DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Niemcy: grzywna za wagary zawieszona. Uczniowie usprawiedliwieni walką o klimat

Niemcy: grzywna za wagary zawieszona. Uczniowie usprawiedliwieni walką o klimat
fot. pixabay.com

W Niemczech obowiązuje bezwzględny obowiązek szkolny. Dzieci nie mogą uczyć się w domu, nie ma też możliwości rezygnacji z obowiązkowych zajęć, np. tak zwanej edukacji seksualnej. Rodzice wagarujących uczniów muszą płacić grzywny - chyba, że chodzi o klimat. W tym wypadku wagary okazują się bezkarne.

 

W niemieckim Mannheim, tak jak w pozostałych miastach kraju, od kilku miesięcy wielu uczniów nie chodzi do szkoły w piątki. Idąc za przykładem nastoletniej Szwedki Grety Thunberg, zamiast uczęszczać na lekcje, protestują na rzecz klimatu. W związku z niedopełnieniem przez uczniów obowiązku szkolnego rodzice czterech nieletnich w Mannheim zostali obłożeni zwyczajową w takim wypadku w Niemczech grzywną. Każda z rodzin miała zapłacić po 88,50 euro – po 1 euro za każdą minutę nieobecności na lekcji.

 

Sprawę nagłośniła jednak lokalna prasa. W efekcie władze Mannheim zmieniły zdanie i wycofały karę grzywny. Jak podano w oficjalnym komunikacie, są jeszcze inne dostępne środki nacisku na rodziców i one zostaną najpierw wykorzystane.

 

Rzecz ma wymiar głęboko polityczny. Jeszcze w marcu tego roku wagarowanie celem protestowania na rzecz klimatu poparła kanclerz Angela Merkel. Jak stwierdziła w jednej z wypowiedzi, obowiązek szkolny to jedna sprawa, ale są jeszcze „inne względy”. Merkel wyraziła swoją radość ze społecznego zaangażowania uczniów.

 

Jak widać Niemcy przestrzegają prawa tak długo, jak nie chodzi o lewicową agendę. Wówczas wszelkie ustawy i zwyczajowe działania muszą ustąpić miejsca ideologii. Szkoda, że podobnej łaskawości miasta nie wykazują wobec tych rodziców, którzy nie posyłają swoich dzieci na dewiacyjne lekcje „edukacji” seksualnej. W takich przypadkach po grzywny sięga się nader chętnie albo dzieci po prostu czasowo odbiera Jugendamt.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

 


DATA: 2019-07-19 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy to jednak rozsadnik degeneracji.
6 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.