DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Niemcy: duchowni diecezji Trewiru wchodzą w „ścisły dialog” z subkulturą LGBTI

Niemcy: duchowni diecezji Trewiru wchodzą w „ścisły dialog” z subkulturą LGBTI
źródło: pixabay.com

Najstarsza niemiecka diecezja, Trewiru, zamierza prowadzić bliski dialog z homoseksualistami. Nawiązano w tym celu kontakty z przedstawicielami organizacji reprezentujących subkulturę LGBT.

 

W diecezji Trewiru zawiązano koło robocze pod nazwą „Tożsamości seksualne i płciowe – tęczowe duszpasterstwo”. Do pierwszych, bardzo luźnych spotkań, doszło już w październiku 2017 roku. „Od 2019 roku jednak przewidziane są regularne spotkania co kwartał”, poinformowały władze diecezji. Jak wytłumaczono, określenie „tęczowe duszpasterstwo” nawiązuje do słów, jakimi opisuje się samo środowisko LGBTI.

 

Mechthild Schabo, świecka kierująca diecezjalnym duszpasterstwem, wyraziła przy tej okazji radość z coraz większego zainteresowania homoseksualistów działaniami diecezji. Jak podkreśliła, już w wielu katolickich przedszkolach (sic!) i w duszpasterstwie młodzieży „uwrażliwia się” współpracowników diecezji na kwestie związane z osobami LGBTI.

 

Jak stwierdził z kolei Alex Rollinger z jednej z homoseksualnych organizacji, owocem dotychczasowego dialogu z diecezją jest między innymi „oferta edukacyjna na tematy LGBTI dla wychowawców”.

 

Działania diecezji trewirskiej skomentował na swoim blogu katolicki działacz i publicysta Mathias von Gersdorff. „Katolicka moralność seksualna jest zarazem logiczna jak i przejrzysta: seksualność jest etycznie nienaganna wyłącznie w ważnie zawartym małżeństwie. Musi być co do zasady otwarta na zapłodnienie. Kropka” – napisał.

 

„Dla kościelnych homoaktywistów jest to jednak obojętne. W gruncie rzeczy domagają się uprzywilejowania w moralności seksualnej: przytoczona wyżej reguła miałaby homoseksualizmu nie dotyczyć. Homoseksualizm nie miałby być uważany za grzech” – podkreślił.

 

„Dlaczego w takim razie wszystko inne miałoby być grzechem, na przykład oglądanie erotyki czy pornografii lub wizyta w burdelu? Katolicka moralność seksualna jest konstruktem, który zbudowany jest na prostej i przekonującej logice. Jeżeli zmienić w niej choćby detal, wszystko się zawali” – podsumował Gersdorff.

 

Według autora takie inicjatywa,  jak ta zrodzona w Trewirze, obnażają głęboki kryzys tożsamości Kościoła katolickiego w Niemczech. Kościół ten „nie wie już, w jakim celu istnieje”, a z tego powodu „nie może przekazywać wiernym doktryny”.

 

„W szczególności Kościół nie ma odwagi głoszenia ludziom moralności seksualnej. Zamiast tego biskupi sugerują nieustannie, że moralność seksualną można zmienić podług ludzkiej miary. W ten sposób wpływ mogą zyskać grupy wspierane masowo przez liberalne media. Uprzywilejowaną kastą są homoseksualiści, bo są dobrze zorganizowani i są chętnie popierani przez politykę i media z powodów ideologicznych (słowo kluczowe: gender) – wskazuje publicysta..

 

Jak dodaje, to potężny błąd, bo dla Kościoła katolickiego jest tylko jedna „dyrektywa” - Ewangelia, którą trzeba nieustannie głosić.

 

Biskupem Trewiru jest Stephan Ackermann, jeden z najbardziej liberalnych niemieckich hierarchów. Od lat opowiada się konsekwentnie za zmianą katolickiej moralności seksualnej, sugerując, że grzechem ciężkim nie muszą być zawsze ani stosunki homoseksualne i przedmałżeńskie, ani antykoncepcja.

 

Źródła: katholisch.de / mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach

 

 

Zobacz także:

 

Niemiecka rewolucja. Jak za Odrą ginie wiara katolicka

 

Niemiecka rewolucja


DATA: 2019-04-03 10:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to będą następne dutki. Oczywiście na działalność "ewangelizacyjną". Jak "nowa ewangelizacja" to nowa.
4 miesiące temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66174"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.