DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Niemcy: kobiety chcą dostępu do święceń. Zapowiadają protesty

Niemcy: kobiety chcą dostępu do święceń. Zapowiadają protesty
fot. YouTube / Will Fried

Uważające się za katoliczki feministki organizują w Niemczech kolejne protesty. Żądają dostępu do święceń kapłańskich. W maju przez tydzień nie chodziły do kościoła, teraz będą urządzać regularne manifestacje i prowokować biskupów.

 

Kilka tysięcy formalnie katolickich kobiet zorganizowało w Niemczech w maju „strajk kościelny”. Przez tydzień nie chodziły do kościoła (nawet w niedzielę!) i nie wykonywały swoich obowiązków w kościelnych instytucjach (jak Caritas). W ten sposób protestowały przeciwko rzekomej dyskryminacji, która miałaby przejawiać się w odmowie udzielania kobietom święceń kapłańskich.

 

Panie lobbowały też na rzecz zniesienia celibatu i zmiany moralności seksualnej. Swoją akcję, która rozpoczęła się w diecezji Münster, protestujące nazwały Maria 2.0. Kobiety miałyby promować nową wersję Matki Bożej. O ile właściwa Maryja to wzór posłuszeństwa, to one miałyby być już inne i domagać się innej roli w Kościele katolickim.

 

W ramach strajku prezentowano też wizerunek Bogarodzicy z zaklejonymi ustami, co miałoby dowodzić, że biskupi chcą uciszać kobiety. Rzecz spotkała się z głębokim zrozumieniem części Konferencji Episkopatu Niemiec, w tym jej wiceprzewodniczącego bp. Franza-Josefa Bode. Nie zabrakło też głosów krytycznych, choćby ze strony kard. Gerharda Müllera.

 

Po zakończeniu tygodniowego strajku autorki inicjatywy zapowiedziały, że to nie koniec – i teraz przechodzą do realizacji tej „groźby”.

 

I tak w diecezji Fryburga zamierzają urządzić protest na marginesie ceremonii udzielenia sakry biskupiej ks. Christianowi Würtzowi z Münster. Jak czytamy w nawołującym do hucpy ogłoszeniu, chodzi o „walkę o równouprawnienie w kościelnych strukturach”. Dodatkowo co niedzielę zamierzają odbywać milczące manifestacje na placu katedralnym w Münster. W diecezji Rottenburg-Stuttgart organizować będą z kolei „kreatywne akcje”.

 

- Dotychczasowa struktura władzy, która wyklucza ze wszystkich urzędów kobiety jako takie, musi zostać przełamana, o ile Kościół chce mieć przyszłość – powiedziała Karin Walter, która kieruje rottenburską gałęzią progresywnej organizacji „katolicko”-feministycznej, KDFB. W jej ocenie Kościół jest dziś w „punkcie zwrotnym” i musi dojść do zmian.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

 


DATA: 2019-06-11 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z 6 przedstawionych na tym zdjęciu kobiet, co najmniej 3 wyglądają na mężczyzn! I gdyby tych zdjęć było więcej i większe zbliżenia - to byłaby widoczna straszna brzydota, brak kobiecości i zacięte twarze. Paskudne Niemki nie tylko stoją tam na czele rządu i partii politycznych - ale jeszcze chcą straszyć ludzi od ołtarza! Skąd takie pragnienie księdzowania u tych bab? Chyba z zawiedzionych innych pragnień i ambicji ..W ciągu już długiego mojego życia w Polsce poznałem nie tylko dziesiątki wspaniałych i świętych księży i nigdy żadnego grzesznego!, ale też dziesiątki wspaniałych i świętych sióstr zakonnych - od zakonów kontemplacyjnych po zgromadzenia bezhabitowe.Wszystkie były i są piękne nawet w późnej starości, pogodne,wesołe i dowcipne - całkowicie oddane Bogu i ludziom. I nigdy żadna z nich, nawet zapytana, nawet nie wyobrażała sobie bycia kapłanem! To jest nasze zdrowe polskie myślenie,polska pobożność i zdrowy rozsądek. I niech tak zawsze zostanie!
ponad 1 rok temu / gość
 
Czy one nie rozumieją, że kapłaństwo to nie chciejstwo, tylko służba i posłuszeństwo biskupowi? Jak będą realizować owo powołanie, skoro zaczynają od przewrotu, strajku i łamania przykazania W niedzielę i święta we Mszy św...? Jakimi byłyby ?kapłankami?? Jeśli kobieta czuje chęć zostania księdzem, to powinna się modlić o rozeznanie powołania. Tam, gdzie jest dużo pokornej modlitwy, tam nie ma szatana, a zatem i takich chęci. Kobieta może być doktorem kościoła, kobieta może nawet pouczać papieża. Kobieta może mieć wielką rolę w Kościele, ale wszystko to z woli Bożej. Co do służby kapłańskiej, woli Bożej jednak nie ma. Zdajmy się wszyscy na wolę Bożą.
ponad 1 rok temu / kid
 
Jezus nie udzielił apostołom mocy do świecenia kobiet.
ponad 1 rok temu / Ann
 
Feministki urzeczywistniają postanowienia pseudosoboru watykańskiego drugiego o wolności religijnej według deklaracji "Dignitatis humanae", według której każdy może wierzyć w to, co mu przypada do smaku.
ponad 1 rok temu / Sal
 
Na niemieckich stronach tych pań są zdjęcia z jednego z ich mitingów. Odbył się on w żeńskim zakonie pw. panien bezhabitowych żart Wpierw niech się te biedne zakonnice ubiorą poprawnie, a potem jeszcze poprawnie zachowują, a na pewno odnajdą swoje miejsce w Kościele.
ponad 1 rok temu / Anna
 
@gender studies:D ale o co Ci się rozchodzi, przecież jest cennik: 50 milionów tam, a co ważne, i z powrotem:D +35 tysięcy za każdy dzień na stacji orbitalnej
ponad 1 rok temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.