DZIŚ JEST:   07   KWIETNIA   2020 r.

Św. Jana Chrzciciela de la Salle
 
 
 
 

Niemcy: grupa konserwatywnych katolików przeciwko Drodze Synodalnej

Niemcy: grupa konserwatywnych katolików przeciwko Drodze Synodalnej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Yolanda Coervers)

Kolejny mocny głos przeciwko Drodze Synodalnej. Grupa konserwatywnych katolików, w tym wielu profesorów, oskarżyła jej autorów o niszczenie wiary katolickiej i protestantyzację Kościoła.

 

Emerytowany profesor teologii, ks. Hubert Windisch, opublikował w sieci apel przeciwko Drodze Synodalnej. Podpisało się po nim wielu prominentnych niemieckich konserwatywnych katolików.

 

To kolejna już akcja wymierzona w proces, jaki w grudniu 2019 roku rozpoczęła Konferencja Episkopatu Niemiec i Centralny Komitet Niemieckich Katolików. W ciągu dwóch lat debat Drogi Synodalnej niemieccy moderniści chcą doprowadzić do głębokich zmian w rozumieniu katolicyzmu. Ich celem jest zniesienie celibatu, zmiana moralności seksualnej, wprowadzenie nowej roli kobiet oraz oddanie dużej części władzy w Kościele w ręce świeckich.

 

Przeciwko Drodze Synodalnej już w przeszłości protestowało kilku prominentnych kardynałów i biskupów. Apel ks. prof. Windischa podpisany przez wiele wpływowych w niemieckim konserwatywnym katolicyzmie osób jest kolejnym istotnym głosem wzywającym do opamiętania.

 

Apel podpisali między innymi: znany historyk Michael Hesemann, przewodniczący Forum Niemieckich Katolików prof. Hubert Gindert, publicysta i działacz pro-life Mathias von Gersdorff, a także szereg teologów, filozofów, dziennikarzy, polityków i ludzi kultury.

 

Poniżej publikujemy tłumaczenie apelu:

 

Wezwanie do oporu wobec Drogi Synodalnej

 

Pierwsze zebranie plenarne tak zwanej Drogi Synodalnej, ze względu na jego formalny i merytoryczny przebieg, budzi obawy, że Kościół katolicki w Niemczech znajduje się na drodze prowadzącej do podziału.

 

Gdy biskupi podczas celebracji Eucharystii przyjmują Komunię świętą z rąk wiernych, gdy swoimi wystąpieniami pokazują, że nie przejmują się już tym, co przysięgali otrzymując święcenia – że będą zawsze i wszędzie przekazywać dalej w czystej postaci i bez żadnych skrótów otrzymane od Apostołów dobro wiary, gdy rozmawia się o propozycjach niezgodnych z katolickim nauczaniem... wówczas oznacza to, że wkroczono na równię pochyłą w samorozumieniu katolicyzmu, z której można iść tylko w dół – chyba, że się ją opuści.

 

Na czterech forach „władza, kobiety, miłość, księża” świadomie przygotowano tory tory dla Kościoła dopasowanego do ducha czasu. We wszystkich tych czterech obszarach sama istota katolicyzmu w kwestii doktryny i praktyki wiary, oparta na sakramentalnym fundamencie i Tradycji Kościoła, ma zostać podmieniona przez wewnątrzkościelne machinacje, którymi kieruje grupa funkcjonariuszy. Nie chodzi już o to, aby „być Kościołem”, lecz o to, by „robić Kościół”. W ostateczności na tak zwanej Drodze Synodalnej zdecydowano o poddaniu koniunkturalizmowi opinii publicznej debat na tematy teologiczne. Nie chodzi tu już jednak o głębokie odnowienie Kościoła we współczesnych czasach, ale o to, by za zniszczenie Kościoła katolickiego oprócz osobistej satysfakcji otrzymać jeszcze brawa od opinii publicznej.

 

Blaknie centrum naszej wiary, krzyż i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W ten sposób schowanie krzyża pektoralnego przez kardynała Marxa i biskupa landowego Bedforda-Strohma przed muzułmanami na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie w roku 2016 staje się czymś więcej niż tylko żałosnym gestem. Jest sygnałem o wielkim znaczeniu. Wzrok skierowany ku zbawieniu osiąganemu poprzez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i wsłuchiwanie się w Jego wołanie do naśladowania krzyża nie mają już dłużej definiować wszystkich dziedzin naszego życia, w tym seksualności. Wbrew Ewangelii Kościół ma stać się poprawny politycznie, a w konsekwencji płytki i banalny w duszpasterstwie i przepowiadaniu.

 

Poprzez takie plany członkowie tak zwanej Drogi Synodalnej zdają się z prawdziwą pasją dążyć ostatecznie do protestantyzacji Kościoła katolickiego. Kto tego pragnie powinien jednak wyraźnie sobie uświadomić, że w ten sposób zniszczona zostałaby sama istota Kościoła katolickiego.

 

Bronimy się przeciwko Drodze Synodalnej. Pozostajemy katolikami.

 

Źródła: Katholisches.info, Lifesitenews.com

Pach


DATA: 2020-02-27 08:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, czy to byli ci sami, co wręczyli kamień młyński F1 w Watykanie?!
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Możecie podpisać się pod tym apelem na portalu Lifesitenews - w zakładce petycje.
1 miesiąc temu / Bea
 
To Bardzo dobra opinia. Cieszę się że w Niemczech księża i osobistości świeckie miały w końcu odwagę do wystąpienia przeciwko synodowi amazońskiemu. Brawo. Uważam jednak że dobitniej wyslowil się polski Abp JP Lange. Bogu niech będą dzięki za tych odważnych Sług Bożych.
1 miesiąc temu / Maria Schreiber
 
Niech Bóg błogosławi niemieckim Katolikom trwającym w nauce Chrystusa.
1 miesiąc temu / BRAWO!
 
Popieram. Droga synodalna to droga donikąd i nie służy kościołowi... a prowadzi do rozbijania i osłabiana KK.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.