DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Niemcy: promotorka aborcji skazana na grzywnę. Jej zdaniem to „zwykła usługa”

Niemcy: promotorka aborcji skazana na grzywnę. Jej zdaniem to „zwykła usługa”
Martin Hudacek, „Dziecko, które nigdy się nie narodziło”

Niemiecki sąd podtrzymał wyrok skazujący sądu I instancji w sprawie lekarki, która reklamowała „usługi” aborcyjne. Zmniejszono jednak wymiar finansowy kary.

 

W 2018 roku lekarka Kristina Hänel z Gießen została skazana przez sąd na karę zapłaty 6000 euro grzywny za niedozwolone prawem reklamowanie „usług” aborcyjnych. Po kilku miesiącach wyrok został uchylony. Postępowanie wszczęto jednak ponownie i aborcjonistka została ostatecznie uznana za winną. Musi zapłacić jednak nie 6000, a 2500 euro kary.

 

Hänel nie zamierza jednak płacić. Chce odwołać się od wyroku i zapowiada, że w ostateczności skieruje się aż do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. W jej ocenie nie powinna płacić ani jednego euro kary, choć reklamując „usługę” zabijania dzieci nienarodzonych w oczywisty sposób naruszyła prawo.

 

Niemieckie przepisy zakazują placówkom medycznym i lekarzom reklamowania wykonywania aborcji z powodów finansowych; zakazane jest ponadto informowanie „w grubiańskiej formie” o zabijaniu dzieci. W ten sposób prawo podkreśla, że aborcja nie jest takim medycznym zabiegiem, jak inne. 63-letnia Hänel poinformowała tymczasem o świadczonych przez siebie „usługach” na stronie internetowej; załączyła też dokument w PDF, w którym prezentowała różne sposoby możliwego odebrania dziecku życia.

 

Jej działania są nielegalne także w świetle ustawy o reklamowaniu aborcji znowelizowanej w lutym 2019 roku. Prawo w nowej odsłonie przewiduje, że aborcjoniści mogą wprawdzie informować, że zabijają dzieci, ale nie mogą podawać, w jaki sposób to robią.

 

W Niemczech aborcja jest poza kilkoma wyjątkami nielegalna, ale po uzyskaniu zaświadczenia ze specjalnej poradni niekaralna aż do 3. miesiąca ciąży. Skutkuje to śmiercią około 100 tys. dzieci rocznie.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2019-12-16 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie trzeba byc osoba religijną, zeby byc przeciwną aborcji. Niechec, obrona dzieci, ktore są niewinne i same nie moga sie bronic, to czysty HUMANIZM.
9 miesięcy temu / DAN
 
Widać tradycje eugeniczne w Niemczech są kontynuowane...
9 miesięcy temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.