DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Niemcy: islamski ekstremizm na rekordowym poziomie. Liczba salafitów niepokoi

Niemcy: islamski ekstremizm na rekordowym poziomie. Liczba salafitów niepokoi
© Suvra Kanti Das via ZUMA Wire/Forum

Dane niemieckiego kontrwywiadu mocno niepokoją. Okazuje się, że liczba salafitów przebywających w Niemczech jest rekordowo wysoka. Służby nie kryją, że obecne nasycenie społeczeństwa islamskimi fundamentalistami jest bardzo niebezpieczne.

 

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji alarmuje, że w Niemczech liczba salafitów, czyli islamskich fundamentalistów, osiągnęła „rekordowy poziom”. Kontrwywiad ocenia, że odnotowywany wzrost zainteresowania salafizmem świadczy o jego rosnącej atrakcyjności.

 

Z danych służb wynika, że w ciągu ostatniego roku w Niemczech przybyło ponad tysiąc salafitów i obecnie jest ich ok. 10,8 tys. To rekordowy poziom. Co więcej, następuje „rozczłonkowanie i prywatyzacja tego ruchu”. Salafici zmienili też sposób działania. Unikają akcji publicznych w rodzaju „patroli" samozwańczej, islamskiej "Policji Szariatu" czy rozdawania Koranu.

 

Fundamentaliści unikają też meczetów, w których imamowie nawołują do otwartego występowania przeciwko „niewiernym” oraz radykalnych islamskich organizacji, bo są one monitorowane przez służby. Spotykają się za to w niewielkich, zakonspirowanych grupach.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2017-12-11 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mają swoje multikulti
7 miesięcy temu / Chimek
 
Ciekawie się czyta o problemach Niemiec, ja bym jednak zapytał co z kolei porabiają nasze służby (są takie?) i czy mają choćby zielone pojęcie jakie jest nasycenie imigracji ukraińskiej elementem banderowskim albo prusko-ruską agenturą (w sumie chyba i tak na jedno wychodzi). Bo mam wrażenie, że u nas nikt niczego nie kontroluje i to tylko kwestia czasu kiedy się obudzimy z ręką w przysłowiowym nocniku.
7 miesięcy temu / abc
 
Krew się będzie lała strumieniami aż utopi łeb niewiernych...
7 miesięcy temu / Hugon de Payns
 
Jak ktoś myślał, że zdoła się zapanować nad muzułmanami masowo sprowadzanymi do Europy Zachodniej to dobrze by było aby się w końcu wyleczył z tej mrzonki.
7 miesięcy temu / ma
 
Decyzja o włączeniu Jerozolimy do Izraela doskonale tłumaczy odrażające okrucieństwo rezunów z Państwa Islamskiego . Podobnie można uznać , że tej sprawie służy dzikość muzułmanskich imigrantów w Europie Zachodniej .
7 miesięcy temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.