15 marca 2019

Niemcy: kolejne miasto wprowadza „neutralny płciowo” język genderyzmu

(fot.Brian Branch Price/Brian Branch/FORUM)

W niemieckim Giessen (Hesja) wprowadzono oficjalnie język genderowy. Władze miejskie zadekretowały, że podział na dwie płcie jest anachronizmem i urzędnicy muszą posługiwać się niemczyzną w ten sposób, by dać wyraz istnieniu „różnorodności tożsamości”.

 

O sprawie poinformował lokalny dziennik „Giessener Allgeimene”. Zmiany językowe zadekretowano z woli socjaldemokratycznej nadburmistrz miasta, Dietlind Grabe-Bolz. Polityk powiedziała w wystąpieniu obwieszczającym zmiany, że „uczciwa i oddająca sprawiedliwość płciom mowa jest jednym z fundamentów nowoczesnej administracji”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Wypełniając miejskie dokumenty obywatele Giessen nie będą już musieli deklarować, czy są kobietami, czy mężczyznami; będą mogli podać, że ich płeć jest „inna” (niem. divers). Dodatkowo urzędnicy będą posługiwać się tak zwaną „gwiazdką gender”. W oficjalnych pismach nie będzie już pisać się, na przykład, „nauczyciel”, ale „nauczyciel*”. To oznacza, że rzeczownik opisuje osoby o dowolnej tożsamości, a użyta męska forma jest czysto umowna. W języku mówionym gwiazdkę zastępuje krótka przerwa.

 

Z dniem 1. stycznia 2019 roku w całych Niemczech weszła w życie ustawa o „trzeciej płci”, pozwalająca obywatelom, tak jak w Gießen, deklarować, że jest się „divers”. Teoretycznie miało to służyć interesowi nielicznej grupy osób cierpiących na rzeczywiste zaburzenia połączone z anomaliami fizycznymi. Okazuje się jednak, że ta pozornie drobna zmiana ma fatalne konsekwencje. Gießen jest już bowiem drugim niemieckim miastem, które zadekretowało zniszczenie języka; wcześniej to samo uczyniono w Hanowerze.

 

Powoli budzi się przeciwko podobnym zmianom protest. Od dwóch tygodni Stowarzyszenie Języka Niemieckiego zbiera podpisy przeciwko odgórnemu wprowadzaniu genderowej mowy. Jak dotąd pod stosowną petycją zebrano 70 tysięcy podpisów.

 

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52

 

W numerze: prof. Tadeusz Marczak o powrocie kwestii niemieckiej, ks. prof. Tadeusz Guz o tym, jak rozumieć Niemców, rozmowa z prof. Bogdanem Musiałem. Ponadto: meandry socjalnej wolności, blizny Budapesztu i joga w psychoterapii.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram