DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Niemcy: Imigranci molestują policjantki. Coraz więcej ataków na funkcjonariuszy

Niemcy: Imigranci molestują policjantki. Coraz więcej ataków na funkcjonariuszy
fot. REUTERS/Michaela Rehle/Forum

Niemieckie policjantki coraz częściej spotykają się z przemocą na tle seksualnym podczas interwencji w ośrodkach dla uchodźców. Chodzi zarówno o napaści werbalne jak i o fizyczne molestowanie. Rosnące problemy mają też mężczyźni służący w policji.

 

O sprawie mówił w rozmowie z niemieckim radiem MDR Hagen Husgen, przewodniczący saksońskiego Związku Zawodowego Policji. Jak powiedział, coraz częściej do uszu kierownictwa związku dochodzą informacje o napaściach na tle seksualnym, których ofiarą padają policjantki. Część przypadków nie jest przy tym w ogóle rejestrowana.

 

Na falach tego samego radia wiceprzewodniczący ogólnoniemieckiego Związku Zawodowego Policji Dietmar Schiff apelował o specjalne szkolenia azylantów. Państwo powinno im wyjaśnić, że w RFN „kobiety i mężczyźni pracują i żyją razem i nie ma tu żadnych różnic”.

 

Proceder molestowania seksualnego policjantek potwierdziła też autorka książki „Niemcy w niebieskim świetle”, Tania Kambouri, sama pracująca w policji. - Całkowicie to przemilczamy i w ogóle nie walczymy z tym problemem – powiedziała, dodając, że jej zdaniem nikt nie będzie chciał w najbliższej przyszłości przeciwdziałać napaściom seksualnym na policjantki ze strony imigrantów.

 

Rosnące problemy mają wszyscy niemieccy funkcjonariusze policji. Jak poinformował minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Hermann, w jego landzie narasta liczba przypadków werbalnych i fizycznych ataków na policjantów. W 2015 roku było ich o 3 proc. więcej, niż rok wcześniej. Dokładnie 14 928 funkcjonariuszy zgłosiło przypadek jakiegoś rodzaju napaści. O 7 proc. wzrósł też odsetek ataków na służby ratunkowe, sięgając 198 przypadków.


- Patrząc statystycznie, w 2015 roku przynajmniej co trzeci bawarski funkcjonariusz policji został obrażony, opluty, uderzony, kopnięty lub spotkał się z groźbami - powiedział minister. W 41 proc. przypadków chodziło o obrażenie policjanta, w 30 proc. o uszkodzenie ciała, a w 19 proc. o stawienie policjantom oporu. Ośmiokrotnie próbowano też funkcjonariuszy zabić.

 

Jak podają niemieckie media, niemal taki sam wzrost napaści na policjantów miał w ubiegłym roku miejsce w Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

DATA: 2016-05-13 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rozumiem problemu przecież to są ludzie z zupełnie innego kręgu kulturowego, inne zwyczaje inne prawa dla nich jest jedno prawo prawo szariatu i je będą szanować a nie jakieś prawa ustanowione przez niewiernych, to całkiem naturalne trzeba to zrozumieć i zaakceptować, bo jeśli zacząć z tym walczyć czy zmieniać to przy tej ilości tych osób konsekwencje mogą być naprawdę nie przewidywalne. Ufam że Niemcy decydując się na ten proces mieli świadomość jakie mogą być konsekwencje.
ponad 3 lata temu / Nick
 
@kw: racja, ale nie do końca. Panie policjantki też mogą być bardzo skuteczne. Ja np. nie odważyłbym się zaczepiać pani milicjantki z dawnych czasów. Osoby, które niegdyś tego próbowały, szybko i boleśnie przekonywały się, że nie warto. Wydaje mi się, że to samo dotyczy dziś funkcjonariuszek wielu państw. Niemcy są przypadkiem szczególnym. Polacy dobrze wiedzą, że pyskówki z niemieckimi policjantami lub policjantkami kończą się skuciem i komisariatem, a jak ktoś jest nadal niegrzeczny to jeszcze pałką i gazem. Natomiast POprawność i POlityka rządu Niemiec powoduje, że funkcjonariusze obojga płci są w istocie ubezwłasnowolnienie wobec islamskich zdobywców.
ponad 3 lata temu / obywatel
 
Jako baba całkowicie zgadzam się z @facetem. I pomyśleć, że to kobiety (feministki) kobietom zgotowały ten los... Niech policjantki, żołnierki, strażaczki sobie służą ale za biurkiem jako personel pomocniczy. Mężczyzna i kobieta razem w takim zawodzie to albo stroszenie pór przed koleżanką albo romans i rozbite małżeństwa albo molestowanie. Już nie mówiąc o szkodach psychicznych wrażliwszej z natury kobiety związanych z obcowaniem z najgorszą stroną ludzkiej natury.
ponad 3 lata temu / kw
 
I taka jest prawda o babach w mundurze jako kolejne gusło lewactwa. Nikt otwarcie tego nie powie ale te kobity jako policjantki, zolnierki, strazaczki to totalna klapa i kompromitacja. Vide: YOU TUBE i tragikomiczne sceny z ich udziałem.
ponad 3 lata temu / facet
 
Ależ nie jest tak źle. Niemcy potrafią się bronić. Udowodnili to już nie raz w latach 1944 - 45. Tyle, że tym razem brak im dość wyrazistego przywódcy, no i pokolenie trochę bardziej miękkie dzisiaj. Dawniej jeden żołnierz z Wermachtu starczyłby za 10 dzisiejszych jugendpolizei. Cała nadzieja w naszych "faszystach" i "kibolach". Damy radę. Albo zginiemy.
ponad 3 lata temu / Adam M.
 
Powinny się poskarżyć tuskowi,ten najlepszy ojciec na pewno pomoże.Samo się załatwi, no bo przeceiż ochroniaży nie będą najmować.Z resztą kto śmiałby dotknąć imigranta,toż to ciężki grzech za który tusk i makrela karze europejskim piekłem!
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.