DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Niemcy: historyczne spotkanie kard. Reinharda Marxa z szefem Zielonych

Niemcy: historyczne spotkanie kard. Reinharda Marxa z szefem Zielonych
fot. ddp images/FORUM

Kard. Reinhard Marx spotkał się z szefem antychrystycznej partii Zielonych, Robertem Habeckiem. To historyczny „przełom” spowodowany radykalnym wzrostem popularności rewolucyjnego ugrupowania. Zieloni chcą zapewnić sobie przychylność Kościoła, biskupi – stępić antykościelne ostrze agendy neomarksistów.

 

Sondaże preferencji politycznych wskazują, że najsilniejszą partią w Niemczech są dziś Zieloni. To rewolucyjne, neomarksistowskie ugrupowanie stoi przed olbrzymią szansą wprowadzenia po wyborach w 2021 roku swojego kandydata na urząd niemieckiego kanclerza i utworzenia rządu razem z innymi formacjami lewicowymi.

 

W związku z tak znaczącym wzrostem wagi politycznej Zielonych z szefem tej partii i prawdopodobnym kandydatem na kanclerza, Robertem Habeckiem, spotkał się przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx.

 

Habeck i Marx spotkali się w ubiegłym tygodniu w Berlinie. To historyczne wydarzenie, bo w przeszłości niemieccy biskupi unikali tak bliskich kontaktów z przedstawicielami Zielonych.

 

Ugrupowanie to niesie na sztandarach cywilizację śmierci i totalitaryzm. Zieloni chcieliby pełnej swobody mordowania nienarodzonych, liberalnych przepisów eutanazyjnych, odbierania dużym firmom części ich własności, zakazu korzystania z samochodów w całym kraju, likwidacji wolności słowa poprzez brutalne forsowanie ideologii gender; postulują walkę z rodziną i wszelkimi formami tradycji.

 

Partia jest wierna neomarksistowskiemu programowi ideologicznemu tzw. szkoły frankfurckiej; nie ma w niej miejsca na poszanowanie dla żadnych autentycznych wartości naszej cywilizacji.

 

Sam Habeck to w dodatku przykład wyjątkowego hipokryty. Polityk określił się niedawno mianem „świeckiego chrześcijanina”, czyli osoby, która „nie wierzy w Boga i nie należy do żadnego Kościoła, ale chce realizować wartości chrześcijańskie” - w formule, jak opisana wyżej. Jedyną autentycznie wspólną płaszczyzną między Zielonymi a Konferencją Episkopatu Niemiec jest polityka socjalna i krytyka pewnych form kapitalistycznej gospodarki rynkowej. Na spotkaniu między Habeckiem a Marxem mówiono między innymi o zwalczaniu biedy wśród dzieci, poprawie opieki nad ludźmi starymi czy wzmacnianiu „wolnościowej demokracji”. „Obraz człowieka wyłaniający się z katolickiej nauki społecznej oraz oświecony humanizm czynią z tego nasze wspólne zadanie” - napisano enigmatycznie w oświadczeniu po rozmowie obu przywódców.

 

Jeszcze w latach 80. niemieccy biskupi nie rozmawiali z Zielonymi; kard. Joseph Höffner, wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, otwarcie zabraniał katolikom głosowania na tę rewolucyjną partię. Także w pierwszych latach XXI wieku zdarzała się ze strony katolickiej bardzo ostra krytyka Zielonych, na przykład w wydaniu kard. Joachima Meisnera.

 

Dziś jednak Zieloni są zapraszani na katolickie spotkania i biskupi nigdy nie mówią wiernym, że nie powinni na nich głosować. Spotkanie Habecka i Marxa jest dalszym etapem normalizacji stosunków i postępującej akceptacji niemieckiej hierarchii dla politycznej agendy Zielonych. Obie strony mogą traktować to utylitarnie. Zieloni mając nadzieję przejęcia władzy w kraju chcą zapewnić sobie przychylność lub choćby neutralność katolików; biskupi są zainteresowani poprawnymi relacjami z wpływową partią, od której zależeć może w przyszłości stanowienie prawa, także w kontekście zbierania przez państwo podatku kościelnego, bez którego diecezje nie mogłyby się utrzymać.

 

Źródła: katholisch.de, pch24.pl

Pach


DATA: 2019-06-21 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jedno jest pewne: nic dobrego z tego nie wyniknie.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Czasami Kosciol probowal oblaskawiac lub lekcewazyc ruchy rewolucyjne. Konczylo sie to odbieraniem swiatyn,kasacja klasztorow i majatkow koscielnych.Historia lubi sie powtarzac a krotkowzrocznosc sie zemsci.
ponad 1 rok temu / Pol
 
To już nie tylko Lenin wiecznie żywy? Marks też?
ponad 1 rok temu / panda
 
Powinien się spotkać z Engelsem.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Dla mnie to nie jest kardynał Kościoła Katolickiego.
ponad 1 rok temu / Peter
 
"Koledzy"...
ponad 1 rok temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.