DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Niemcy: homoseksualny minister chce zakazać terapii reparatywnych

Niemcy: homoseksualny minister chce zakazać terapii reparatywnych
Olaf Kosinsky [CC BY-SA 3.0 de (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)]

- Te rzekome terapie powodują choroby zamiast dawać zdrowie – mówi niemiecki minister zdrowia o leczeniu homoseksualizmu. Polityk, sam żyjący w jednopłciowym związku, chce zakazać wykorzeniania skłonności homoseksualnych.

 

Minister zdrowia Jens Spahn, polityk nominalnie chadeckiej CDU, skonkretyzował swoje od dawna zgłaszane plany zakazu terapii leczenia homoseksualizmu. Zapowiedział, że zasadniczo niemożliwe będzie ich stosowanie wobec osób poniżej 18. roku życia; zakaz nie będzie mieć zastosowania wobec osób od 16. roku życia, o ile tylko „przedstawią dowód”, że rozumieją na czym taka terapia polega i jakie niesie ze sobą konsekwencje.

 

Osoby dorosłe i świadome charakteru leczenia mogłyby poddawać się terapiom, ale te byłyby ustawowo ograniczone względem obecnie stosowanego wachlarza zabiegów.

 

Złamanie nowego prawa byłoby zagrożone karą pozbawienia wolności do jednego roku lub nałożeniem wysokiej grzywny.

 

Według Spahna terapii reparatywnych należy zakazać na ile to tylko jest możliwe. - Ich przeprowadzanie jest często związane z poważnym fizycznych i psychicznym cierpieniem – stwierdził. - Te rzekome terapie nie uzdrawiają, ale czynią chorym – dodał homoseksualny minister.

Jak powiedział, nowe prawo ma mieć też funkcję… wychowawczą. - Zakaz to także ważny społeczny znak do wszystkich, którzy zmagają się ze swoim homoseksualizmem: jest okej, taki jaki jesteś – uznał polityk.

 

Spahn chce też zakazać reklamowania takich terapii. Ma to dotyczyć także posługi duszpasterskiej oraz pracy psychoterapeutów. - Zakaz obowiązuje wówczas, gdy rozmówca próbuje wywrzeć niedopuszczalny nacisk na orientację seksualną lub odczuwaną przez daną osobę tożsamość płciową – podało ministerstwo zdrowia.

 

W ubiegłym roku ten sam rząd kanclerz Angeli Merkel poluzował zasady informowania przez lekarzy i kliniku o przeprowadzaniu „zabiegu” zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Pach

Źródła: Spiegel.de, pch24.pl


DATA: 2019-11-05 07:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

LEWACKA WOLNOŚĆ !!! STOP HOMOTERRORYZMOWI !!!
8 miesięcy temu / Apel
 
Do ollek. Parafrazowanie głupich wypowiedzi oponenta jest jak najbardziej właściwą odpowiedzą, pokazującą jedynie jego bezsilność i brak argumentów. Najlepszy dowód to twoje odniesienie do tego przykładu z homoseksualizmem sytuacyjnym. Co z tego że nie jest on stały i wynika ze specyfiki miejsca i sytuacji? Faktem jest, że dowodzi możliwości przeobrażenia upodobań hetero w homo, czego twój antynaukowy dogmat nie dopuszcza. Skoro zaś faktem jest że specyfika miejsca i sytuacji może dokonać przeobrażenia hetero w homo, to analogicznie specyficzne metody leczenia mogą przeobrazić homo w hetero. I to też są potwierdzone fakty, które opisała Vicky. Koniec dowodu i koniec mej argumentacji wobec ciebie, gdyż jako zatwardziały fanatyk nie nadajesz się do merytorycznej dyskusji.
8 miesięcy temu / naukowiec
 
@ @ollek Homoseksualizm sytuacyjny nie jest stanem stałym, poza tym wynika on tylko ze specyfiki miejsca i sytuacji. @naukowiec Uczono Cię kiedykolwiek prowadzić dyskusję? Parafrazowanie wypowiedzi oponenta nie jest abslutnie żadną odpowiedzą i pokazuje jedynie Twoją bezsilność i brak argumentów.
8 miesięcy temu / ollek
 
Ollek skoro są osoby, które zmieniły orientację z homo na hetero to masz dowód, że się da. To nie jest moja opinia, podaję Ci fakty. Nie możesz twierdzić, że coś jest niemożliwe skoro fakty mówią coś innego.
8 miesięcy temu / Vicky
 
Da się heteroseksualistę przeobrazić w homoseksualistę. Dowód naukowy: homoseksualizm sytuacyjny w więzieniach. A ty nie masz żadnych dowodów na swe wierzenia jakoby się nie dało.
8 miesięcy temu / @ollek
 
Do ollek. Skoro cały czas stosujesz metody erystyczne zamiast normalnych argumentów, świadczy o tym, że nie masz żadnych.
8 miesięcy temu / naukowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.