcy: koniec omijania przepisów. Sąd umocnił zakaz handlu w niedziele

Niemcy: koniec omijania przepisów. Sąd umocnił zakaz handlu w niedziele
źródło: pixabay.com
#WOLNA NIEDZIELA    #NIEMCY    #HANDEL    #ZAKAZ    #SKLEP    #CENTRUM    #PRAWO    #RZĄD    #SĄD    #LAND

Sąd nakazał najludniejszemu niemieckiemu landowi, Nadrenii Północnej-Westfalii, ściślejsze ograniczanie handlu niedzielnego. Rządząca koalicja CDU/FDP stosuje nazbyt liberalną interpretację przepisów, co prowadzi do chaosu prawnego.

 

Wyższy Sąd Administracyjny w Münster zobowiązał rząd Nadrenii Północnej-Westfalii do ograniczenia handlu niedzielnego. Zgodnie z niemieckim prawem sklepy muszą być zamknięte we wszystkie niedziele, za wyjątkiem kilku w roku, wskazywanych na poziomie lokalnym.

 

W Nadrenii Północnej-Westfalii pod wpływem nacisków biznesu rząd CDU/FDP kierowany przez chadeka Armina Lascheta, człowieka z kręgu kanclerz Angeli Merkel, próbował nieco naginać te reguły, co skutkowało nadużyciami.

 

Jak komentuje Andreas Luttmer-Bensmann, szef Ruchu Katolickich Pracobiorców (KAB), decyzja sądu jest „wyraźnym policzkiem wobec coraz intensywniejszej polityki deregulacyjnej” rządu. Winfried Gather, przedstawiciel KAB w archidiecezji Kolonii kard. Rainera Marii Woelkiego powiedział z kolei, że sąd dowiódł, iż polityka ministra gospodarki landu prowadzi nie do zwiększenia zakresu bezpieczeństwa prawnego, ale do zachęcania gmin do podejmowania nielegalnych decyzji.

 

W konkretnym przypadku chodziło o otwarcie dwóch sklepów meblowych w Bornheim, które wykorzystując liberalną interpretację przepisów naruszyły zakaz niedzielnego handlu. Sąd wskazał, że nie miały do tego żadnych podstaw.

 

W Nadrenii Północnej-Westfalii handlować można obecnie jedynie w osiem niedziel roku.

 

Pach

 

Źródła: die-tagespost.de, kirche-und-leben.de


DATA: 2018-11-16 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto w tym przypadku wziąść przykład od Niemców. Taki sąd miałby u nas pełne ręce roboty z cwanym omijaniem zakazu handlu w niedzielę
6 miesięcy temu / Toni
 
Do Piotr- lepiej niszczyć obce bo swoje już moją zniszczone... Po co im wolne Niedziele od handlu? Jeśli Kościoły pozamykane! Nie mają ich! To co mają niby robić!? Siedzieć w domu cały dzień odpoczywać od pracy przed telewizorem albo iść na spacer z psem! Tak jak to robią od dawna Polacy bo po co iść do Kościoła jeśli się ma wolne można czas wykorzystać lepiej!. Za przeproszeniem mam to już gdzie czy mamy te wolne niedziele czy nie bo i tak jest gorzej na obojętność lenistwo to działa! :( ja każdą Niedzielę chodzę na 7.00 i cały dzień mam sklepy zakupy gdzie!
6 miesięcy temu / Wierna
 
W pełni popieram całkowity zakaz handlu i pracy w niedziele- poza koniecznymi dziedzinami bezpieczeństwa, ratownictwa i opieki medycznej. Zakaz handlu bez hohsztaplerskich wyjątków dla różnych "punktów pocztowych" i innych kombinatorów. Mam również nadzieję że zostanie w końcu podjęta inicjatywa ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy. Wśród krajów Unii Europejskiej tylko w laickiej Francji i w Polsce Wielki Piątek jest dniem zwykłym w kalendarzu!
6 miesięcy temu / obserwator
 
Petru założyl znowu partię. To co robil wcześniej wcale nie było wpadkami ale odpowiadało naturze partii Nowoczesna i duchowi czasu. Czyli ignorancji, lekkiemu podejściu do wszystkiego i materializmowi.
6 miesięcy temu / aus
 
Co na to Scheuring protestująca przeciwko....ograniczeniu w Polsce handlu w niedzielę?????? Niech zbierze targowice i jedzie pomagać Niemcom przeciwko zamykaniu sklepów w niedziele. Tam nie ma polskich sieci ile jest niemieckich w Polsce. Już widzę R.Thiun, Schetynę , Budkę,Niesiołowskiego i in. płaczącego nad losem niemieckiej gospodarki.
6 miesięcy temu / Piotr
 
Polityka deregulacyjna. Teraz nie dziwią dobre relacje tych polityków z PO.
6 miesięcy temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64200"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.