DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Niemcy: dyrekcje odwołują spotkania i szkolne przyjęcia, ponieważ trwa Ramadan

Niemcy: dyrekcje odwołują spotkania i szkolne przyjęcia, ponieważ trwa Ramadan
Fot. REUTERS/Muhammad Hamed
#ISLAM    #NIEMCY    #RAMADAN    #MUZUŁMANIE    #PRAWO SZARIATU    #SZKOŁA    #KOLONIA    #MAHOMET    #MAHOMETANIE

Coraz więcej niemieckich szkół w praktyce przyjmuje elementy prawa szariatu. Odwołują przyjęcia, święta czy spotkania towarzyskie dla uczniów i rodzin. Powodem tego jest fakt, że muzułmanie trwają w okresie Ramadanu. Okazuje się, że islamski kalendarz w coraz większym stopniu organizuje życie Niemców.

 

Niedawno media informowały, że szkoła podstawowa w bawarskim Aschaffenburgu zrezygnowała z organizacji dorocznego święta. W liście wysłanym do rodziców poinformowano, że ze względu na Ramadan wykluczyłoby to z udziału muzułmańskich uczniów, więc zdecydowano o zmianie terminu wydarzenia.

 

Teraz do podobnej sytuacji doszło w Kolonii. Według portalu „Junge Freiheit” w jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Meschenich miało odbyć się święto z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli. Dyrekcja zorientowała się jednak, że wybrano na nie dzień przypadający w czasie Ramadanu – świętego miesiąca islamistów. Z racji tego, że znacząca część uczniów to muzułmanie, podjęto analogiczną decyzję jak w Aschaffenburgu. Szkolne święto zostało przeniesione na inny dzień.

 

Do jeszcze bardziej zaskakującego kroku posunięto się w Idar-Oberstein w Nadrenii-Palatynacie. Katolickie (sic!) przedszkole świętych Piotra i Pawła odwołało zaplanowaną wcześniej dla dzieci zabawę plenerową, podczas której organizatorzy chcieli częstować wszystkich uczestników potrawami z grilla. Dyrekcja powiadomiła jednak rodziców, że wszystko zostaje odwołane z szacunku dla muzułmanów, którzy po pierwsze: mają Ramadan, a po drugie: nie jedzą wieprzowiny. Jak podała lokalna gazeta „Nahe-Zeitung”, nie wszyscy rodzice byli z tego zadowoleni.

 

Choć wszystkie te sprawy są zaskakujące i oburzające, mogą być w istocie jedynie wierzchołkiem góry lodowej. To przecież przypadki, w których dyrekcja przeoczyła Ramadan. Pytanie w ilu szkołach i przedszkolach zaplanowano rozmaite wydarzenia odpowiednio wcześniej uwzględniając „wrażliwość” mahometan?

 

Od kilku lat kwestia Ramadanu jest w Niemczech żywo dyskutowana. Islamski post wpływa bardzo silnie na organizację edukacji w miejscowych szkołach. Muzułmańscy uczniowie skarżą się na przykład, że matury wypadają w czasie postu. W ubiegłym roku wiele szkół przesuwało też sprawdziany i kartkówki, ponieważ muzułmańscy uczniowie, pozbawieni wody i jedzenia, nie są w stanie sprostać intelektualnie przedstawianym im zadaniom.

 

Liczbę muzułmanów w Niemczech szacuje się obecnie od 5,5 do 6,5 mln. Ze względu na wyraźnie wyższą dzietność w rodzinach islamskich, w wielu szkołach uczniowie wyznający Allaha stają się tym samym większością lub przynajmniej bardzo znaczącą mniejszością, która jest w stanie wpływać na kalendarz wydarzeń uczniów.

 

 

Źródlo: jungefreiheit.de

Pach/WMa

 


DATA: 2019-05-25 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy są już przegrane. Stracone. Podczas 3 wojny światowej zostaną zalane wodą, co przepowiedziała Maryja w III Tajemnicy Fatimskiej, gdzie dokładnie opisała jak będzie wyglądać Europa i nie tylko, oraz poszczególne kraje podczas wielkiej Kary Bożej. Kraje które odstąpiły od wiary, poniosą bardzo surową karę.
4 miesiące temu / Filip
 
Jakoś dziwnie mi ich nie szkoda. Niby katolicka Bawaria a takie rzeczy wprowadzają.
4 miesiące temu / Kris
 
Co mają zrobić jeżeli większość dzieci w szkole obchodzi Ramadan? Trzeba się uczyć i na nowo układać relacje sąsiedzkie z zachodem. Tak ! Na zachodzie wkrótce graniczyć będziemy z republiką islamską niemiec i na pewno łatwiej będzie nam katolikom dogadać się z muzułmanami niż z potomkami nazistów.
4 miesiące temu / Nikt
 
Okazuje się że nasz król Sobieski niepotrzebnie bronił zachodu, trzeba było skorzystać z okazji i dołaczyć się do Turków podzielić się Niemcami, Austrią, zlikwidować Prusy. Tak pisze z goryczy, bo co tu madrego napisać.
4 miesiące temu / Czesław
 
w Polsce polskie tradycje niektórym przeszkadzają... Jednak kultura nie znosi próżni... Zaraz coś nowego wchodzi w miejsce przepędzonych. W Europie widać jak zaczyna panoszyć się Islam albo wręcz szatanizm. Kochani nie pozwólmy albo to samo miało miejsce w Polsce. Brońmy krzyża i Kościoła.
4 miesiące temu / @werty
 
A choinka bożonarodzeniowa jest usuwana jako element dyskryminujący.
4 miesiące temu / Trąbolot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.