DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@q Adwokat nie ma obowiązku przyjmowania spraw "jak leci",chyba,że jest obrońcą z urzędu. Wtedy będzie reprezentować kogokolwiek, takie przepisy. Zawsze może przestać być adwokatem. Nikt mu nie broni.
6 miesięcy temu / ollek
 
prawo jest świeckie ,europejczyk ma rację
6 miesięcy temu / klik
 
@ollek wydaje Tobie się, że jak wpeowadzisz takiw przepisy to muzułmanin adwokat będzie reprezentować chrześcijańską kobietę? Jesteś naiwny.
6 miesięcy temu / q
 
Czy gdy chrześcijanin - sędzia zdejmie z przymusu krzyżyk - to przestanie kierować się zasadami swojej wiary? Lepiej chyba wiedzieć kto decyduje o Twoim losie i czym się kieruje . A może w ogóle zakazać chrześcijanom sprawować funkcji państwowych ?
6 miesięcy temu / Art
 
@gość katolik Raczej Ty wpadasz w paranoję. Ja tylko podaję przykłady. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie odnośnie sędziego, więc je ponawiam, jaką mam gwarancję? Opieram się na racjonalnych przesłankach,to nie żadna "paranoja" ,jak insynuujesz, a już na pewno nie jestem za żadną opcją polityczną, także tą "lewacką".
6 miesięcy temu / ollek
 
Religia to prywatna sprawa. Nie powinno się epatować taką symboliką w przestrzeni publicznej, czyli na ulicy, w urzędach czy szkołach.
6 miesięcy temu / movsd
 
@ollek: jesteś już całkiem na pasku lewackiej rewolucji, tylko nie zdajesz sobie sprawy, a pokrętne kontrargumentowanie drobiazgami ubioru uważasz za mądrość. To lewactwo rzuca hasła IDEAŁU, a wychodzi mu zawsze barbarzyństwo. Wkrótce będzie ci przeszkadzać koszula purpurowa nauczyciela twego dziecka...bo to kolor biskupi. Wpadasz w paranoję.
6 miesięcy temu / gość katolik
 
@Europejczyk:zupełnie nie akceptujesz wiary i jej atrybutów, bo nie masz wiedzy i nie rozumiesz, że CAŁY należysz do Boga-Stwórcy, do Jego przestrzeni, i do Niego powrócisz, staniesz przed nim, a On rozliczy Cię za to: jak Go kochałeś? Wszystko jest Jego! Każda przestrzeń! Wyrwij się szybko z ideologii lewackiego neopogaństwa, ratuj swoją Duszę.
6 miesięcy temu / gość katolik
 
@Europejczyk: takim osądem odrzucasz i swoje europejskie, czy chcesz czy nie chcesz chrześcijańskie pochodzenie i trwanie w cywilizowanej kulturze. Nim się zorientujesz, już będziesz w dziczy neopogaństwa całkiem.
6 miesięcy temu / gość
 
@second:Jezus wskazuje kogo mamy miłować, a czyje złe czyny potępiać...nie człowieka, a jego czyny: "Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, ten nie ma Boga. Kto trwa w nauce Chrystusa, ten ma i Ojca, i Syna. 10 Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, 11 albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów".
6 miesięcy temu / gość
 
@Bondaree Jaką mam pewność,że sędzia z krzyżem na szyi będzie się kierował literą prawa świeckiego, a nie na przykład prawem kanonicznym? Mając krzyż na piersi daje jasny sygnał,że jego religia jest u niego na pierwszym miejscu,więc zachodzi podejrzanie,że przepisy,które w jakikolwiek sposób będą kolidowały z jego wiarą, nie będą przez tegoż sędziego stosowane. To samo z na przykład adwokatem,który mógłby odmawiać prowadzenia sprawy ateisty,ze względu na swoją wiarę. Oczywiście wszystkie te przypadki mogą zajść w każdej religii, na przykład adwokat muzułmanin nie będzie reprezentować kobiety etc. Właśnie dlatego te przepisy zostały wprowadzone. Propos przestrzeni publicznej, ma ona swoją definicję, wystarczy przeczytać.
6 miesięcy temu / ollek
 
Europejski jak Timemrmans Biedroń i Palikot
6 miesięcy temu / ghf
 
Jak za Hitlera.
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
Po czym ludzie poznają, że jesteście Jego uczniami? Po tym jak się miłujecie. Pozdrawiam, Shalom
6 miesięcy temu / Second
 
@Europejczyk: Przepisałeś to z jakiegoś skryptu dla początkujących postępaków? Przecież to jest kompletny bełkot. Co to jest ta "przestrzeń publiczna", o której piszesz? W sądzie jest publiczna, a na ulicy jaka? Jaka w firmie, a jaka w domu? Jaka w kościele a jaka w lesie? Co tu jest kryterium? Poza tym dlaczego zakładasz, że człowiek noszący krzyż kogokolwiek dyskryminuje? To akurat są zupełnie bezpodstawne uprzedzenia. A może godło państwowe dyskryminuje cudzoziemców, którzy też czasami stają przed sądem?
6 miesięcy temu / Bondaree
 
A kto tworzy przestrzen publiczna? Moze powietrze?
6 miesięcy temu / Do euro?
 
"...zakaz noszenia burek czy masek przez sędziny..." Sędzina, to żona sędziego. Sędzina może też być sędzią wykonywać zawód sędziego, ale nie zawsze jest. O ile sędzina nie jest sędzią, to dlaczego miałby jej dotyczyć zakaz noszenia burki, nikabu czy innego worka? Jak lubi, to niech się w to zawija...
6 miesięcy temu / Bondaree
 
Urząd sędziego, prokuratora, urzędnika powinien być wolny od podejrzeń o stronniczość. Noszenia krzyża przez ww.osoby to znak dyskryminacji innych religii! Miejsce na krzyż jest w świątyni a nie w przestrzeni publicznej.
6 miesięcy temu / Europejczyk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.